ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Оприлюднено указ Президента України «Про історично населені українцями території рф»

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 22 Січня 2024, 12:05
Володимир Зеленський
Володимир Зеленський. Кадр з t.me/V_Zelenskiy_official

На сайті Президента України Володимира Зеленського оприлюднили текст указу №17/2024 «Про історично населені українцями території рф».

Документ розміщено на сайті Президента України.

Згідно з указом, рф впродовж століть систематично вчиняла і продовжує вчиняти дії, спрямовані на знищення національної ідентичності, пригноблення українців, порушення їхніх прав і свобод, у тому числі на історично населених ними землях на Кубані, Стародубщині, Північній та Східній Слобожанщині в межах сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей рф.

При цьому, як наголошується, рф має дотримуватись міжнародних зобов’язань щодо забезпечення українцям, що проживають на її територіях, у тому числі історично населених етнічними українцями, прав на отримання освіти українською мовою та її вільне використання, громадянських, соціальних, культурних та релігійних прав, доступу до україномовних засобів масової інформації, права на мирне зібрання.

У зв’язку із цим Володимир Зеленський, доручив Кабінету Міністрів України розробити із залученням міжнародних експертів, представників Світового конгресу українців, вчених, громадськості та внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України план дій щодо збереження національної ідентичності українців в рф, у тому числі на історично населених ними землях (на Кубані, Стародубщині, Північній та Східній Слобожанщині в межах сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей рф).

При цьому Кабмін має передбачити, зокрема, опрацювання питання стосовно збору та вивчення фактів і свідчень про злочини, вчинені проти українців, що проживають (проживали) на територіях росії, історично населених етнічними українцями, про політику примусової русифікації, політичні репресії та депортації щодо українців, відновлення та збереження історичної пам’яті, у тому числі щодо утворення центру із зазначених питань.

Також український уряд має передбачити активізацію роботи з протидії дезінформації та пропаганді рф щодо історії та сьогодення українців в росії та всіх поневолених нею народів із залученням вітчизняних та зарубіжних вчених, експертів, представників української громадськості за кордоном та організацій закордонних українців до підготовки та проведення заходів, спрямованих на розвінчування російських міфів про Україну.

Володимир Зеленський цим указом доручив уряду розвивати взаємодію між українцями та поневоленими росією народами.

Також забезпечити спільно з Національною академією наук України підготовку й поширення в Україні та світі матеріалів про понад тисячолітню історію українського державотворення, історичні зв’язки земель, населених етнічними українцями, з українськими національними державними утвореннями у різні історичні періоди.

Висвітлити у навчальних програмах і підручниках для закладів освіти правдивої історії етнічних українців на історично населених ними землях у межах рф.

Міністерству закордонних справ України Володимир Зеленський доручив забезпечити врахування положень цього указу під час розробки комплексної стратегії взаємодії України з українською всесвітньою спільнотою.

Як повідомляла АрміяInform, також 22 січня 2024 року Президент України Володимир Зеленський вирішив внести на розгляд Верховної Ради України законопроєкт, який передбачає запровадження в Україні інституту множинного громадянства.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Встановлено особу військового рф, який зґвалтував місцеву мешканку під час окупації Херсонщини

Встановлено особу військового рф, який зґвалтував місцеву мешканку під час окупації Херсонщини

Офіс генерального прокурора завершив розслідування ще одного воєнного злочину російських загарбників.

Війська рф з 21 серпня втратили в районі Добропілля вже понад 12 тисяч осіб — Президент

Війська рф з 21 серпня втратили в районі Добропілля вже понад 12 тисяч осіб — Президент

З початку контрнаступальної операції Сил оборони в районі Добропілля російські загарбники втратили там вже понад 12 тисяч своїх військових.

«Двічі дивився в очі смерті» — історія «Колючого», який повернувся на службу попри важкі поранення

«Двічі дивився в очі смерті» — історія «Колючого», який повернувся на службу попри важкі поранення

Українському захиснику з бригади «Форпост» довелося двічі зазирнув в обличчя смерті, проте, попри отримані поранення він повернувся до лав Сил оборони.

Вичекали, поки зберуться в купу: штурмовики «Скелі» влаштували ідеальну засідку на групу росіян

Вичекали, поки зберуться в купу: штурмовики «Скелі» влаштували ідеальну засідку на групу росіян

У Новоторецькому бійці 425-го окремого штурмового полку «Скеля» влаштували успішну засідку на ворожу штурмову групу. Вони дочекалися, поки четверо окупантів зберуться разом, після чого знищили їх вогнем зі стрілецької зброї та FPV-дронами.

Денис Шмигаль: Кабмін спрямував понад 36 млрд гривень на потреби Міноборони

Денис Шмигаль: Кабмін спрямував понад 36 млрд гривень на потреби Міноборони

У середу, 8 жовтня, Кабінет міністрів спрямував понад 36 млрд гривень на потреби Міністерства оборони.

На Волині викрили схему з незаконного переправлення ухилянтів за кордон

На Волині викрили схему з незаконного переправлення ухилянтів за кордон

Правоохоронні органи викрили на Волині організаторів ще однієї схеми з незаконного переправлення за кордон військовозобов’язаних чоловіків.

ВАКАНСІЇ

Стрілець

від 20000 до 20000 грн

Київ

131 окремий батальйон 112 ОБр Сил ТрО

Снайпер

від 25000 до 125000 грн

Покровськ

107 ОБТРО м. Маріуполь

Електрик-моторист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Командир гармати, сержант

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Кінолог

від 21000 до 24000 грн

Мукачево

Мукачівський прикордонний загін

Навідник (за контрактом, ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП

--- ---