Війна змінюється кожні чотири місяці Боєць «Кібер» є пілотом БПЛА ACS-3. Цей апарат може літати до 16 годин. — Сам комплекс називається…
Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова (ХКБМ), що входить до складу ДК «Укроборонпром», передало Міністерству оборони України чергову партію з 5 бронетранспортерів БТР-4Е. Про це повідомляє Укроборонпром.
Усі БТР оснащені кулеметами КТ762 виробництва київського державного підприємства «Маяк», який є співвиконавцем контракту.
Таким чином ХКБМ виконав уже 60% державного контракту — станом на кінець квітня на заводі виготовили та передали військовим 28 бронетранспортерів з 45, передбачених державним оборонним замовленням 2019 року.
«Усі БТР прийняті військовою прийомкою Міноборони та вже відбули до військової частини», — повідомив директор підприємства Яків Мормило.
Нагадаємо, виконання поставок бронетранспортерів відбувається за контрактом з Міноборони від 2016 року, який був розблокований спільними зусиллями Президента України, Кабінету міністрів України, Міноборони та нового керівництва Укроборонпрому наприкінці 2019 року.
Команда Концерну разом з керівництвом ХКБМ, новим директором заводу «Маяк» та Міністерством оборони доклали значних зусиль для реанімації контракту на виготовлення бронемашин та кулеметів для них. Ці бронетранспортери безпосередньо задіяні у військових операціях на Сході, але протягом більше ніж двох років не виготовлялися і не постачалися Збройним силам України.
«Контракт дістався нам у спадок у безнадійному стані і для нашої команди було принципово його врятувати, адже від його виконання залежала доля одного з наших найбільших заводів бронетанкового дивізіону. За фактом зриву контракту було порушене кримінальне провадження і у поставки цих машин в армію вже ніхто не вірив. Нами була пророблена беспрецедентна робота разом з державними органами і на даний момент контракт виконується з повним дотриманням термінів», — розповідає Мустафа Найєм, заступник генерального директора Укроборонпрому з питань взаємодії з органами державної влади.
Що важливо, виконання контракту дозволило відновити виробничий процес на іншому підприємстві Концерну — АТ «Маяк», додав Найєм. «Після майже дворічного простою завод повністю відновив виробництво кулеметів для бронетранспортерів та інших видів зброї. Перша партія з 5 кулеметів для БТР-4Е пройшла всі випробування, була прийнята Військовим представництвом Міноборони та доставлена до Харкова, де їх встановили на бронетранспортери», — додав заступник гендиректора Концерну.
«Два роки завод не працював, його атакували рейдери і потроху розкрадали екс-керівники. Ми змінили на „Маяку“ директора, з яким за три місяці стабілізували роботу підприємства, почали повертати майно і налагодили виробництво кулеметів за цим державним контрактом», — розповів Найєм.
Нагадаємо, перші відвантаження військовим бронетехніки після відновлення робіт за контрактом відбулися у грудні 2019 року — ХКБМ передав військовим 12 бронетранспортерів БТР-4Е. Далі відвантаження відбувалися чітко за графіком. Так, у лютому цього року підприємство відвантажило 3 бронемашини, у січні — 4, у березні — 4 та 5 — у квітні. Всього за контрактом ХКБМ має виготовити і передати 45 одиниць бронетранспортерів БТР-4Е.
Під час карантину в Україні виробництво кулеметів на заводі «Маяк» та бронетранспортерів на ХКБМ відбувається без затримок, державний контракт виконується всіма співвиконавцями у повному обсязі та згідно з графіком.
@armyinformcomua
На Закарпатті врятували військовозобов’язаного чоловіка, який ледь не загинув, намагаючись переплисти Тису, щоб незаконно потрапити до Румунії.
Однією з головних переваг українських важких бомберів типу Vampire є здатність нести потужні заряди, які здатні не лише вражати цілі підрозділи російських піхотинців, а й знищувати будь-яке укриття, в якому ті спробують сховатися.
Командувач Сил безпілотних систем Роберт «Мадяр» Бровді показав пораненого російського штурмовика, який перед своєю смертю вирішив пообійматися з українським FPV-дроном.
На Північно-слобожанському напрямку екіпажі розвідувально-ударних дронів 73-го морського центру Сил спеціальних операцій системно знищують широкий спектр ворожих цілей — від дронів-«ждунів» і артилерії до засобів радіоелектронної боротьби та складів боєприпасів.
Президент України Володимир Зеленський упевнений, що далекобійні удари по російських стратегічних об’єктах створюють умови для наближення миру.
Правоохоронні органи викрили керівництво одного з комунальних підприємств Харкова, що належить до об’єктів критичної інфраструктури, у створенні власної схеми для ухилянтів.
від 20000 до 120000 грн
Чернігів, Чернігівська область
від 21000 до 23000 грн
Харків
Метрологічний центр військових еталонів ЗСУ
Війна змінюється кожні чотири місяці Боєць «Кібер» є пілотом БПЛА ACS-3. Цей апарат може літати до 16 годин. — Сам комплекс називається…