ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Дії російських військових на ЗАЕС можуть призвести до радіаційної аварії — Енергоатом

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 4 Жовтня 2023, 11:06
Ілюстративне фото

російські загарбники на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції вивели енергоблок №4 зі стану «холодний зупин» у стан «гарячий зупин». Натомість енергоблок №6 виводять з «гарячого» стану в «холодний».

Про це повідомляє НАЕК «Енергоатом».

«Перебування російських військових, зброї та важкої техніки на майданчику Запорізької АЕС, а також недотримання вимог ліцензій Держатомрегулювання веде до неминучої деградації обладнання та систем станції, важливих для безпеки. Це може призвести не лише до зростання кількості відмов обладнання, а й спровокувати виникнення радіаційної аварії», — наголосив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Він нагадав, що відповідно до вимог ліцензій Держатомрегулювання щодо експлуатації енергоблоків ЗАЕС, всі енергоблоки станції мають перебувати виключно у стані «холодний зупин». Переведення енергоблоків у більш небезпечний стан «гарячий зупин» — заборонено.

«Такі вимоги до експлуатації енергоблоків ЗАЕС були висунуті через відсутність своєчасного та якісного технічного обслуговування та необхідних поточних ремонтів обладнання протягом всього часу окупації станції. Але фейкова адміністрація нехтує не тільки законними вимогами легітимного оператора — Енергоатома — та регулятора, а й здоровим глуздом», — наголосив очільник Енергоатома.

Нагадаємо, такі дії окупантів вже призвели до низки аварійних ситуацій. Зокрема, на енергоблоці №4 внаслідок його розігріву відбулось протікання радіоактивного теплоносія (води), що є порушенням одного з бар’єрів на шляху розповсюдження радіоактивного забруднення.

Аналогічна ситуація сталась і під час спроби загарбників «розігріти» енергоблок №6. Крім того, його переведення в «гарячий» стан спричинило значне збільшення кількості рідких радіоактивних відходів на майданчику, що несе потенційну шкоду для персоналу, населення та навколишнього середовища.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Сили оборони відбили масований штурм на Добропільському напрямку: знищено 3 танки, 13 ББМ і близько сотні росіян

Сили оборони відбили масований штурм на Добропільському напрямку: знищено 3 танки, 13 ББМ і близько сотні росіян

9 жовтня силами та засобами Угруповання Десантно-штурмових військ спільно з військовими частинами та підрозділами 1 корпусу Національної гвардії України «Азов», а також суміжниками було зірвано спробу прориву сил противника на Добропільському напрямку.

«Хроніки боліт»: нова аналітична програма від Армія FM про реальну росію без кремлівського «макіяжу»

«Хроніки боліт»: нова аналітична програма від Армія FM про реальну росію без кремлівського «макіяжу»

Армія FM презентувала новий телевізійний проєкт «Хроніки боліт». Це аналітична програма, яка показує сучасну росію без кремлівської пропаганди.

Володимир Зеленський обговорив з Премʼєром Канади ініціативу PURL та розповів про ситуацію на фронті

Володимир Зеленський обговорив з Премʼєром Канади ініціативу PURL та розповів про ситуацію на фронті

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмовуіз Премʼєр-міністром Канади Марком Карні.

Воїни Сил оборони відпрацьовують бій в урбані в межах багатонаціональної операції «Інтерфлекс»

Воїни Сил оборони відпрацьовують бій в урбані в межах багатонаціональної операції «Інтерфлекс»

На полігоні у Великій Британії українські військові під керівництвом румунських інструкторів відпрацьовують бій у міській забудові.

Росіяни не прорвалися на Сході, навала безпілотників у небі над фронтом, знову горять НПЗ у рф: стрім

Росіяни не прорвалися на Сході, навала безпілотників у небі над фронтом, знову горять НПЗ у рф: стрім

Ворог спробував здійснити масований штурм на Костянтинівському напрямку, але зазнав невдачі.

Україна синхронізувала санкції з Японією — Президент підписав відповідний указ

Україна синхронізувала санкції з Японією — Президент підписав відповідний указ

Президент України Володимир Зеленський повідомив про дипломатичні успіхи щодо розвитку і впровадження антиросійських санкцій.

ВАКАНСІЇ

Водій

від 20000 до 50000 грн

Полтава

Військова частина A7310

Психолог

від 20000 до 50000 грн

Слов'янськ

Військова частина 2240 НГУ

Сапер, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Запоріжжя

Василівський РТЦК та СП

Командир відділення 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область

Розвідник

від 20100 до 120000 грн

Дніпро

108 ОБр Сил ТрО

Бойовий медик

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр

--- ---