ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Для розв’язання житлового питання у війську за п’ятирічку треба щороку отримувати близько мільйона квадратних метрів

Новини Соціальний захист військовослужбовців
Прочитаєте за: 2 хв. 28 Лютого 2020, 15:18

Заступник Міністра оборони України Олексій Марценюк зранку 28 лютого був гостем радіопередачі «Мілітарі-навігатор» на Армія FM. З ведучою Іриною Зінчук говорили про найгострішу соціальну проблему в Збройних Силах — житлову.

— Черга у 48 тисяч безквартирних виникла через низку причин, які накопичувались роками, — зазначив Олексій Еразмович. — Насамперед через те, що виділялося недостатньо коштів для реалізації програми забезпечення житлом військових. До того ж принцип розподілення був далекий від досконалого та справедливого. Є непоодинокі факти, коли генерали чи офіцери на високих посадах отримували дві, а то й три квартири. Безсистемність та корупція призвели до того, що квартирна черга виросла. Останні п’ять років нібито й виділяли близько тисячі квартир, проте черга не зменшувалася.

Яку ж «формулу успіху» винайшли в оборонному відомстві, аби корінним чином змінити ситуацію на краще в питанні забезпечення житлом? За словами Олексія Марценюка, найперше, що зробили в Міноборони, це взялися за докладне вивчення проблеми. А саме — дослідження попиту військових на житло. Наступним кроком стало вивчення шляхів, яким чином цей попит забезпечити: будувати, купувати чи запровадити пільгове кредитування.

— Вивчення цієї болючої проблеми в комплексі дало змогу окреслити амбітний план — позбутися за п’ять років довжелезної квартирної черги, — зазначив Олексій Марценюк. — Наразі ми повинні чітко зафіксувати показник потреби житла, аби перейти на нові форми квартирного забезпечення. Зокрема багато проблем вирішить штатно-посадове житло — це, так би мовити, безкоштовна оренда.

Олексій Еразмович розповів, що цього року на житлове питання виділено з оборонного бюджету 1 мільярд 200 мільйонів гривень. З них 90 мільйонів підуть на доплату за квартири, куплені торік. Решту розподілять за конкретними програмами: завершення будівництва гуртожитків сімейного типу, довгобуди в Михайлівці-Рубежівці, Одесі, закупівлі квартир.

— Є ще один механізм — інвестбудівництво, — зауважив заступник міністра. — У нас чимало військових містечок, які пустують і розташовані у привабливих регіонах. Можемо надати їх під будівництво інвесторам. Але тут є ризики корупції, бо не завжди чітко визначено відсоток квартир, які відходять оборонному відомству.

Інвестиційне будівництво — це, за словами Олексія Еразмовича, цікавий напрямок, але потрібно дуже прискіпливо та обережно підходити до укладання угод. Використовуючи надлишкове майно, ми можемо кардинально зрушити житлову проблему. А для виконання програми закриття черги безквартирних оборонному відомству слід щороку мати близько мільйона квадратних метрів житлоплощі.

— Цей шлях непростий, але наш підхід буде принципово інший, – наголосив Олексій Марценюк. — Уже впроваджують конкретні дії й заходи, опрацьовують методики, які кардинально змінять ситуацію.

Під час радіоефіру Олексій Еразмович відповів на численні запитання радіослухачів.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Німецький БПЛА у пошуку «жирних» цілей: як воює пілот «Штанга»
Німецький БПЛА у пошуку «жирних» цілей: як воює пілот «Штанга»

Командир взводу розвідувальних крил 154-ї механізованої бригади з позивним «Штанга» починав з «мавіків» та FPV.

Без прогресу по санкціях: Володимир Зеленський закликав ЄС посилити тиск на рф
Без прогресу по санкціях: Володимир Зеленський закликав ЄС посилити тиск на рф

Україна наполягає на якнайшвидшому розблокуванні пакета допомоги ЄС на 90 мільярдів євро та посиленні санкцій проти росії.

Полонений розридався під час інтервʼю: окупант хоче не війни, а додому
Полонений розридався під час інтервʼю: окупант хоче не війни, а додому

Бійці батальйону «Алькатрас» 93-ї механізованої бригади «Холодний Яр» узяли в полон двох росіян, які дуже шкодують, що приїхали воювати.

Мінус екіпаж, база та техніка: на Півдні злетіло в повітря лігво ворожих дронарів
Мінус екіпаж, база та техніка: на Півдні злетіло в повітря лігво ворожих дронарів

Українські військові знищили базу ворожих операторів дронів.

$10 тисяч за фіктивне опікунство: у Києві посадовці допомагали ухилятися від мобілізації
$10 тисяч за фіктивне опікунство: у Києві посадовці допомагали ухилятися від мобілізації

Завершене досудове розслідування щодо трьох посадовців однієї з РДА Києва, які організували незаконне оформлення опікунства для отримання відстрочки від служби.

Спробував збити гранатою: російські штурмовики намагаються врятуватися від дронів
Спробував збити гранатою: російські штурмовики намагаються врятуватися від дронів

Бійці 427-ї бригади безпілотних систем «Рарог» зафіксували останні хвилини життя десятків ворожих піхотинців.

ВАКАНСІЇ
Оператор БПЛА (мікро, міні, ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

Батальйон безпілотних систем 154 ОМБр

Інспектор прикордонної служби, кінолог

від 20500 до 25000 грн

Херсон

Херсонський прикордонний загін

Танкіст

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Командир взводу, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Розвідник

від 21000 до 121000 грн

Костянтинівка

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Оператор радіоелектронної розвідки

від 20000 до 50000 грн

Кропивницький

121 окрема бригада територіальної оборони

--- ---