Ледь помітна на екрані тепловізора жаринка цигаркового недопалку стала тією дрібницею, яка зробила перше бойове застосування інноваційного керованого авіабоєприпасу легендарним моментом…
Починаючи з 14 грудня в Україні набули чинності постанови Кабінету Міністрів № 1019 і № 1299, які внесли зміни в процедуру реєстрації та перереєстрації транспортних засобів. У коментарях щодо цих змін в телеефірах керівник Головного сервісного центру МВС України Микола Рудик та його заступник Володимир Баранець пояснили, що віднині процедура реєстрації та перереєстрації транспортних засобів буде починатися з дослідження у фахівців експертної служби МВС.
Але про характер цих досліджень не було сказано анічого конкретного. Що ж насправді передбачають зміни в процедурі? Матимемо якусь модернову форму техогляду? Куди й до кого будемо звертатися з цього питання та чи будемо знову годинами стояти навіть в електронних чергах за кількома папірцями або картками?
Отже, насамперед — про «дослідження». Звертаємося до першоджерела. Згідно з пунктом 15 Постанови Кабінету Міністрів України № 1019, державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, як правило, здійснюються після проведення експертного дослідження працівниками Експертної служби МВС або інших державних спеціалізованих установ, що провадять судово-експертну діяльність, які мають присвоєну в установленому Законом України «Про судову експертизу» порядку кваліфікацію судового експерта з правом проведення досліджень за відповідними експертними спеціальностями.
У документі зазначається, що: «Експертне дослідження проводиться з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів (виявлення фактів знищення, підроблення або зміни номерів вузлів та агрегатів транспортних засобів, підроблення реєстраційних документів, що їх супроводжують), і включає огляд транспортного засобу та звірку інформації щодо транспортного засобу, внесеної до реєстраційних документів.
Під час опрацювання заяви в електронній формі уповноважені особи сервісного центру МВС перевіряють відомості про особу — власника та транспортний засіб за відповідними реєстрами та базами даних, доступ до яких має МВС, у порядку, визначеному пунктом 15 цього Порядку.
За результатами проведеного експертного дослідження транспортного засобу фахівці, які проводять експертне дослідження транспортних засобів та реєстраційних документів, складають відповідний висновок. Відомості, що містяться в такому висновку, у день проведення експертного дослідження невідкладно вносяться до Єдиного державного реєстру транспортних засобів».
Іншими словами, при реєстрації чи перереєстрації ми матимемо «два в одному» — і своєрідний техогляд, і перевірку законності права власності на транспортний засіб, що, приміром, купується чи продається.
Окрім того, вищевказані очільники Головного сервісного центру МВС наголошують на тому, що дослідження транспортного засобу, яке проводитиме Експертна служба, виокремлюється з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Водночас виокремлення не означає скасування — ба, навпаки, воно в деяких випадках буде обов’язковим.
Але, окрім впевненості, скажімо, покупця в юридичній коректності угоди з продавцем, дослідження дає й певні переваги. У подальшому ми зможемо перенести реєстраційні дії з авто в онлайн. Тобто укладати договір купівлі-продажу після експертизи чи реєструвати автівку буде так само безпечно, як і у разі особистого фізичного візиту в сервісні центри МВС.
Реєстрація та перереєстрація транспортних засобів через електронний кабінет водія або засобами порталу «Дія» не проводиметься у разі, якщо:
І наостанок — приємна новина від посадовців МВС. Відтепер отримання замовлених через електронний кабінет водія або засобами порталу «Дія» свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та номерних знаків здійснюватиметься позачергово після пред’явлення в сервісному центрі документів, що засвідчують вашу особу.
Фото з відкритих джерел
@armyinformcomua
Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь керівника Служби безпеки України Василя Малюка щодо бойової роботи підрозділів СБУ.
На Донеччині під час контрбатарейної боротьби артилеристи 55-ї бригади виявили та знищили справжній «раритет» — радянську гаубицю-гармату МЛ-20, яку випускали напередодні та під час Другої світової війни.
427-й окремий полк безпілотних систем «Рарог», який за два роки виріс з роти до полку та має на озброєнні наземні роботизовані платформи, власні майстерні та школу, офіційно увійшов до складу Сил безпілотних систем ЗСУ.
На Лиманському напрямку ситуація не змінюється вже досить тривалий час, залишаючись надзвичайно складною. Ворог рветься до Лиману, використовуючи тактику «інфільтрації».
Оператори батальйону безпілотних систем «Небесна Кара» 54-ї ОМБр оприлюднили відео, яке спростовує російський пропагандистський лозунг «своїх не кидаємо».
Бійці 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади поповнили обмінний фонд двума екс-«зеками»: Артьомом із Пєрмі та Олександром, з Нової Каховки.
від 25000 до 125000 грн
Тернопіль
Тернопільський РТЦК та СП
Ледь помітна на екрані тепловізора жаринка цигаркового недопалку стала тією дрібницею, яка зробила перше бойове застосування інноваційного керованого авіабоєприпасу легендарним моментом…