ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як у бойових умовах проїхати країною за лічені хвилини

Новини ООС
Прочитаєте за: 4 хв. 5 Січня 2020, 18:16

Відтепер, як за двадцять хвилин дістатися зі сходу до заходу України, знають не лише військові зі з’єднання імені Лицарів Зимового Походу, а ще й наша знімальна група. Рівно стільки нам знадобилося, щоб потрапити з околиці прифронтової Мар’їнки на взводний опорний пункт «Ужгород».

Військові, що тримають тут оборону, примарність надій на тишу відчувають на собі. Навіть при тому, що ворожа важка артилерія замовкла, іноді тут спалахують стрілецькі бої.

Тому армійці ретельно облаштовують позиції, зайняті попередниками ще влітку. Українські піхотинці здійснюють інженерне обладнання постів спостереження, їхнє укріплення та розбудову.

− Завдяки зміцненню позицій ми контролюємо визначену ділянку фактично впритул до Донецька. Відстань між нами та російськими окупаційними військами подекуди становить лише сотню метрів. І хоча вдень тут відносно тихо, як тільки настають сутінки, противник відкриває хаотичний вогонь у наш бік, – розповідає командир опорника «Ужгород» військовий на псевдо «Койот».

Військовий родом із Черкащини. До служби працював водієм на місцевому державному підприємстві.

− Щодня передивлявся новини й одного разу не витримав. Твердо вирішив, якщо в моїй країні війна, треба їхати. У мене люба дружина, дві красуні-доньки. Тож краще нехай вони зростають в тилу, а батько захищає їх на фронті, − каже армієць.

Вперше на фронт «Койот»  потрапив три роки тому, відразу після укладання контракту зі Збройними Силами України. Того разу його підрозділ боронив підступи до населеного пункту Богданівка, де нещодавно відбувалося розведення сторін. Але вже вдруге за час служби він разом із бойовими побратимами тримає позиції на Донеччині поблизу Мар’їнки.

Нині за спиною військового та його підрозділу знаходиться Курахівська теплоелектростанція, що забезпечує електрикою майже всю Донецьку область. Втримати саме цю стратегічно ділянку фронту вкрай важливо. Тому, чи то шелестіння дерев, або ж незнайомий свист чи вибух – військові напоготові у разі необхідності дати ворогові відсіч.

На війні «Койота» прикриває  Роман, який військовим ставати навіть й не мріяв. Тому нині потроху переймає досвід у командирів, вчиться вести бій та правильно оборонятися.

− Здебільшого  противник веде вогонь провокаційного характеру. Їхні постріли з кулеметів та автоматів – це так, дрібниці, на які ми майже не відповідаємо. Але, за великим рахунком, ми для них – полігон для навчання своїх кадрів, – каже армієць Роман.

До війни Роман робив ремонти. Починав на рідній Кіровоградщині. Але завдяки професії побачив, як то кажуть, країну. Працював будівельником в Одесі та Миколаєві. До анексії пощастило попрацювати навіть в Криму.

Останні кілька років хлопець доглядав за літніми батьками. А вже навесні 2019 року він уклав контракт зі Збройними Силами. Відмовитися від мирного життя вирішив після того, як на фронті загинув його сусід.

− Ярослав був гарним  малим. Не пройшло й двох років, як він демобілізувався зі строкової служби. Раптом почалася війна,тож він пішов добровольцем. Загинув під час виходу з Іловайська. Розпізнавали його за аналізом ДНК. Тіло ховали в цинковій труні. Його батьки дуже важко пережили це, − пригадує Роман.

Тож причина піти до війська у нього була вагома.

− Спонукає смерть близьких. Спонукає те, що якесь бидло вдерлося до моєї хати і хоче тут господарювати. Такого не буде. Якщо до вас у хату прийшла якась чужа людина, ви будете в неї питати щось, якщо вона щось погане робить? Виженете з дому і все. Це наша країна та наша земля, – впевнено каже армієць.

На думку військового, окупанти, на жаль, не планують припиняти бойові дії. Ворог  активно облаштовує лінію оборони. Поновлює свої окопи та спостережні пости. Але ж українські воїни теж не втрачають часу. Укріплюють шанці та бліндажі й вірять − перемога не за горами.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
6 травня у Брюсселі стартує Форум оборонної промисловості ЄС-Україна

6 травня у Брюсселі стартує Форум оборонної промисловості ЄС-Україна

У понеділок, 6 травня, в Брюсселі відбудеться Форум оборонної промисловості ЄС-Україна. Його головними темами стануть питання зміцнення співробітництва у сфері оборонного виробництва та подальшої інтеграції оборонної промисловості ЄС і України.

В Україні відкрили вже двадцятий рекрутинговий центр до ЗСУ

В Україні відкрили вже двадцятий рекрутинговий центр до ЗСУ

У Мукачеві Закарпатської області відкрито Центр рекрутингу української армії. Загалом це вже двадцятий центр, який відкрили в Україні.

Спецпризначенці показали, як перетворили на брухт ПЗУ комплексу «Бук»

Спецпризначенці показали, як перетворили на брухт ПЗУ комплексу «Бук»

Оператори одного з підрозділів ССО під час роботи на Сумському напрямку виявили зенітно-ракетний комплекс «Бук-М1».

Ворог посилив аеророзвідку на півдні

Ворог посилив аеророзвідку на півдні

За минулу добу зафіксовано проліт 134 розвідувальних БПЛА на цій ділянці фронту.

На Херсонщині з окупації вивезли підлітка

На Херсонщині з окупації вивезли підлітка

Волонтери допомогли евакуюватися з тимчасово окупованої громади Херсонщини 16-річному юнаку та його родині. 

На Харківщині затримали колаборанта, який готував фейковий референдум рф

На Харківщині затримали колаборанта, який готував фейковий референдум рф

Служба безпеки затримала ще одного організатора незаконного референдуму рф у період окупації частини Харківської області.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стрілець, помічник гранатометника

від 21000 до 125000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

Санінструктор в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Гранатометник

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО

Бухгалтер (військовий)

від 20000 до 20000 грн

Миколаїв

Військова частина А1080

Планшетист-військовослужбовець

від 21600 до 121600 грн

Ков'ярі, Львівська область

Стрілець, військовослужбовець (вся Україна).

від 20277 до 120277 грн

Запоріжжя, Запорізька область