ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Виставка правдивих фото про російсько-українську війну підкорює Італію

MilitaryArt: мистецтво ведення війни Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 4 Грудня 2019, 14:04

Усесвітньовідомий фотограф, журналіст італійської газети La Stampa Роберто Траван та ветеран АТО Олесь Кромпляс об’єднали свої світлини у спільній фотовиставці Donbass.Europa, яка нині підкорює Італію. Український воїн подав роботи зі знаменитої Авдіївської промки, а італієць — 12 найкращих знімків, які стали його творчим здобутком упродовж 5 років мандрівок окопами Донбасу. Їхня експозиція вже відбулась у Мілані, Римі, Турині, Неаполі… Остання —на Сицилії.

Виставку в Неаполі на запрошення Генерального консула України в цьому місті Віктора Гамоцького вперше відвідала офіційна українська делегація, до складу якої ввійшли працівники Київського міського Центру допомоги учасникам АТО. Як зазначила кореспондентові АрміяInform її учасниця Наталія Прилуцька, фотовиставка Donbass. Europa, як і попередня Аrma—prossima tua, зробила значущий внесок у переосмислення італійцями війни на Донбасі.

— На цю тему на італійських телеканалах і в пресі було багато репортажів. Але інформували дуже «акуратно»: про «конфлікт», «громадянську війну»… Загалом озвучувалася проросійська риторика, —говорить Наталія. —Роберто Траван і Олесь Кромпляс своїми фото руйнують її нанівець. У підписах під їхніми світлинами — безкомпромісна інформація від очевидців війни. Без обережностей та умовностей! Торік Траван виграв на всесвітньому конкурсі фото в Токіо золоту медаль за світлину загиблого українського воїна Сергія Кобченка. Цього року з нею він посів перше місце на WordPress. Під фото підпис: «Український воїн, убитий російським ворогом на території Донбасу. 25 квітня 2017 року». Італійці дізнаються правду: це війна Росії, яку вона веде проти України.

Дмитро Загуменний, керівник апарату КМДА, який відвідав Неаполь, запевнив: «Київ розвиватиме цю діяльність. Фотовиставку Аrma—prossima tua запрошено до української столиці, адже тут вона може пройти під знаком вшанування полеглих героїв та українських бійців, які нині у шанцях».

Досвід Італії показав значення впливу таких українських форумів. Виставки Аrma—prossima tua та Donbass. Europa відвідали багато італійців, зокрема дипломатів, лідерів громадської думки, політиків. Важливою стала участь посла України в Італії Євгена Перелигіна й підтримка виставки в італійських ЗМІ. Відвідувачі сприймали ці світлини емоційно, адже попри те, що війна триває шостий рік, багато хто почув і побачив правду вперше.

Роберто Траван продовжує подорожі Україною. У нього і його побратимів нові проєкти. Найближчий присвячено темі суїцидів та їхньому запобіганню. Вже проведено зйомки у військових шпиталях і реабілітаційних центрах.

У межах візиту української делегації до Італії відбулося нагородження фотомитця Роберто Травана й італійського громадського діяча та журналіста Мауро Воерціо (займається апеляцією на рішення суду щодо українського добровольця Віталія Маркова) відзнаками народної пошани—«за професійну роботу та об’єктивність у висвітленні подій на Сході України».

— Фотовиставка показала те, наскільки важливо популяризувати Україну за кордоном, — додала Наталія Прилуцька. — У нас є багатющі традиції й вікова культура, але ми себе не презентуємо. Зазвичай цим займаються лише небайдужі діаспоряни. Ось у Неаполі на базі НАТО нещодавно наші співвітчизники змогли провести український фестиваль! Показали український гопак, вишиванки, почастували варениками та борщем. Отже, запит на популяризацію України у світі реально є.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Підсмажили на їхніх же боєприпасах: групу окупантів знищили на складі

Пілоти батальйону безпілотних систем Pentagon 225-го штурмового полку помітили та загнали ворожу штурмову групу.

Збивають FPV-дрони з дробовиків: військовий «Ножовик» став автором курсу «Дроноцид»
Збивають FPV-дрони з дробовиків: військовий «Ножовик» став автором курсу «Дроноцид»

Ігор Пушкарьов з позивним «Ножовик» — керівник інструкторської групи 413-го полку СБС «Рейд» та автор курсу «Дроноцид».

«Випалюємо дотла»: гармаші 57-ї бригади зачищають позиції ворога на Вовчанському напрямку
«Випалюємо дотла»: гармаші 57-ї бригади зачищають позиції ворога на Вовчанському напрямку

Українські артилеристи завдають точних ударів по укриттях противника, не залишаючи шансів на виживання.

«На тобі броня, боєкомплект, зброя, і ти у човні»: боєць «Морячок» про виїзди на окупований берег Дніпра
«На тобі броня, боєкомплект, зброя, і ти у човні»: боєць «Морячок» про виїзди на окупований берег Дніпра

Для прикордонника з позивним «Морячок» лівий берег Дніпра давно перестав бути просто точкою на мапі. Це місце, де кожен виїзд перевіряє на витривалість.

У Львові відкрили Центр ветеранського та адаптивного спорту
У Львові відкрили Центр ветеранського та адаптивного спорту

На базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відкрили Центр ветеранського та адаптивного спорту — «Ліга Нескорених».

FPV, ампутація і підрив на міні: неймовірна історія порятунку
FPV, ампутація і підрив на міні: неймовірна історія порятунку

У районі Костянтинівки бійці бригади «Хижак» при Департаменті патрульної поліції змогли евакуювати пораненого побратима.

ВАКАНСІЇ
Лікар загальної практики

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

Інспектор прикордонної служби

від 51000 до 51000 грн

Запоріжжя

Державна прикордонна служба України

Старший стрілець-оператор

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

Водій-електрик

від 50000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

Стрілець – санітар

від 21000 до 121000 грн

Червоноград

Червоноградський РТЦК та СП

--- ---