ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Viking у дії: у ВМС ЗС України вперше з 2014 року провели практичне навчання з фактичним використанням рятувальних засобів

Навчання та тренування Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 16 Вересня 2021, 8:45

У Практичній гавані міста Одеси під керівництвом офіцерів командування підготовки Командування Військово-Морських Сил ЗС України відбулося показове корабельне бойове навчання «Залишення аварійного корабля». Мета заходу — практична підготовка особового складу з питань експлуатації аварійно-рятувального майна, демонстрація організації використання засобів рятування та евакуації особового складу, техніки та майна з корабля.

Як розповів головний механік командування підготовки Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олександр Ігнатенко, до навчання було залучено керівний склад дивізіонів та кораблів.

— Показове корабельне бойове навчання налічувало два етапи: теоретичний, під час якого було проведено інструкторсько-методичне заняття з організації утримання і використання аварійно-рятувального майна, та практичний — із демонстрацією порядку користування ним. Із судна було скинуто рятувальний пліт на воду і відпрацьовано евакуацію особового складу з аварійного корабля, — розповів капітан 1 рангу Олександр Ігнатенко.

Нагадаємо, що пліт забезпечує підтримання на плаву в морських умовах певної кількості людей, оберігає їх від впливу негоди і різких коливань температур. Крім того, на ньому є засоби першої необхідності для збереження життя  особового складу, сигнальні засоби для полегшення пошуку потерпілих від лиха, запаси води, їжі тощо. Відповідно вказані рятувальні засоби є на всіх кораблях, катерах та суднах ВМС ЗС України. Плоти щороку проходять технічний огляд та сертифікацію.

— Сьогодні ми вперше з 2014 року проводимо таке навчання з фактичним використанням рятувальних засобів. Приємно, що з’явилась можливість практично показати особовому складу, як користуватися аварійно-рятувальним майном. Сьогодні нам продемонстрували сучасні аварійно-рятувальні засоби данської фірми Viking. Важливо, щоб наші моряки навчалися саме на сучасних зразках корабельного майна, адже у Військово-Морських Силах триває поступове переоснащення морально застарілого обладнання на кращі світові зразки, що дозволяє нам йти в ногу з часом та сприяє наближенню до взаємосумісності зі збройними силами країн-членів НАТО, — зауважив заступник командувача підготовки Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Андрій Коваль.

Він також повідомив, що наразі у ВМС ЗС України ухвалено концепцію швидкої еволюції в питаннях підготовки особового складу.

— Ми розпочинаємо цикл показових заходів бойової підготовки для того, щоб практично продемонструвати, як використовувати корабельне озброєння та майно Військово-Морських Сил України. Ми прагнемо підготувати військовослужбовця будь-якої категорії, від матроса до офіцера, ще в навчальних закладах та навчальних центрах, щоб він прийшов на корабель вже повністю підготовленим, а на кораблі лише підтримували його навченість, — зазначив капітан 1 рангу Андрій Коваль.

Щодо того, наскільки важливими є такі навчання, поділився своїми думками і командир корабля, на борту якого відбувалася практична фаза заняття.

— Звісно, і раніше на кораблях регулярно проводили навчання з організації залишення аварійного корабля, але лише теоретичні. Наприклад, сьогодні з близько трьох десятків присутніх військових моряків раніше бачили практичне застосування плоту в дії лише двоє. А, як відомо, жодна теорія без закріплення на практиці є малоефективним. Тож, сподіваюся, такі навчання стануть регулярними для екіпажів і щоразу доповнюватимуться новими і цікавими елементами, — зазначив капітан-лейтенант Олексій Харченко.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Сили оборони відбили масований штурм на Добропільському напрямку: знищено 3 танки, 13 ББМ і близько сотні росіян

Сили оборони відбили масований штурм на Добропільському напрямку: знищено 3 танки, 13 ББМ і близько сотні росіян

9 жовтня силами та засобами Угруповання Десантно-штурмових військ спільно з військовими частинами та підрозділами 1 корпусу Національної гвардії України «Азов», а також суміжниками було зірвано спробу прориву сил противника на Добропільському напрямку.

«Хроніки боліт»: нова аналітична програма від Армія FM про реальну росію без кремлівського «макіяжу»

«Хроніки боліт»: нова аналітична програма від Армія FM про реальну росію без кремлівського «макіяжу»

Армія FM презентувала новий телевізійний проєкт «Хроніки боліт». Це аналітична програма, яка показує сучасну росію без кремлівської пропаганди.

Володимир Зеленський обговорив з Премʼєром Канади ініціативу PURL та розповів про ситуацію на фронті

Володимир Зеленський обговорив з Премʼєром Канади ініціативу PURL та розповів про ситуацію на фронті

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмовуіз Премʼєр-міністром Канади Марком Карні.

Воїни Сил оборони відпрацьовують бій в урбані в межах багатонаціональної операції «Інтерфлекс»

Воїни Сил оборони відпрацьовують бій в урбані в межах багатонаціональної операції «Інтерфлекс»

На полігоні у Великій Британії українські військові під керівництвом румунських інструкторів відпрацьовують бій у міській забудові.

Росіяни не прорвалися на Сході, навала безпілотників у небі над фронтом, знову горять НПЗ у рф: стрім

Росіяни не прорвалися на Сході, навала безпілотників у небі над фронтом, знову горять НПЗ у рф: стрім

Ворог спробував здійснити масований штурм на Костянтинівському напрямку, але зазнав невдачі.

Україна синхронізувала санкції з Японією — Президент підписав відповідний указ

Україна синхронізувала санкції з Японією — Президент підписав відповідний указ

Президент України Володимир Зеленський повідомив про дипломатичні успіхи щодо розвитку і впровадження антиросійських санкцій.

ВАКАНСІЇ

Командир взводу

від 21000 до 190000 грн

Вся Україна

22 окрема механізована бригада

Гранатометник

від 21000 до 190000 грн

Вся Україна

22 окрема механізована бригада

Кухар, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

Оператор відділення РЕБ механізованого батальйону

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Зв’язківець 23 ОМБр

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Зв’язківець, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

--- ---