ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Літаюча парта», що перетворилась на легкий штурмовик

Інфографіка Озброєння та техніка Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 21 Липня 2021, 12:00

У цьогорічній виставці «Зброя та безпека – 2021» взяла участь бразильська авіабудівна компанія Embraer. З якою продукцією завітав до нас виробник з південної півкулі — читайте в АрміяInform.

Українські експерти наразі вивчають різні зразки літаків закордонних виробників. Налагодження співпраці з провідними авіабудівниками викликане потребою переоснащення Повітряних Сил ЗСУ на нову авіаційну техніку, зокрема і навчально-бойову.

На виставці цього року бразильська компанія Embraer представила легкий штурмовик Еmbraer EMB 314 Super Tucano. Цікаво, що українські пілоти вже мають досвід роботи з ним. Під час перебування з ознайомчим візитом у Португалії вони виконали тестові польоти на цьому літаку.

Літак спочатку розробляли для навчань. Уже згодом для підтримки наземних сил «літаючу парту» переобладнали у легкий штурмовик. Уперше у небо цей літак піднявся у 1999-му. Відтоді з цехів компанії Embraer викотили понад 250 літаків, частину з яких поставили на експорт у 15 країн, зокрема США. Здавалося б у часи реактивної авіації місця для раритетних «гвинтомоторів» у військах не залишилось. Проте досвід численних бойових операцій у різних куточках світу показав їхню ефективність.

Важливий аспект

Країни НАТО активно використовують легкомоторні, добре озброєні літаки для різних завдань, здебільшого для навчання пілотів для бойових операцій. Військова авіація використовує термін Loiter Time — час, упродовж якого літак може перебувати у певній зоні в очікуванні виклику з боку наземних військ. У легкомоторних літаків з економічним турбогвинтовим двигуном цей показник набагато вищий, ніж у винищувачів і штурмовиків з потужним реактивним двигуном.

Літак з реактивним двигуном споживає багато палива, його зліт можливий тільки з підготовленого аеродрому, час перебування в зоні очікування обмежений. Натомість значно більший час перебування у повітрі дає легкомоторному літаку змогу супроводжувати піхоту в режимі онлайн та швидко реагувати на запити наземних військ.

Tucano пройшов випробування, «понюхав пороху» в бойових умовах. За плечима у нього тисячі годин бойового нальоту. Звісно, в умовах масового застосування противником систем ППО те, як покаже себе турбогвинтова авіація, досвіду не має жодна армія світу. Але не обов’язково застосовувати легкі літаки в операціях з неподавленою ППО противника. Все ж таки основне їхнє завдання — підготувати майбутніх пілотів для реактивної авіації.

Літак розробляли для експлуатації в суворих умовах і з необладнаних аеродромів, що передбачає експлуатацію у прикордонних районах і здійснення розвідувальних місій. Кабіна пілотів добре оснащена, є зручні крісла й кондиціонер, які забезпечують комфортні умови роботи екіпажу. Крім того, є сучасне обладнання для виконання операцій як удень, так і вночі. Екіпаж має окуляри нічного бачення.

Надійний і економний двигун Pratt & Whithey PTA-68C потужністю 1600 к. с. обладнаний автоматичним блоком потужності PMU, системою індикації та оповіщення екіпажу. Автопілот NCDR дає можливість завантаження запланованих місій і дані про їх виконання.

Звісно, рішення про закупівлю та прийняття на озброєння будь-якої авіатехніки ухвалюють фахівці Міноборони, тому нам залишається очікувати. Останнє слово за ними…

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Президент нагородив захисників і захисниць напередодні четвертих роковин повномасштабної російської війни
Президент нагородив захисників і захисниць напередодні четвертих роковин повномасштабної російської війни

Напередодні четвертих роковин широкомасштабного російського вторгнення Президент України Володимир Зеленський відзначив захисників і захисниць нагородами.

156 солдатів за квадратний кілометр: яку ціну росія платить за агресію проти України
156 солдатів за квадратний кілометр: яку ціну росія платить за агресію проти України

Повномасштабна війна росії проти України триває вже чотири роки — попри початкові плани ворога захопити нашу державу за «три дні».

Ідентифікували військового рф, який наказав здійснити смертельний постріл з танка на Сумщині
Ідентифікували військового рф, який наказав здійснити смертельний постріл з танка на Сумщині

За процесуального керівництва Сумської окружної прокуратури заочно повідомлено про підозру 34-річному військовослужбовцю зсрф.

Мисливці за «Шахедами» — вогнева група на транспортному літаку отримала нагороди
Мисливці за «Шахедами» — вогнева група на транспортному літаку отримала нагороди

Нагороджена група ППО з пілотованим повітряним судном на базі ДФТГ, яка знищила вже 157 повітряних цілей різного типу.

Нічого святого — 15 років за ґратами отримала держзрадниця, яка зливала позиції Сил оборони у Святогірську
Нічого святого — 15 років за ґратами отримала держзрадниця, яка зливала позиції Сил оборони у Святогірську

Суд визнав провину мешканки Святогірська у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) і засудив до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

«Ворога потрібно знищувати всіма доступними способами» — спецпризначенець «Князь» про досвід війни
«Ворога потрібно знищувати всіма доступними способами» — спецпризначенець «Князь» про досвід війни

Наразі «Князь» — офіцер у 10-му мобільному прикордонному загоні «Дозор».

ВАКАНСІЇ
оператор БПЛА військовослужбовець

від 20500 до 123000 грн

Харків, Харківська область

Штурман БПЛА

від 50000 до 50000 грн

Київ

412 ОБ БС Командування Сил беспілотних систем України

Механік-радіотелефоніст, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Медична сестра, фельдшер, військовослужбовець

від 52000 до 122000 грн

Ужгород, Закарпатська область

Анестезіолог

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

115 ОМБр ЗСУ

Оператор БПЛА, військовослужбовець в 100 -ту бригаду ЗСУ

від 22000 до 120000 грн

Луцьк, Волинська область

--- ---