ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Києві розпочався тренінг із взаємодії  Збройних Сил з громадянським суспільством

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 20 Липня 2021, 17:45

Сьогодні, 20 липня, у Києві розпочався дводенний тренінг для тренерів за темою «Взаємодія Збройних Сил з громадянським суспільством та інші ключові напрями демократичного контролю над Збройними Силами». Захід відбувся в межах проєкту «Посилення демократичного контролю над Збройними Силами України у сфері взаємодії з громадянським суспільством», який здійснює Організація з безпеки та співробітництва в Європі за підтримки Женевського центру управління сектором безпеки (DCAF). Участь у ньому беруть представники Міністерства оборони, Збройних Сил України та громадськості.

Координатор проєктів ОБСЄ в Україні Посол Генрік Вілладсен наголосив, що залучення громадянського суспільства є одним із показників як демократії, так і демократичного контролю. Він також поінформував, що цей проєкт одночасно фокусується на трьох напрямах:

  • у 2019 році він був зосереджений на правах та свободах військовослужбовців;
  • у 2020-му — на рівності прав та можливостей жінок і чоловіків у ЗСУ;
  • цього року — на взаємодії Збройних Сил з громадянським суспільством.

— Я переконаний, що без сильного, активного громадянського суспільства не буде ефективної та стабільної демократії, сильного політичного контролю над Збройними Силами України. Поняття «громадянське суспільство» дуже різноманітне та широке і включає не лише цивільних громадян чи активістів у сфері захисту прав людини, але також і ветеранські, волонтерські, релігійні організацій, медіа тощо, — зазначив Генрік Вілладсен.

За словами Генріка Вілладсена, цього року ОБСЄ та Міноборони планують проводити навчання тренерів, організувати регіональні семінари для військових, розробити та розповсюдити рекомендації щодо взаємодії ЗСУ з громадянським суспільством, а також посприяти оновленню курсу з військово-цивільного співробітництва.

Зі свого боку директор Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Назім Агаєв зазначив, що завдяки практичній реалізації цього проєкту буде підвищено інтерес суспільства до військової служби, зміцнення авторитету Збройних Сил України.

Відзначаючи важливість співпраці Міноборони та ОБСЄ, Назім Агаєв висловив подяку високоповажному Координатору проєктів ОБСЄ в Україні та за плідну співпрацю з оборонним відомством від імені Міністра оборони України нагородив медаллю «За сприяння Збройним Силам України».

До участі в проведенні тренінгів долучився також начальник Управління зв’язків з громадськістю ЗС України полковник Богдан Сеник.

— За відгуками медіаекспертів, Збройні Сили України, восьмий рік стримуючи збройну агресію РФ, є водночас однією з найвідкритіших для громадськості армій світу. Це, мабуть, одне з найкращих підтверджень того, наскільки важливим для нас є питання взаємодії з громадянським суспільством, — зазначив полковник Богдан Сеник.

Начальник Управління зв’язків з громадськістю ЗС України від імені Головнокомадувача Збройних Сил України привітав проведення даного заходу і вручив Генріку Вілладсену пам’ятну відзнаку.

Під час тренінгу українські та іноземні експерти поділяться з учасниками досвідом щодо питань військово-цивільної взаємодії, дотримання прав та свобод військовослужбовців, ролі громадянського суспільства в реформуванні та управлінні сектором безпеки, гендерної рівності тощо.

Головна мета проєкту — підготувати майбутніх кваліфікованих тренерів з різних гуманітарних аспектів. Передбачається, що в подальшому представники ОБСЄ спільно з учасниками тренінгу й надалі проводитимуть освітні заходи стосовно аспектів демократичного контролю для військовослужбовців  ЗС України.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Президент нагородив захисників і захисниць напередодні четвертих роковин повномасштабної російської війни
Президент нагородив захисників і захисниць напередодні четвертих роковин повномасштабної російської війни

Напередодні четвертих роковин широкомасштабного російського вторгнення Президент України Володимир Зеленський відзначив захисників і захисниць нагородами.

156 солдатів за квадратний кілометр: яку ціну росія платить за агресію проти України
156 солдатів за квадратний кілометр: яку ціну росія платить за агресію проти України

Повномасштабна війна росії проти України триває вже чотири роки — попри початкові плани ворога захопити нашу державу за «три дні».

Ідентифікували військового рф, який наказав здійснити смертельний постріл з танка на Сумщині
Ідентифікували військового рф, який наказав здійснити смертельний постріл з танка на Сумщині

За процесуального керівництва Сумської окружної прокуратури заочно повідомлено про підозру 34-річному військовослужбовцю зсрф.

Мисливці за «Шахедами» — вогнева група на транспортному літаку отримала нагороди
Мисливці за «Шахедами» — вогнева група на транспортному літаку отримала нагороди

Нагороджена група ППО з пілотованим повітряним судном на базі ДФТГ, яка знищила вже 157 повітряних цілей різного типу.

Нічого святого — 15 років за ґратами отримала держзрадниця, яка зливала позиції Сил оборони у Святогірську
Нічого святого — 15 років за ґратами отримала держзрадниця, яка зливала позиції Сил оборони у Святогірську

Суд визнав провину мешканки Святогірська у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) і засудив до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

«Ворога потрібно знищувати всіма доступними способами» — спецпризначенець «Князь» про досвід війни
«Ворога потрібно знищувати всіма доступними способами» — спецпризначенець «Князь» про досвід війни

Наразі «Князь» — офіцер у 10-му мобільному прикордонному загоні «Дозор».

ВАКАНСІЇ
Оператор ПТРК

від 50000 до 120000 грн

Дніпро

Індустіральний РТЦК та СП (Дніпро)

Стаpший навідник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Номер обслуги ЗУ 23-2

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 окремий батальйон 241 ОБр Сил ТрО

Номер обслуги, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Розвідник-далекомірник, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Оператор наземних роботизованих комплексів (НРК)

від 20000 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

--- ---