Насамперед завдяки його творам широкому загалу відомі візуальні образи українських військовиків часів Української революції 1917‒1921 років та почасти боротьба Української Повстанської…
Серед особистих досягнень слухачів та педагогічного складу Військової академії (м. Одеса) вражає колекція спортивних нагород, які завоював викладач кафедри «Управління діями десантно-штурмових військ та морської піхоти» майор Микита Вітек.
Виступаючи на чемпіонаті України та міжнародних турнірах під егідою UFBJJ ‒ Української федерації бразильського джиу-джитсу, він протягом 2019-2020 років поспіль займав перше, друге та третє місце у ваговій категорії до 75 кілограмів.
Крім досягнень у спорті, Микита Вітек користується серед викладацького складу і курсантів академії авторитетом справжнього знавця тактики бойового застосування підрозділів морської піхоти. За плечима офіцера участь у бойових діях на тимчасово окупованій частині Донбасу. Майор Вітек, який вільно володіє англійською мовою, постійно залучається до міжнародних навчань «Сі Бриз» як інструктор та спостерігач. Більшість спортивних змагань і організація заходів із вшанування традицій ДШВ та морської піхоти також проходять за активною участю цього офіцера.
– Микито, розкажіть, будь ласка, з чого почалася ваша кар’єра військового. Як ви стали викладачем вишу і чому саме обрали такий екзотичний від спорту – джиу-джитсу?
– Родом я з Криму. Після закінчення військового ліцею у місті Алушта у 2005 році вступив до Сумського інституту ракетних військ та артилерії. Перша офіцерська посада – командир мінометного взводу в гірсько-піхотному батальйоні бригади берегової оборони, що дислокувалася у Перевальному. Коли підрозділи регулярної російської армії у березні 2014 року під виглядом «зелених чоловічків» почали захоплювати військові та цивільні об’єкти, ми знаходилися в очікуванні відповідної команди. На жаль, через певні обставини довелося залишити Крим і виходити на материкову Україну. Продовжив службу в Миколаєві командиром роти вогневої підтримки десантно-штурмового батальйону 36-ї бригади морської піхоти.
У складі ротної тактичної групи в лютому 2015 року брав участь у проведенні Широкинської операції під Маріуполем. Наш підрозділ діяв як мобільний резерв командувача сектора «М» і був введений в бій для нарощування зусиль рейдового загону полку спеціального призначення національної гвардії «Азов». У ті дні на цьому напрямку було дуже гаряче. В один із моментів ключові позиції «азовців» накрив шквал вогню з артилерії та мінометів, які окупанти підтягнули, щоб зупинити наступ. Ми своєчасно провели розвідку і вдарили по виявлених цілях засобами старшого начальника. Нам вдалося повернути всі залишені позиції і взяти під контроль ключові висоти поблизу Широкиного. Протягом всього 2015 року українські підрозділи міцно тримали тут оборону, не залишаючи ворогу жодного шансу, доки у лютому 2016 року вже остаточно не взяли під контроль цей населений пункт.
Звичайний збіг обставин при виконанні завдань на приазовському напрямку познайомив мене з засновниками проєкту UA NAVY SPORT, які активно займаються розвитком спорту у ВМС України. Якраз вони і «привели» мене в цей спорт до тренера Олексія Громадського, який вже тренував на той час курсантів та військовослужбовців ВМС на волонтерських засадах.
Після виконання завдань в Широкиному запропонували посаду викладача у Військової академії (м. Одеса). Мені дуже подобається робота з молоддю. Нині вона дуже мотивована і захоплюється військовою справою. Хлопці мріють про марунові берети та берети кольору морської хвилі, намагаються опанувати весь арсенал знань та практичних навичок. Моє головне завдання – допомогти їм в цьому. Зробити з вчорашніх юнаків еліту українського війська.
Крім профільної теоретичної та практичної підготовки, вважаю за потрібне прищеплювати курсантам дотримання військових традицій Десантно-штурмових військ та морської піхоти. Щорічно організуємо для курсантів факультету різні заходи. Наприклад, проведення заходів на «здачу берета» з подолання психологічної смуги морпіха та складання, власне, клятви морського піхотинця.
Кожної весни курсанти 4 курсу під час воєнізованої естафети на честь вшанування пам’яті загиблого на тимчасово окупованій частині Донбасу випускника Військової академії Федора Караконстантина передають курсантам 1 курсу символічний «Меч Святослава», який символізує міцність тіла і духу.
Під час естафети курсанти долають декілька кілометрів у повному спорядженні й виконують різноманітні вправи з кросфіту, а також силові вправи. Регулярно проводимо марш-кидки, змагання з веслування, з різних видів боротьби: джиу-джитсу, греплінга, бойового самбо.
Курсанти мають можливість безкоштовно відвідувати в Одесі спеціалізований зал і тренуватися під керівництвом професійного тренера з джиу-джитсу. В дитинстві я захопився боротьбою. Займався дзюдо і греко-римською боротьбою. Не припиняю заняття спортом і тепер. Мої успіхи мотивують курсантів. Вони також намагаються опановувати різні види спорту, бути фізично і психологічно розвинутими, тоді вони більше відчувають свою приналежність до елітного роду військ.
Фото з особистого архіву Микити Вітека
@armyinformcomua
Президент України назвав санкції щодо Лукашенка першим кроком і заявив, що триває робота над продовженням санкційної політики щодо оточення диктатора.
На Олександрівському напрямку штурмові підрозділи та підрозділи Десантно-штурмових військ ЗСУ проводять контратакувальні дії.
Дронарі 81-ї бригади за допомогою важких гексокоптерів методично знищують укриття, техніку та живу силу противника.
Противник діє малими штурмовими групами на Південно-Слобожанському напрямку і не має якогось серйозного просування.
Володимир Зеленський розповів про те, як росіяни використовують білоруську територію для ударів по Україні.
Прокурори Луганської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно українки — представниці воєнізованої дитячо-юнацької організації рф.
Начальник pадіостанції (мала потужність), військовослужбовець
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
Начальник майстеpні з ремонту озбpоєння і техніки, військовослужбовець
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
Насамперед завдяки його творам широкому загалу відомі візуальні образи українських військовиків часів Української революції 1917‒1921 років та почасти боротьба Української Повстанської…