Усі пʼять суден поки що базуватимуться у Великій Британії, а після закінчення війни братимуть участь у розмінуванні акваторії Чорного моря…
Уперше в історії Сухопутних військ ЗСУ командири української та британської військових частин безпосередньо домовляються про обмін набутим бойовим досвідом та організацію тренувань особового складу.
Командир 12-ї бронетанкової піхотної бригади британської армії бригадний генерал Джо Баттерфілл прибув із дружнім візитом до окремої механізованої бригади «Холодний Яр». Під час зустрічі командир бригади полковник Дмитро Брижинський та його британський колега обговорили можливі напрямки співпраці військових частин у межах військового співробітництва між Великою Британією та Україною. У зустрічі також взяв участь керівник операції Orbital в Україні полковник Збройних сил Сполученого Королівства Джонатан Кітсон.
Після екскурсії розташуванням та презентацій історії і бойового шляху своїх військових частин командири визначили пріоритети співпраці. Для британської сторони важливим є вивчення бойового досвіду «холодноярців», який вони набули від час відбиття російської збройної агресії.
Українських військових цікавлять тонкощі організації роботи штабу британської бригади, оскільки бригада «Холодний Яр» щойно перейшла на G-структуру – за цим стандартом здійснюється управління військами усіх країн-членів НАТО. Крім цього, існує потреба в підготовці сержантів, які донесуть рядовому складу преваги нових стандартів і підходів до бойової підготовки.
– Головна ідея – налагодити співпрацю між сержантським складом, маємо потребу в інструкторах та методистах, які спроможні якісно організувати заняття з бойової підготовки. Проблема також полягає в тому, що рядовий склад не зовсім обізнаний з тим, що собою являють стандарти НАТО. Коли солдату чи сержанту розповідають про це командири «зверху-вниз», то не завжди є розуміння. А коли про це будуть говорити їхні іноземні колеги з солдатського та сержантського складу, з середини колективу, то довіри й розуміння буде більше, − говорить Дмитро Брижинський.
У результаті обговорення Джо Баттерфілл та Дмитро Брижинський домовилися про можливу участь військовослужбовців 12-ї бронетанкової піхотної бригади в найближчих тактичних навчаннях бригади «Холодний Яр» як спостерігачів. Це дасть можливість визначити перспективні напрямки співпраці, фундамент якої було закладено під час дружньої зустрічі комбригів.
– У Великій Британії вже є добре і чітке розуміння того, що в українців є багатий і дуже цінний досвід, зокрема й бойовий, якому ми можемо навчитися. Через це ми вже чотири роки співпрацюємо в межах операції Orbital і маємо намір продовжувати цю співпрацю у подальшому. Я дуже сподіваюсь, що сьогодні ми заклали основу для тривалих взаємин і тривалого партнерства між нашими двома бригадами.
Станом на цей момент ми маємо дуже слабке розуміння наших спроможностей і можливостей співпраці, тому сьогодні намагаємось зміцнити ці відносини. Тоді, я думаю, з’являться нові можливості проведення спільних заходів, наприклад з підготовки – як це вже відбувається у межах операції Orbital. Мабуть, через декілька років це буде традиційне партнерство, яке притаманно країнам НАТО, − зазначив Джо Баттерфілл.
Довідково: згідно з інформацією Посольства Великої Британії в Україні, у 2015 році Сполучене Королівство започаткувало тренувальну місію – операцію Orbital – у відповідь на запит Уряду України. Наразі понад 18 тис. військовослужбовців ЗСУ і близько 4 тис. військових інструкторів пройшли підготовку в місії.
У межах цієї місії в Україні проведено 400 курсів.
Також наголошується, що процес підготовки є взаємовигідним, оскільки британські військові вивчають досвід українських колег. У 2018 році Британія розширила поле діяльності місії й почала проводити навчання військовослужбовців українських ВМС та морських піхотинців. А у 2019-му продовжила роботу місії ще на три роки — до березня 2023 року.
Пілоти батальйону безпілотних систем Pentagon 225-го штурмового полку помітили та загнали ворожу штурмову групу.
Ігор Пушкарьов з позивним «Ножовик» — керівник інструкторської групи 413-го полку СБС «Рейд» та автор курсу «Дроноцид».
Українські артилеристи завдають точних ударів по укриттях противника, не залишаючи шансів на виживання.
Для прикордонника з позивним «Морячок» лівий берег Дніпра давно перестав бути просто точкою на мапі. Це місце, де кожен виїзд перевіряє на витривалість.
На базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відкрили Центр ветеранського та адаптивного спорту — «Ліга Нескорених».
У районі Костянтинівки бійці бригади «Хижак» при Департаменті патрульної поліції змогли евакуювати пораненого побратима.
Оператор БПЛА, розвідник (мікро, міні, ЗСУ)
від 50000 до 120000 грн
Вся Україна
Батальйон безпілотних систем 154 ОМБр
Інспектор прикордонної служби (військова служба)
від 20000 до 20000 грн
Житомир
Державна прикордонна служба України
Усі пʼять суден поки що базуватимуться у Великій Британії, а після закінчення війни братимуть участь у розмінуванні акваторії Чорного моря…