Саме таку неофіційну назву отримали перші в історії випробування взаємодії пілотованого літака з дроном зі штучним інтелектом в ролі напарника на авіабазі Еглін у Флориді (США)…
Легкий реактивний літак Як-40 припаркований на стоянці. Усередині літального апарату ховається терорист. До нього стрімко наближаються дві броньовані автівки зі спецпризначенцями. Злагоджені дії двох штурмових груп дозволяють за лічені хвилини дістатися салону літака й знешкодити порушника. Саме так тренуються офіцери Центру спеціального призначення протидії диверсіям та терористичним актам Військової служби правопорядку в ЗС України.
За словами командира військової частини підполковника Богдана Столярчука, бойовій підготовці приділяють особливу увагу з огляду на завдання, які вони виконують.
– Керівництвом Головного управління ВСП у ЗСУ поставлено завдання зробити акцент у бойовій підготовці саме на веденні поліцейських операцій. Особовий склад готується до виконання таких завдань. Відповідно до нормативних документів, офіцери Центру беруть участь у запобіганні диверсійним проявам і злочинам терористичної спрямованості на військових об’єктах. Цим пояснюється інтенсивність та насиченість наших тренувань, – розповів Богдан Столярчук.
Тим часом дві групи на автівках наближаються до літака Як-40, аби відпрацювати штурм та захопити злочинця. Роботу спецпризначенців із даху будівлі «страхує» майстерно замаскований снайпер.
Командир групи з позивним «Пушкін» пояснив деталі операції:
– Сьогодні ми відпрацювали штурмові дії двома групами під прикриттям снайпера і знешкодження терориста. Перша група штурмувала з бойової машини, а саме посадку на крило і контроль з ілюмінатора. Під час відкриття ілюмінатора вони контролювали терориста, який був у салоні літака. Оглядали всі позиції у полі зору. Друга штурмова група на бойовій машині «Хамер» заїхала з іншого боку і зайшла у хвіст літака. Всі бойові одиниці діяли злагоджено. Снайпер контролював ніс літака. Все зробили на «відмінно», якнайшвидше.
Наступним спецпризначенці відпрацьовують штурм будівлі й знешкодження злочинців, які пересуваються на авто і були примусово зупинені. Нічні сутінки вносять свої корективи, ускладнюючи роботу офіцерів. Група захоплення швидко й рішуче проводить штурм та подальше зачищення будинку.
Змінюємо дислокацію для чергового штурму. Цього разу спецпризначенці оточили автівку з двома злочинцями.
– Кожен із нас відпрацював свій елемент. Одна машина стояла попереду порушників, аби контролювати їх. Дві інші пари спецпризначенців заходили та виймали порушників через двері. Другу автівку ми задіяли для перевезення затриманих, – пояснив «Пушкін».
Часто спецпризначенці ВСП виконують завдання разом із колегами з Сил спеціальних операцій. І не пасуть задніх.
Фото – Дмитро Юрченко
Відео – Світлана Борисова
@armyinformcomua
49-річний киянин Денис із позивним «Артист» до війни був актором театру та кіно. Зізнається, що не раз перевтілювався у ролі воїнів-захисників — тоді ще на сцені. Тепер — у реальності. Його нинішня роль не має дублерів: молодший сержант, командир міномета, реальні позиції на Донеччині.
Під час візиту до Люксембургу Міністр оборони України Денис Шмигаль провів низку зустрічей, на яких було узгоджено новий пакет військової допомоги — до нього увійдуть дрони, тактичні машини та прилади нічного бачення.
За процесуального керівництва Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону на вимаганні хабаря викрито працівників двох районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Запорізької області.
Річкова флотилія Військово-Морських Сил України оприлюднила відео, у якому показала свій флагман — малий броньований артилерійський катер «Буча».
Головне управління розвідки МО України оприлюднило на порталі War & Sanctions дані про 139 морських суден та 142 капітанів, причетних до перевезення підсанкційної нафти та викраденого українського зерна.
На Сумщині артилеристи 225-го окремого штурмового полку одним влучним ударом зірвали спробу російських окупантів форсувати річку, накривши ворожу групу прямо на березі.
від 23000 до 53000 грн
Степанівка, Сумська область
від 21000 до 125000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
Саме таку неофіційну назву отримали перші в історії випробування взаємодії пілотованого літака з дроном зі штучним інтелектом в ролі напарника на авіабазі Еглін у Флориді (США)…