ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

«Ми повернулись додому, хоч поки і дроном»: Герой України «Схід» про удар БПЛА на 206 кілометрів

Новини
2 Червня 2026, 9:48
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Карта, що показує відстань нанесення удару
Скрін з відео 3 АК

Дронарі 3 ОШБр, котрі й самі родом з Луганської області, спланували та здійснили операцію, під час якої уразили ворожі цілі у найглибших районах області.

Про це на стрімі АрміяTV розповів Герой України, командир взводу ударних безпілотних авіаційних комплексів батальйону БпС 3-ї ОШБр Олександр Іванцов на псевдо «Схід». 

Операцію планували уродженці Луганщини

За словами офіцера, задум і підготовку операції здійснили дронарі його підрозділу, серед яких є уродженці Луганської області.

«Ця операція планувалась, в принципі, мною та іншими хлопцями з екіпажу. Ми як вихідці з Луганщини. Певна кількість, хто в підрозділі служить. Це було для нас принциповим завданням, що ми маємо залетіти в Луганськ та вразити там цілі», — каже Олександр Іванцов.

Він наголосив, що однією з цілей було продемонструвати можливість українських сил завдавати ударів по будь-якій точці окупованої території.

«Ми захотіли показати, що можемо дістати в будь-яку точку окупованої України. І щоб це показати, долетіли до Ізвариного. І на цій трасі Луганськ – Ізварине також було уражено ворожий автомобіль», — розповів офіцер.

«Було приємно повернутися до Луганська»

Офіцер зізнався, що політ над окупованим Луганськом мав для нього особисте значення.

«Над Луганськом було приємно літати. Над нашими будинками, де ми колись жили, звідки нас змусили виїхати у 2014 році. Було дуже приємно туди повернутися», — поділився «Схід».

Водночас він висловив переконання, що в майбутньому безпілотники допоможуть прокласти шлях до звільнення регіону.

«Я впевнений, що в майбутньому наші дрони прокладуть шлях і в Луганськ і для нашої піхоти», — каже Олександр Іванцов.

Луганщина під контролем БПЛА: Третій корпус оголосив нову операцію проти логістики окупантів
Луганщина під контролем БПЛА: Третій корпус оголосив нову операцію проти логістики окупантів

На Луганщині розпочинається системна робота по логістиці ворога

Коментуючи ситуацію в тилових районах окупованої Луганщини, військовий зазначив, що раніше, на жаль, регіон відчував менший тиск українських ударних засобів порівняно з іншими окупованими територіями.

«Луганщина все ж таки була обділена деякою увагою, і ми вирішили це виправити», — каже Олександр Іванцов.

За його словами, російські війська вже не можуть почуватися там у безпеці.

«Тепер починається системна робота по вирізанню логістичних шляхів, це вибивання вантажів, паливозаправників і будь-чого, що пересувається з недотриманням візового режиму держави Україна», — повідомив «Схід».

Вплив ударів уже помітний на фронті

Відповідаючи на запитання щодо ефекту від таких ударів, офіцер заявив, що їхні наслідки вже відчутні.

«Я думаю, що це вже почало впливати, судячи з того, що говорять самі окупанти, і також це відчувається на деяких ділянках фронту».

За його оцінкою, російські війська втратили значну частину наступального потенціалу.

«Окупанти вже втратили наступальний потенціал. Ми бачимо, що в цьому місяці ворог, починаючи з 2023 року, найменше зміг захопити території, і це ще не рахуючи того, що Сили оборони змогли повернути назад», — каже Олександр Іванцов.

Як повідомляла АрміяInform, дронарі бригади «Спартан» палять ворожу логістику на підступах до Донецька.


Внаслідок російського удару по Донеччині загинули двоє людей, ще троє — поранені
Внаслідок російського удару по Донеччині загинули двоє людей, ще троє — поранені

Окупанти атакували приватний сектор селища Ясна Поляна.

У День Української Державності Президент відзначив військовослужбовців державними нагородами
У День Української Державності Президент відзначив військовослужбовців державними нагородами

У День Української Державності та День хрещення Київської Русі – України Володимир Зеленський вручив воїнам заслужені нагороди.

Три ділки «вирішували питання» з ТЦК: до суду скерували обвинувальний акт щодо двох медиків і підприємця
Три ділки «вирішували питання» з ТЦК: до суду скерували обвинувальний акт щодо двох медиків і підприємця

Прокурори Донецької облпрокуратури скерували до суду обвинувальний акт за фактом організації незаконного оформлення медичних документів.

«Мертві душі», 100 обшуків та понад 15 мільйонів збитків державі: на Одещині судитимуть командирів, які наживались на фіктивній службі
«Мертві душі», 100 обшуків та понад 15 мільйонів збитків державі: на Одещині судитимуть командирів, які наживались на фіктивній службі

На Одещині судитимуть учасників злочинної групи з числа командування військової частини, які оформлювали на службу осіб, які по факту не виколували обов'язки.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Бухгалтер з первинної документації

від 22000 до 23000 грн

Київ

Управління поліції охорони в Київській області

WorkUa Навідник танка

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

WorkUa Бойовий медик (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

WorkUa Водій-механік

Львів

Військова частина А2678

Olx кравець, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Ярмолинці, Хмельницька область

Olx Оператор засобів РЕБ

від 20000 до 120000 грн

Харків

225 ОШБ