ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Бронювання військовозобов’язаних критично важливих підприємств: уряд змінив критерії

Важливі новини Новини
23 Травня 2026, 15:05
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Смартфон з додатком «Дія»
Завчасне продовження бронювання допомагає підприємствам зберігати критично необхідних працівників. Фото АрміяInform

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке робить систему бронювання військовозобов’язаних більш прозорою, справедливою та захищеною від зловживань.

Перелік змін оприлюднений на сайті Міністерства економіки України.

Вони стосуються підприємств, установ і організацій, які визнаються критично необхідними для нормального функціонування економіки та державних структур під час воєнного стану.

Метою змін є забезпечення точнішої роботи цього механізму та його застосування виключно до тих підприємств і співробітників, що дійсно забезпечують основні потреби у сфері економіки, оборони, безпеки та життєзабезпечення населення.

Середній рівень зарплат підприємства

Одним із головних нововведень є підвищення вимог до середнього рівня зарплат. Щоб підтвердити статус критично важливого підприємства і отримати бронювання працівників, середня зарплата має бути не нижчою за три мінімальні зарплати, що становить 25 941 гривню.

Для підприємств, розташованих у прифронтових зонах, зберігається більш лояльний підхід — мінімальна зарплата в цих випадках має бути не меншою ніж 2,5 мінімальні зарплати, тобто 21 618 гривень. Ці зони визначені у відповідному наказі Міністерства розвитку.

Крім того, уряд уточнив порядок врахування працівників у квоті бронювання. Працівники з відстрочкою від мобілізації за статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також ті, хто працює за сумісництвом, будуть враховані у квоті лише за одним місцем роботи.

Наприклад, якщо працівник має основне робоче місце і додаткове за сумісництвом, то для бронювання його врахують тільки раз за одним із цих місць, щоб уникнути штучного збільшення квоти.

Критерій критичності необхідно оновити

Окремий пакет змін стосується критеріїв визначення критичності. Міністерства, центральні виконавчі органи та обласні військові адміністрації повинні протягом місяця оновити свої критерії, погодивши їх із Міноборони та Мінекономіки.

Це дозволить чіткіше визначати підприємства, які мають реальне значення для економіки, обороноздатності, безпеки та забезпечення життєво важливих потреб населення.

Зокрема, враховуватимуться роль підприємства у виконанні державних завдань, забезпеченні критичних послуг, виробничій діяльності, інфраструктурній підтримці, зайнятості та стабільній роботі громад.

Також протягом трьох місяців після набуття чинності змін буде переглянуто статус усіх підприємств, які раніше були визнані критично важливими, що дозволить оновити систему і зберегти бронювання для дійсно необхідних організацій, від яких залежить економіка, оборона і життєдіяльність населення.

Варто зазначити, що протягом усього перехідного періоду чинний статус критичності залишатиметься дійсним. Так само зберігатиметься бронювання військовозобов’язаних на цих підприємствах. Це дає можливість компаніям підтвердити свій статус відповідно до нових правил.


150 ухилянтів вчили 50 дітей: на Київщині викрили «ліцейську» схему
150 ухилянтів вчили 50 дітей: на Київщині викрили «ліцейську» схему

Її учасники платили $10 тисяч за фіктивну «посаду вчителя» не для навчання дітей, а для уникнення мобілізації.

Міноборони кодифікувало новий український бронетранспортер «Сова-БТР»
Міноборони кодифікувало новий український бронетранспортер «Сова-БТР»

Бойова машина має посилений протимінний захист та VR-систему кругового огляду на 360°.

Співпрацював з ворогом, сприяв катам, намагався вступити до «вагнера» — судитимуть військовослужбовця
Співпрацював з ворогом, сприяв катам, намагався вступити до «вагнера» — судитимуть військовослужбовця

Скеровано до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця однієї з військових частин Національної гвардії України.

«Луплять КАБами по всіх будівлях, які бачать»: під Лиманом росіяни скидають рекордну кількість бомб
«Луплять КАБами по всіх будівлях, які бачать»: під Лиманом росіяни скидають рекордну кількість бомб

На Лимансько-Борівському напрямку ворог масово застосовує керовані авіаційні бомби, цілями яких стають будь-які вцілілі будівлі.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Санітарний інструктор

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

RobotaUa Снайпер

від 25000 до 125000 грн

Покровськ

107 ОБТРО м. Маріуполь

Olx Машиніст екскаватора

від 21000 до 50000 грн

Старокостянтинів, Хмельницька область

WorkUa Номер обслуги міномета

від 21000 до 120000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

WorkUa Інженер-радіотехнік

від 16000 до 19000 грн

Львів

4762 військове представництво МОУ

WorkUa Водій

від 20000 до 20000 грн

Житомир

199 навчальний центр ДШВ ЗСУ