ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Памʼяті Олега та Костянтина Залізняків

Новини
14 Травня 2026, 9:00
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Меморіальне зображення Олега та Костянтина Залізняків
Памʼяті Олега та Костянтина Залізняків

Служили в одній частині й загинули за Батьківщину з різницею в один день.

Брати Олег та Костянтин родом з Кіровоградської області.

Олег народився 2 жовтня 1992 року. Після закінчення школи у 2009 році продовжив навчання в Жовтоводському професійному ліцеї, де здобув фах електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування. Згодом закінчив Новгородківське професійно-технічне училище № 36, став трактористом та водієм категорії С. З 2011-го по 2024 рік працював на різних підприємствах Кіровоградщини.

Олег Залізняк

До ЗСУ мобілізувався 1 жовтня 2024 року. Служив водієм другої танкової роти танкового батальйону військової частини 100-ї окремої механізованої бригади (колишня 100-та бригада територіальної оборони) Сухопутних військ, що базується у Волинській області і відома як «Сталева Сотка».

18 березня 2026 року Олег дістав мінно-вибухове поранення під час удару російського FPV-дрона біля Костянтинівки на Донеччині. Майже місяць боровся за життя, але внаслідок травм 14 квітня помер. Чоловіку було 33 роки.

Костянтин Залізняк

Наступного ж дня родина отримала страшну звістку про загибель також і меншого брата — Костянтина, який 15 квітня потрапив під атаку безпілотника на Запорізькому напрямку. Чоловіку було 29 років.

«Брати підтримували один одного. Служили в одній частині. Завжди були на зв’язку. Відчували підтримку один одного. Були опорою і силою один одному. Обидві втрати стали тяжким ударом для рідних, близьких та мешканців громади», — згадують у Петриківській громаді.

Нагороди Олега та Костянтина Залізняків

З братами попрощалися 20 квітня в Петровому. Поховали у спільній могилі в рідному селі Водяне.

У Олега залишились дружина та п’ятирічна донька, у Костянтина — дружина.

Надмогильні хрести Костянтина та Олега Залізняків

Честь і слава Героям!

Фото: Петрівська селищна рада

За матеріалами: Суспільне КропивницькийПетрівська селищна радаBBC Україна

Підготовлено Українським національним агентством Укрінформ спільно з Українським інститутом національної памʼяті та онлайн-медіа Міністерства оборони України АрміяInform


Мінус 1310 окупантів, танки та системи ППО: втрати російської армії за добу
Мінус 1310 окупантів, танки та системи ППО: втрати російської армії за добу

За минулу добу російська армія втратила 1310 одиниць особового складу, бронетехніку та десятки артилерійських систем.

«Зелені по стометровці АТБ»: в Ічні засудили місцевого мешканця за перешкоджання ЗСУ
«Зелені по стометровці АТБ»: в Ічні засудили місцевого мешканця за перешкоджання ЗСУ

«Сині» та «зелені» — такими кодовими словами позначав поліціянтів і військових ТЦК та СП мешканець Чернігівщини в повідомленнях у групі месенджера Телеграм.

ВАКАНСІЇ
Медична сестра, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Технік, військовослужбовець ЗСУ

від 20800 до 22100 грн

Ніжин, Чернігівська область

Начальник відділу (пожежної обслуги)

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Оператор радіолокаційної станції

від 20000 до 120000 грн

Геча, Закарпатська область

Майстер з ремонту та обслуговування безпілотних літальних апаратів

від 50000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

Гранатометник

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ