ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

«Виявити важко, тільки візуально або акустично» — десантники розповіли про серйозну проблему на Покровському напрямку

Новини
1 Травня 2026, 17:23
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
БПЛА, дрон
Ілюстративне фото / джерело: МОУ

Ворог продовжує стратегічний наступ в районі Покровської агломерації.

Про це ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів командир РУБПАК 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади з позивним «Буржуй».

За його словами, противник намагається закріпитися в західних районах Гришиного. Накопичує техніку та особовий склад в південних та східних районах самого Покровська.

Водночас десантники 25-ї бригади досі утримують позиції в північних околицях міста. Знищують техніку в тилу ворога, працюють по логістиці. Окупанти ж відповідають дзеркальними методами. Серйозною проблемою є «дрони-ждуни».

«Він працює на оптоволокні зазвичай, тому виявити його доволі важко — тільки візуально або акустично. Найчастіше працюють по винищенню „ждунів“ саме невеликі дрони — „мавіки“, „аутели“. Але іноді ми працюємо і великими бомберами», — зазначив військовий.

Саме тому логістику зараз намагаються переформатувати — перекласти на «плечі» роботів.

«Відсотків 90 всіх місій НРК це саме забезпечення, логістичні місії. Без забезпечення провізією, боєприпасами, засобами, стримувати ворога неможливо. Там, де ми можемо заїхати машиною, це одна ситуація. Туди їде машина, туди заходять люди. Але є такі місця, в які заїхати вже неможливо. В цьому випадку працює НРК. Тому що, якщо ми втратимо робота, це одне питання. А якщо ми втратимо групу — зовсім інше», — констатував «Буржуй».

Раніше АрміяInform повідомляла, на Куп’янському напрямку недолугі спроби піхоти ворога пролізти і просочитися.


Чотири роки полону: оборонець Маріуполя нарешті повернувся додому
Чотири роки полону: оборонець Маріуполя нарешті повернувся додому

Боєць 36-ї бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського Вадим Биканов після 4 років полону повернувся до дружини та доньки в Черкаси.

Поля, посадки, населені пункти: «Mara» показала полювання на російську піхоту з неба
Поля, посадки, населені пункти: «Mara» показала полювання на російську піхоту з неба

Російська піхота ховається в полях, посадках і селах, але дрони «Mara» знаходять окупантів та завдають точних ударів.

ШІ, фейки та політичний розкол: у РНБО розповіли про нові методи російської пропаганди
ШІ, фейки та політичний розкол: у РНБО розповіли про нові методи російської пропаганди

У ЦПД заявили, що кремль намагається послабити Польщу зсередини через дезінформацію, соцмережі та політичний розкол.

«Ракети потрібні тут, а не на складах»: Президент заслухав доповідь щодо виконання домовленостей з партнерами
«Ракети потрібні тут, а не на складах»: Президент заслухав доповідь щодо виконання домовленостей з партнерами

Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь щодо виконання оборонних домовленостей з нашими партнерами.

ВАКАНСІЇ
Olx Номер обслуги 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

RobotaUa Розвідник-радист, радіотелеграфіст

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

RobotaUa Старший сапер

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

RobotaUa Начальник складу МТЗ, військовослужбовець

від 22000 до 122000 грн

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Olx Електрик-дизеліст, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Старі Кодаки, Дніпропетровська область

WorkUa Водій-електрик

від 20000 до 60000 грн

Костопіль

Військова частина А0532