Тут навчають офіцерів для воєнної та космічної розвідки, радіоелектронної та кіберборотьби, інформаційного протиборства, захисту інформації та безпілотних систем. Інститут є унікальним тим, що…
ІТ-фахівець з Черкащини створював для ворога нові канали вербування місцевих жителів, одним з яких виявився чоловік з Рівненської області.
Про це повідомила 28 квітня Служба безпеки України.
За матеріалами справи, айтішник реєстрував мобільні номери українських операторів для створення фейкових акаунтів в соцмережах.
Готові облікові записи фігурант передавав російській спецслужбі для проведення вербувальних операцій нібито від імені громадян України.
Паралельно з цим агент відкрив онлайн-рахунки на підставних осіб, які рашисти планували використовувати для прихованого фінансування агентурних мереж.
Для цього він підшукував наркозалежних та безробітних, які за одноразову грошову винагороду погоджувались передати йому свої реквізити.
Також айтішник особисто підбирав потенційних «кандидатів» для вербування і передавав їхні контакти до фсб.
Контррозвідники СБУ задокументували, як фігурант допоміг російській спецслужбі «вийти» на безробітного мешканця Рівненщини.
За вказівкою рашистів «новоспечений» агент коригував повітряні атаки рф по західному регіону України.
Щоб виконати вороже завдання, він позначав геолокації Сил оборони на гугл-картах та відправляв їх на месенджер куратору від фсб.
Співробітники СБУ викрили ворожого коригувальника на початковому етапі його розвідактивності і затримали за місцем проживання.
Одночасно у власному помешканні затримали агента-айтішника. Під час обшуків у обох фігурантів вилучено смартфони та комп’ютерну техніку із доказами роботи на ворога.
Слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисники перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як повідомляла АрміяInform, жительку селища Нью-Йорк Торецької громади, яка допомагала ворогу визначати цілі для вогневого ураження, засудили до 15 років за ґратами.
Головний сержант роти безпілотних авіаційних комплексів 1-го батальйону «Архангел» 114-ї бригади Сил ТрО розповів про свій шлях у війську.
Такий заробіток під час війни налагодили двоє підприємців — постачальників добових польових наборів продуктів для ЗСУ.
Оператори 20-ї бригади безпілотних систем «К2» показали добірку ударів по російській техніці та транспорту в глибині окупованих територій.
Про цей безпілотник майже немає інформації в мережі — розробники тримали його в секреті.
Воїни Департаменту активних дій ГУР зібрали добірку своїх ударів на Півдні.
В Україні спростили процедури ввезення іноземних компонентів для українських виробників озброєння і військової техніки.
Тут навчають офіцерів для воєнної та космічної розвідки, радіоелектронної та кіберборотьби, інформаційного протиборства, захисту інформації та безпілотних систем. Інститут є унікальним тим, що…