Про це свідчать численні відео, якими у соцмережах діляться самі росіяни. Сухопутний «коридор смерті» У результаті систематичних ударів українських безпілотників…
Як і багато співвітчизників, добровільно змінив мирне життя на боротьбу за Україну.
Андрій народився 2 квітня 1989 року в Тернополі, зростав у родині двох знаних у місті лікарів. Він навчався в Чортківській гімназії «Рідна школа», згодом — у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника та Вищій суспільно-природничій школі імені Вінцента Поля в Любліні.

«У спогадах педагогів Андрій назавжди залишиться усміхненим, спокійним, урівноваженим, розумним та допитливим учнем; в спогадах однокласників — надійним та вірним товаришем. Так складно і боляче писати про учнів „був“… Але в наших серцях Андрій завжди буде живим Героєм», — йдеться в дописі Чортківського ліцею № 1 імені Маркіяна Шашкевича.
Життя хлопця могло бути пов’язане з професійною реалізацією в цивільній сфері, однак війна змінила все. У вересні 2024 року Андрій був мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив зовнішнім пілотом (оператором) БПЛА взводу БПаК мотопіхотного батальйону у званні молодшого сержанта.
Разом із побратимами брав участь у бойових діях на різних напрямках фронту — у Харківській, Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях. Чітко виконував бойові завдання та залишався вірним присязі до останнього.
У ніч на 11 березня 2026 року Андрій Степаненко загинув поблизу населеного пункту Юрківка Запорізької області внаслідок влучання ворожого FPV-дрона.
«Андрію Степаненку було лише 36 років. Молодий, освічений, відповідальний і добрий. Таким людям тільки жити, творити власну долю, розбудовувати Україну. Але страшна війна забирає найкращих», — написала у фейсбуці Зіна Кушнірук.
«Лишень минулого тижня Андрій отримував відзнаку „За честь і відвагу“ з рук міського голови Володимира Шматька, коли волонтерська команда БФ „Покрова Чортків“ відвідувала наших захисників на фронті…» — згадують у Чортківській міській раді.
Із захисником попрощалися 16-17 березня в Чорткові.
Вічна слава і шана Герою!
За матеріалами Чортків.City, Чортківська міська рада
Підготовлено Українським національним агентством Укрінформ спільно з Українським інститутом національної памʼяті та онлайн-медіа Міністерства оборони України АрміяInform
Завдяки ефективній роботі наших пілотів ворожа арта майже втратила можливість вбити по Херсону, і ворог здебільшого атакує місто дронами.
Під час виконання бойового завдання антидронова група батальйону патрульної поліції Краматорська та Слов’янська потрапила під атаку ворожих FPV-дронів.
Спецпризначенці Департаменту активних дій ГУР продовжують зменшувати чисельність російських загарбників на Запорізькому напрямку.
17-річного мешканця Балаклії підозрюють у передачі представнику рф даних про місця перебування українських військовослужбовців.
Цинізм та ницість окупантів вже давно не має ніяких моральних меж — це сталий факт.
Під час масованої атаки українських дронів на Санкт-Петербург у доці Кронштадта уразили корвет «Бойкий» — носій керованого ракетного озброєння.
Водій (служба в ЗСУ за контрактом)
від 30000 до 100000 грн
Іванівка, Одеська обл.
2-й відділ Березівського РТЦК та СП
Машиніст бульдозера, військовослужбовець
від 20000 до 50000 грн
Кропивницький
Військова частина А3406
Бойовий медик взводу, військовослужбовець у ЗСУ
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Про це свідчать численні відео, якими у соцмережах діляться самі росіяни. Сухопутний «коридор смерті» У результаті систематичних ударів українських безпілотників…