Саме офіцери планують операції, приймають рішення в критичних ситуаціях, відповідають за особовий склад і ведуть підрозділи до виконання бойових завдань. Саме таких офіцерів готує…
Цифровізація ЗСУ — надважливий процесс, покликаний зменшити навантаження на військових, зробити сервіси доступнішими та виконати низку супутніх завдань.
Про це в ефірі Армія FM розповіли лейтенант Ігор Хмилевський, один з розробників цифрової екосистеми небойових програм ЗСУ, та Владислав Чернецький — молодший сержант, військовослужбовець Головного управління оборонних інновацій МОУ.
Ігор Хмилевський в цивільному житті був бізнесменом. Його військовий шлях розпочався в Києві. «Був на Троєщині, потім на бойових позиціях, вже ближче до Пущі-Водиці. Це все було в ТрО, у 112 бригаді», — розповідає він.
Потім Ігор потрапив до 47-го батальйону (майбутня 47 ОМБр).
Владислав Чернецький повернувся до України з-за кордону, прийнявши рішення долучитись до Сил оборони.
«Я це вирішив ще 23 лютого, коли був за кордоном. За рахунок часового поясу я знав про початок раніше, в якомусь сенсі. Повертався в Україну, мобілізувався як стрілець у 47 батальйон, нікого не знав. Це для мене був зовсім новий досвід», — згадує Владислав.
На запитання, чим цифровізація важлива для Сил оборони, у спікерів є комплексна та розгорнута відповідь.
По-перше, вона зменшує залежність від ручного зведення даних, перекидання цих даних між рівнями. По-суті, вона зменшує цю дистанцію між рішеннями, автоматизує і оптимізує процеси.
«Тобто військовий отримує доступ до тих сервісів і послуг за два кліки», — звертають увагу спікери.
Окремо слід зазначити оптимізацію саме бюрократичних процессів. «Доступність, зручність, комфорт військовослужбовця. Звільнення рук і голів. Звільнення часу для іншої задачі», — наголошує Ігор Хмилевський.

Як повідомляють гості єфіру, ідея була в тому, щоб зробити дві речі:
Окремо слід зазначити: як тестуються рішення та як збирається зворотний зв’язок.
«Від самого початку розробки ми вже комунікували з частинами, ми вже тестували на тестових даних програмне забезпечення», — згадують спікери.
На даний момент вже більше ніж 200 військових частин використовують програмне забезпечення «Імпульс»
«Це само по собі надає досить великий пласт додаткової інформації, покращень. Продуктова команда працює і обробляє всі ці запити і постійно рухається для покращення», — розповідає Владислав Чернецький.
По-перше, розповідають спікери, є стратегічне, чітке бачення: «В першу чергу, пріоритет надається курсам, які зберігають життя військовослужбовця, дають необхідні знання, щоб зберегти своє життя» — акцентує Ігор Хмилевський.
Наприклад, перед впровадженням курсу про РЕБ розробники провели дослідження відкритих джерел. Зібрали те, про що говорять найчастіше.
Також було проведене опитування в ГО «Маґура».
«Там військових доволі багато, їх сотні. Всі в різних підрозділах служать, ми провели опитування з їхнього досвіду, з чим вони мали справу, що було найбільш проблемним. І, виходячи з цього, ми сформували певний перелік тем», — розповідає Ігор.
На даний момент розробники перебувають в діалозі з МОУ стосовно переліку тем. «Щоб усі затвердили, усі були на одній площині, всі розуміли, куди ми рухаємось», — кажуть спікери.

З точки зору спікерів, критичне завдання на даний момент — збереження досвіду цієї війни.
«А збереження досвіду цієї війни — це про Big data. Cтворення форматів зберігання даних, необхідних для того, щоб використовувати їх для аналітики, створення нових рішеннь: не тільки цифрових, а будь-яких», — розповідають вони.
Все це буде базуватися на Big data: зборі, обробці, структуризації, підготовці до роботи зі штучним інтелектом.
«Тобто на цій задачі ми фокусуємося в цифровому напрямку. Навчальні курси — це більше як відеопродакшн все-таки. Але те, що ми бачимо для себе — це створення Big data, досвіду нашої війни», — звертають увагу спікери.

У Дніпрі завершилася пошуково-рятувальна операція у житловому кварталі, по якому уночі 2 червня поцілили російські ракети.
Повідомлено про підозру 35-річному жителю Хмельницького району, який, за даними слідства, організував схему незаконного переправлення військовозобов’язаних.
За гуркотом на російських нафтопереробних заводах, інших військових об'єктах, складах і логістичних вузлах стоїть складна робота.
Бійці батальйону безпілотних систем «Рубака» 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади видовищно знищили ворожу «буханку» з боєприпасами.
Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» зробили добірку різанини ворожої логістики на Добропільському напрямку.
Правоохоронці викрили 26-річного жителя обласного центру, який організував схему незаконного отримання відстрочки від мобілізації та виїзду за межі України.
Водій-електрик 155 окремого батальйону територіальної оборони
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Саме офіцери планують операції, приймають рішення в критичних ситуаціях, відповідають за особовий склад і ведуть підрозділи до виконання бойових завдань. Саме таких офіцерів готує…