ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Старі шини — на плити для підлоги: Міноборони планує переробляти 1000 тонн відпрацьованої гуми

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 16 Березня 2026, 18:37
Промислове обладнання лінії переробки старих шин
Фото Міноборони

Тепер відпрацьовані і списані шини автомобілів, БТРів та іншої колісної техніки переробляються на спеціальній лінії.  

Про це повідомило 16 березня Міністерство оборони України.

Ця лінія працює в одній з військових частин і укомплектована українським обладнанням.

Проєктом перебачено, що лінія зможе переробляти 1 000 тонн відпрацьованої гуми на рік і випускати продукцію на 1,2 млн гривень щомісяця.

В Міноборони очікують, що з урахуванням економії на утилізації економічний ефект становитиме до 15 млн гривень на рік.

Від початку пусконаладочних робіт в листопаді 2025 року вже отримано близько 20 тонн гумової крихти.

Її використовують для виготовлення гумових плит, яких гостро потребують ремонтні підрозділи Збройних Сил України.

Ці плити використовуються для облаштування ангарів і пунктів технічного обслуговування та ремонту протиковзким, теплоізоляційним та захисним покриттям підлоги.

Тепер військові частини зможуть суттєво скоротити витрати на закупівлю аналогічної продукції.

У Міноборони очікують наступний ефект від проєкту:

  • економія через відмову від платної утилізації (від 200 до 400 тисяч гривень за 1 000 тонн);
  • власне виробництво гумових матів замість закупівлі;
  • можливість продажу надлишкової крихти на відкритих торгах (наприклад, для подальшого використання в дорожньому будівництві).

Станом на зараз на складах військових частин нараховується понад 13 000 тонн зношених шин.

З огляду на це в Міноборони опрацьовується питання щодо збільшення потужності лінії вдвічі та розширення номенклатури кінцевої продукції, що дозволить значно швидше переробляти накопичені обсяги.

Цей проєкт є частиною системної роботи Міністерства оборони з ефективного використання вторинних ресурсів, зменшення навантаження на довкілля, економії бюджетних коштів та підвищення екологічної, пожежної і вибухової безпеки на територіях військових частин. Замість того, щоб сплачувати за утилізацію шин, їх перетворюють на корисну продукцію для війська.

Як повідомляла АрміяInform, Міноборони пояснило, які документи може посвідчити командир військової частини.

 

Читайте нас в Telegram
Олександр Сирський подякував воїнам, які зустрічають Великдень на фронті

Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський привітав з Великоднем захисників та захисниць України.

Пам’яті старшого солдата Андрія Кузьменка (позивний «Покемон»)
Пам’яті старшого солдата Андрія Кузьменка (позивний «Покемон»)

Ніколи не сидів склавши руки та мав широке коло захоплень.

Угруповання СБС знищило понад 82 тисячі окупантів за 10 місяців
Угруповання СБС знищило понад 82 тисячі окупантів за 10 місяців

За 10 місяців з моменту створення угруповання Сил безпілотних систем було ліквідовано понад 82 000 одиниць живої сили противника.

Українські оборонці уразили нафтоперекачувальну станцію в росії
Українські оборонці уразили нафтоперекачувальну станцію в росії

Нещодавно, 10-11 квітня, Сили оборони України уразили російську нафтоперекачувальну станцію, нафтобазу, три склади боєприпасів та живу силу рф.

За добу росія втратила понад 1070 військових, вісім танків і три ББМ
За добу росія втратила понад 1070 військових, вісім танків і три ББМ

За минулу добу російські загарбники втратили 1070 військових вбитими та пораненими.

Військова історія в почесних найменуваннях: 24-та окрема механізована бригада ім. Короля Данила
Військова історія в почесних найменуваннях: 24-та окрема механізована бригада ім. Короля Данила

Почесні найменування пов’язують сучасні військові частини з видатними діячами, місцевостями чи визначними подіями української історії.

ВАКАНСІЇ
Кулеметник

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

Інспектор прикордонної служби (1 кат.), фельдшер

Могилів-Подільський

Державна прикордонна служба України

Фельдшер (військовий)

від 21000 до 24000 грн

Мукачево

Мукачівський прикордонний загін

Стpілець-зенітник

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Сапер до 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади

від 23000 до 123000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Кухар в ЗСУ (за контрактом)

від 20000 до 50000 грн

Бобровиця

1 відділ Ніжинського РТЦК та СП

--- ---