ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

«На гармату вилітає 2‒3 екіпажі»: дронарі полюють за ворожою артилерією ланками

Новини
12 Березня 2026, 12:50
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Двоє українських військових спостерігають за польотом великого багатороторного дрона, що завис у небі над відкритим полем. Безпілотник піднявся у повітря для виконання бойового або розвідувального завдання.
Ілюстративне фото / джерело: батальйон Signum

На Лиманському напрямку оператори БПЛА вилітають на ураження ворожих гармат парами або ланками з 2‒3 дронів, які заходять на ціль один за одним.

Це дозволяє спочатку «розкрити» артсистему від захисту й маскування, ліквідувати росіян, які ведуть вогонь у відповідь, а потім уразити гармату з максимально вигідного ракурсу.

Про це в ексклюзивному коментарі АрміяInform розповів командир відділення батальйону Signum на позивний «Зоря».

— Гармати вдається знищувати або уражати доволі часто вдається, бо це статична ціль.

На нашому напрямку найчастіше зустрічаються саме причіпні гармати — Д-20, Д-30, 2А65 «Мста-Б». Рідше натрапляємо на такі музейні експонати, як М-46, — сказав він.

Як повідомляла АрміяInform, за останній час на Лиманському напрямку дронарі батальйону Signum знищили п’ять ворожих гармат і спалили вщент 13 «буханок».

«Вони просто піхотним пультом керують»: росіяни не можуть управляти наземними дронами дистанційно
«Вони просто піхотним пультом керують»: росіяни не можуть управляти наземними дронами дистанційно

Ефективність бойової роботи українських дронарів змусила росіян маскувати гармати значно ретельніше.

— Ворог теж не стоїть на місці і ставиться до маскування та захисту гармат набагато краще.

Ще пів року тому треба було витратити всього один дрон на одну гармату — достатньо було поцілити кумулятивним боєприпасом у ствол. Зробити це було не надто складно.

Зараз же ворог маскує свої гармати гілками, сітками. Не завжди вдається навіть побачити ствол, — повідомив військовий.

Утім, наші пілоти дронів знайшли ефективну протидію. Дронів треба витрачати трохи більше, але результат гарантований — ворожі гармати уражено і знищено.

— Зараз ми змінили тактику — на гармату вилітає узгоджено одразу 2‒3 екіпажі, які вирушають на ціль у взаємодії, і перший дрон розчищає шлях другому, — пояснив пілот БПЛА.

Перше ураження цілі руйнує укриття та маскування ворожої гармати, а також ліквідує окупантів, які ведуть вогонь у відповідь.

Це дозволяє другому безпілотнику безпечно бити безпосередньо по самій артсистемі, заходячи на ціль з максимально вигідного ракурсу.

«Від виявлення до знищення — 10‒15 хвилин»: за гарної погоди дронарі ліквідують цілі майже миттєво
«Від виявлення до знищення — 10‒15 хвилин»: за гарної погоди дронарі ліквідують цілі майже миттєво

Окрім ствольної артилерії, дронарям вдається вполювати також самохідні артилерійські установки, але вони в противника трапляються рідше.

— Іноді трапляється і 2С3 «Акація». Ми навіть за останній час одну пошкодили і одну знищили. Але все ж саме на нашому напрямку у росіяни більше причіпної артилерії, — розповів «Зоря».

Раніше АрміяInform повідомляла, що на Лиманському напрямку оператори БПЛА батальйону Signum знищують цілі противника за лічені хвилини після виявлення.

Кореспондент АрміяInform

«Антитепловізійні плащі не рятують»: «Спартан» викурює окупантів із лісосмуг під Покровськом
«Антитепловізійні плащі не рятують»: «Спартан» викурює окупантів із лісосмуг під Покровськом

Антитепловізійні плащі не допомагають російським штурмовикам сховатися від українських дронів на Покровському напрямку.

Не лише протигази: 704-та бригада РХБЗ випалює окупантів FPV-дронами з термобаричними боєприпасами
Не лише протигази: 704-та бригада РХБЗ випалює окупантів FPV-дронами з термобаричними боєприпасами

На Північно-Слобожанському напрямку воїни 704-ї окремої бригади РХБЗ застосовують FPV-дрони з термобаричними боєприпасами для ураження штурмовиків рф.

Наземний робот замість швидкої: холодноярці врятували пораненого чоловіка у Дружківці
Наземний робот замість швидкої: холодноярці врятували пораненого чоловіка у Дружківці

Літнього жителя Дружківки, який потрапив під удар російського FPV-дрона, евакуювали до медиків наземним роботизованим комплексом.

Від 10 до 15 років: суд посилив вирок пропагандисту Медведчука, який підривав вежі зв’язку на Херсонщині
Від 10 до 15 років: суд посилив вирок пропагандисту Медведчука, який підривав вежі зв’язку на Херсонщині

Прокремлівського пропагандиста Михайла Шпіра, який працював на окупантів у Херсоні, заочно засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

ВАКАНСІЇ
Olx Діловод, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

WorkUa Начальник електростанції відділення зв’язку

від 25000 до 35000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

WorkUa Водій, військовослужбовець (40 ОАБр ім. Великого князя Вітовта)

від 50000 до 120000 грн

Первомайськ (Миколаївська обл.)

Третій відділ Первомайського РТЦК та СП

RobotaUa Старший бойовий медик автомобільної роти

від 23000 до 53000 грн

Знам'янка

Військова частина А1201

WorkUa Водій, військовослужбовець

від 25000 до 70000 грн

Харків

Військова частина 9951 ДПСУ

Olx Стрілець-санітар 155 батальйону територіальної оборони

від 21000 до 54000 грн

Степанівське, Сумська область