З 6 по 14 липня в Азовському морі було уражено 116 суден так званого тіньового флоту рф, розповів командувач СБС…
Наразі Україна отримала 11 запитів на безпекову підтримку від країн-сусідів Ірану, європейських держав та Америки.
Про це заявив Президент України Володимир Зеленський 9 березня.
Він провів Ставку Верховного Головнокомандувача, на якій говорили про дестабілізацію через війну в Ірані та відповідні ризики для глобальних ринків, країн регіону й найближчих партнерів України, які підтримують у захисті від російської агресії.
«Проблематика комплексна: усі ці події на Близькому Сході та в регіоні Затоки прямо впливають на Європу — і, зокрема, на Україну, — на інші частини світу, на критично важливе постачання в Україну, безпеку й добробут наших людей. Були доповіді секретаря РНБО, керівників розвідок, СБУ, МЗС України, міністра оборони», — повідомив глава держави.
На Ставці проаналізували основні перспективи цієї війни в Ірані та можливі наслідки її затягування. За словами Президента, детально розглянули запити держав на безпекову підтримку з українського боку в протидії «Шахедам» та іншим подібним викликам.
«Станом на цей час є 11 запитів від країн-сусідів Ірану, європейських держав та Америки. Чітка зацікавленість в українському досвіді захисту життя, відповідних перехоплювачах, системах РЕБ, тренуванні. Україна готова реагувати позитивно на запити тих, хто допомагає нам самим захищати життя українців та незалежність України. На частину запитів ми вже відповіли конкретними рішеннями, конкретною підтримкою», — зазначив Володимир Зеленський.
РНБО України разом з Генеральним штабом та Силами оборони визначатимуть, на які ще запити до української держави можна відреагувати позитивно — так, щоб не знижувати власні можливості захищатись.
«Пріоритет України чіткий: іранський режим не повинен отримати жодної переваги над захисниками життя, і треба працювати всім разом для відчутної стабілізації як у регіоні, так і на глобальних ринках», — наголосив Президент.
Він додав, що Україна давно пропонує партнерам оновити та посилити спільні можливості захищати життя.
«Ми говорили і про спільний захист від дронів та ракет, і про знищення відповідних виробництв режимів-агресорів — виробництв зброї, яка використовується в тому числі зараз в ударах. Кожен з таких режимів сам протиставив себе світу, і потрібні відповіді на це. Кожна точка виробництва „шахедів“ відома.
Іранський та російський режими підтримують один одного, і все більше інформації, зокрема, про російські деталі в „шахедах“, які бʼють по сусідах Ірану. Світ точно сильніший, ніж будь-хто, хто намагається його дестабілізувати. Розраховуємо, що партнери будуть достатньо рішучими», — резюмував він.
Як повідомляла АрміяInform, раніше Володимир Зеленський говорив, що українська експертиза в захисті від «Шахедів» наразі найбільша у світі.
Уляна народилася в Краматорську, і її родина була змушена виїхати до Кропивницького. Проте дівчина ще тоді вирішила: обов'язково повернеться додому.
Головний відділ безпілотних авіаційних систем «Фенікс» уразив вартісну техніку противника та зменшив поголів'я окупантів.
Велика Британія надасть 300 млн євро на постачання Україні 16 сучасних літаків у співпраці зі Швецією.
Інженер з області радіоелектроніки для вдосконалення існуючих НРК
від 20000 до 190000 грн
Вся Україна
23 ОМБр
Пілот ударних БпЛА
від 20000 до 120000 грн
Львів
217 окремий батальйон 125 окремої бригади територіальної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України
Зовнішній пілот, оператор безпілотних літальних апаратів
від 20000 до 120000 грн
Київ
118 окрема механізована бригада
З 6 по 14 липня в Азовському морі було уражено 116 суден так званого тіньового флоту рф, розповів командувач СБС…