ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Операторка дронів з позивним «Джері»: Моя служба зараз — це мотивація помститися за нього

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 25 Лютого 2026, 9:46
Військова ЗСУ в шоломі та бронежилеті.
Фото зі сторінки Рбпак 2-го гірсько-штурмового батальйону 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.

Юлі з позивним «Джері» — 22 роки. Той вік, коли в цивільному житті обирають сукні або планують кар’єру, вона обрала піксель, бо знала: її місце — у ЗСУ.

Історію військової оприлюднили на сторінці 2-го гірсько-штурмового батальйону 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.

«Так, інколи хочеться просто побути дівчиною. Повернутися туди, де немає війни, будувати сім’ю, вивчати щось нове. Але я з дитинства марила армією. Мені подобався адреналін, форма, зброя. Це було моє остаточне рішення», — каже Юлія.

Шлях до війська не був простим — поліція та нацгвардія відмовляли. Але вона не здалася, подала заявку через інтернет і врешті почула в слухавці те саме «так». Бригаду обирала за порадою брата — теж воїна. Хотіла бути ближче до свого.

У підрозділі поява Юлі стала подією. Командир згадує з усмішкою.

«Юля була першою дівчиною в нас. Ми не знали, як це буде. Заморочились, приготували окрему кімнату, створили умови. Не розуміли, що за „пані“ до нас їде, виявилося, що все просто: вона стала невід’ємною частиною нашого механізму», — зазначив командир.

Вона швидко довела: ні вік, ні стать не є показником кваліфікації. Поки інші сумнівалися, Юля вже тримала в руках викрутку та паяльник, опановуючи технічний бік дронів, які стали для неї несподіваним викликом.

«Я навіть не знала спочатку, що таке існує. Але цікавість затягнула. Хочеться вчитися і вчитися», — каже дівчина.

Сьогодні вона вже не просто літає — вона пілотує «пташок», вага яких із вантажем іноді сягає її власної ваги.

Але за технічними характеристиками та вдалими вильотами стоїть особиста драма, про яку Юля говорить стримано.

Її чоловік віддав життя за Україну. Багато хто після такої втрати міг би зламатися. Юля ж перетворила біль на мотивацію.

«Після втрати чоловіка життя стало іншим. Моя служба зараз — це мотивація помститися за нього. Кожен виїзд я почуваюся спокійно. Ніби він мене заспокоює і оберігає. Хоча страх десь там, глибоко, завжди є», — розповідає Юля.

На бойових завданнях вона не просить поблажок. Хоча побратими іноді намагаються підстрахувати, забрати важку роботу, Юля стоїть на своєму — хоче бути на рівні з іншими.

Командир підтверджує, що навіть у найважчі часи вона жодного разу не відмовилася від виїзду. Хоча, якби зробила це — ніхто б її не засудив. Вона не зупиняється: відточує одну навичку і одразу береться за наступну.

Армія змінила її характер, але не змогла стерти те дівоче, що було до війни. Вона впевнена: дівчатам в армії є місце, бо їхня уважність та акуратність іноді стають вирішальною перевагою в роботі з технологіями.

Про перемогу Юля каже просто. В її планах немає гучних святкувань.

«Коли все скінчиться, я першим ділом поїду до друзів та побратимів, які віддали життя за Україну. А вже потім — додому, до рідних», — наголосила Юлія.

Вона ні про що не шкодує. У 22 роки вже точно знає ціну свободи і ціну кожного метра української землі, який вона захищає через об’єктив своєї «пташки».

Як повідомляла АрміяInform, до 152-ї окремої єгерської бригади ЗСУ Альона прийшла через рекрутинг.

Читайте нас у Facebook
Дві людини загинули внаслідок ракетного удару росіян по Дергачах
Дві людини загинули внаслідок ракетного удару росіян по Дергачах

Російська армія здійснила ракетну атаку по Дергачах Харківської області: дві людини загинули, ще 19 постраждали.

Вони змінюють війну: наші мідлстрайк-дрони руйнують військовий потенціал ворога
Вони змінюють війну: наші мідлстрайк-дрони руйнують військовий потенціал ворога

Удари БПЛА на глибині від десятків до сотень кілометрів від лінії фронту знищують цілі, які впливають на здатність росіян наступати та оборонятися.

У Києві засудили блогера, який закликав «жорстко захищатися» від ТЦК
У Києві засудили блогера, який закликав «жорстко захищатися» від ТЦК

Військовослужбовці ТЦК та СП — це переважно люди з бойовим досвідом та після поранень різного характеру. Перешкоджання їхній роботі карається законом.

Економія в мільярди гривень: законтрактована рекордна кількість далекобійних артилерійських пострілів
Економія в мільярди гривень: законтрактована рекордна кількість далекобійних артилерійських пострілів

Агенція оборонних закупівель «Державний оператор тилу» Міноборони законтрактувала найбільшу в своїй історії партію артилерійських пострілів 155 мм.

У Києві перепоховали полковника УНР Андрія Мельника та його дружину
У Києві перепоховали полковника УНР Андрія Мельника та його дружину

У Києві перепоховали полковника Армії УНР Андрія Мельника та його дружину Софію Федак-Мельник.

«Не якісь Рембо, “рекси” чи спеціалісти» — на Куп’янському росіяни потроху втрачають темп
«Не якісь Рембо, “рекси” чи спеціалісти» — на Куп’янському росіяни потроху втрачають темп

Ситуація в зоні відповідальності Угруповання об’єднаних сил високоінтенсивна. Тривають активні російські атаки, однак наступальні можливості ворога тануть.

ВАКАНСІЇ
Стрілець, військова служба

від 21000 до 27000 грн

Білгород-Дністровський, Одеська область

Водій

від 20000 до 20000 грн

Житомир

199 навчальний центр ДШВ ЗСУ

Інженер-електромеханік

від 16000 до 19000 грн

Львів

4762 військове представництво МОУ

Начальник радіостанції (малої потужності), Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Офіцер групи психологічного супроводу та відновлення

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

112 окремий батальйон 110 ОБрТрО

Офіцер відділення, військовослужбовець

від 40000 до 120000 грн

Одеса

Військова частина ЗСУ

--- ---