У Маневицькому районному суді Волинської області винесли вирок адміністратору популярної Viber-спільноти, який протягом майже року інформував тисячі підписників про місця проведення…
Колишньому начальнику виправної колонії на окупованій території Донеччини заочно повідомлено про підозру за катування військовополонених.
Никаран Маіл-огли Мурсалов (07.10.1977 р.н.) — уродженець Києва. Обіймав посаду начальника так званої Західної виправної колонії у Макіївці Донецької області (вул. Тореза, 62/1).
Ця установа використовувалася окупаційною владою рф як один із пунктів нелегального ув’язнення цивільних мешканців окупованої території з проукраїнською позицією та полонених військовослужбовців ЗСУ.
Слідство задокументувало, що Мурсалов як начальник колонії відповідальний за свідоме створення умов утримання, несумісних з людською гідністю.
Українських бійців тримали в камерах з постійним освітленням, яке не вимикалося цілодобово. Взимку не було опалення, а належної вентиляції не було взагалі. Теплий одяг не видавали, натомість відбирали форму ЗСУ.
Більше інформації на підозрюваного оприлюднила Книга катів українського народу.
Харчування складалося з однотипної їжі, малопридатної до вживання, в мізерних порціях. Питної води не було, тому доводилося пити технічну. Кількість води для миття та час на гігієнічні процедури були жорстко обмежені.
Медична допомога не надавалася навіть при зверненнях зі скаргами на здоров’я. Систематичні медичні огляди не проводилися взагалі.
У тексті підозри повідомляється про три задокументовані випадки катувань військовослужбовців, які потрапли в полон протягом 2015 року. Один з них через недостатнє харчування та жахливі умови він втратив близько 30 кілограмів ваги, ще один – близько 20 кілограмів.
Слідство встановило, що Мурсалов порушив численні статті міжнародного гуманітарного права. Зокрема, статті Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року, які гарантують гуманне поводження, повагу до гідності, належні умови утримання, харчування, одяг, гігієну та медичну допомогу.
Йому повідомили про підозру за частиною 2 статті 28, частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України — жорстоке поводження з військовополоненими, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Як повідомляла АрміяInform, генералу російської окупаційної армії Миколі Варпаховичу, який віддав наказ завдати ракетного удару по Київській телевежі, оголосили заочну підозру.
@armyinformcomua
Десантники 77-ї окремої аеромобільної Наддніпрянської бригади знищили танк Т-62, який росіяни намагалися замаскувати.
7-й корпус швидкого реагування ДШВ спільно із СБС провели успішну операцію зі знищення командних пунктів та місць дислокації противника в Селідовому.
Підрозділи Сил оборони України завдали серії уражень по військових об’єктах противника 10-го та у ніч на 11 березня.
Завод «Кремний Эл», по якому вдарили Сили оборони України, виробляє напівпровідники та мікросхеми, що становлять системи керування російських ракет.
Оператори батальйону Signum і надалі знищують ворожу артилерію на Лиманському напрямку.
За суми від 5 до 16 тисяч доларів США вони пропонували військовозобов’язаним уникнути призову через підроблені документи або допомагали втекти за кордон.
Охоронник, 22 окрема бригада з охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні “Київська Русь” Національної гвардії України
від 20100 до 26000 грн
Київ
ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА 2260 НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ
Радіотелеграфіст (в/ч А2558)
від 20100 до 50100 грн
Криве Озеро
Третій відділ Первомайського РТЦК та СП
Водій-електрик, військовослужбовець
від 20000 до 120000 грн
Київ
21 окремий батальйон спеціального призначення
У Маневицькому районному суді Волинської області винесли вирок адміністратору популярної Viber-спільноти, який протягом майже року інформував тисячі підписників про місця проведення…