Серед причин популярності бригади серед військовослужбовців — довіра до командира частини Кирила Вереса, високі результати на полі бою та позитивні…
Ветеран Даніїл Самброс після служби пройшов навчання з монтажу сонячних електростанцій, отримав грант від держави та відкрив власний бізнес.
Про це він розповів в етері Армія FM.
Даніїл Самброс у лютому 2022 року добровольцем доєднався до ТрО Дніпропетровської області. Захищав країну на Донецькому напрямку.
Після звільнення зі служби за станом здоров’я у 2024 році відкрив власну справу з монтажу сонячних електростанцій. У цей бізнес прийшов через блекаути й потребу дати світло своїй родині. Дружина порадила перетворити цей досвід у бізнес.
«Під час перших „блекаутів“ мені потрібно було заживити котел, який потребував електрику для своєї роботи. Зібравши автономне живлення власними руками, зрозумів, що ця справа мені подобається», — розповів ветеран.
До війни Даніїл Самброс працював будівельником, виконував оздоблювальні та ремонтні роботи «під ключ», мав досвід роботи на металургійному комбінаті та певний час працював за кордоном. Повернувшись, свідомо вирішив будувати майбутнє в Україні, спираючись на приклад європейської організації праці та власні навички.
Рішення зайнятися сонячною енергетикою остаточно сформувалося після поради дружини — і Даніїл подався на спеціалізовані курси для ветеранів, де навчали правильного монтажу сонячних електростанцій. Навчання тривало десять тижнів і дало базу, без якої він не ризикнув би працювати самостійно.
«Це дуже велика відповідальність. Якщо щось зробити неправильно, можуть бути серйозні наслідки — від зіпсованого обладнання до пожежі. Тому навчання було принциповим», — зазначив Даніїл Самброс.
Після курсів він кілька місяців працював у компанії, що спеціалізується на сонячних електростанціях, щоб набути практичного досвіду. Уже тоді він зрозумів, що готовий запускати власну справу. Для старту не вистачало декілька коштовних та точних вимірювальних інструментів для встановлення сонячних електростанцій.
«Я не починав з нуля: переважно весь інструмент у мене вже був, також автомобіль, команда та власні руки. Те чого не вистачало, вирішив прибдати за грантові кошти від держави. Подався на фінансування ветеранського бізнесу від держави, правильно заповнив заявку та отримав грант у розмірі 500 тис. грн, які спрямував переважно на закупівлю дорогого обладнання», — каже Даніїл Самрос.
Сьогодні його компанія займається монтажем гібридних систем резервного живлення та сонячних станцій «під ключ», надаючи гарантію на роботи й супровід після встановлення.
«Люди мають розуміти, що після монтажу вони не залишаються самі. Обладнання купується на роки, і ми беремо на себе відповідальність його обслуговувати», — наголосив ветеран.
Найбільшим викликом на старті стала довіра клієнтів. Перші замовлення прийшли через побратимів, які стали і клієнтами, і головними рекомендаціями. Даніїл Самброс принципово робить ставку на якість, безпеку та прозорі умови співпраці.
«Сарафанне радіо працює тільки тоді, коли люди побачили та переконались в якості. Для мене це головне — зробити добре і не підвести», — наголосив він.
Сьогодні бізнес Даніїла Самброса поступово зростає, а сам він залучає до роботи інших ветеранів. Свій головний меседж він формулює без романтики — як практичну пораду.
«Побратимам і ветеранам я раджу обирати справу, яка їм цікава. Це нелегкий шлях, але якщо є інтерес і бажання вчитися — результат буде», — додав захисник.
Як повідомляла АрміяInform, за допомоги державного гранту захисник Олександр Тараненко відкрив освітньо-рекреаційний кінний клуб «Тримайся за гриву» в Дніпропетровській області.
Президент України Володимир Зеленський на фоні постійних ворожих ударів по Україні повідомив про пріорітетні напрямки роботи, які змусять ворога зупинити війну.
Понад 500 заявок на повернення після вчинення СЗЧ подали військові до 20-ї окремої бригади безпілотних систем «К-2», близько 150 вже отримали погодження.
Десантники 25-ї окремої Січеславської бригади успішно застосовують дрони «Hornet» по різноманітним, важливим для ворога цілям.
Спеціаліст оператор протидії технічним розвідкам, військовослужбовець
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
Механік-радіотелефоніст 155 окремого батальйону територіальної оборони
від 21000 до 54000 грн
Степанівка, Сумська область
Серед причин популярності бригади серед військовослужбовців — довіра до командира частини Кирила Вереса, високі результати на полі бою та позитивні…