ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Лягають на землю та не рухаються» — на Харківщині окупанти намагаються дурити наші дрони

Відео Новини
4 Лютого 2026, 15:43
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Дрон летить у небі
Дрон летить на завдання. Фото АрміяInform

У районі Вовчанська, на Південно-Слобожанському напрямку, спроби противника сховатися на відкритій місцевості дедалі частіше завершуються однаково — виявленням із повітря та фіксацією результатів бойової роботи.

Про це повідомили на сторінці Державної прикордонної служби України.

«З мого робочого місця це просто ціль для завдавання ураження, тіло, яке дихає і рухається до наших передових позицій», — розповідає прикордонник Ден.

Під час виконання завдань оператори безпілотних літальних апаратів бригади «Форпост» регулярно спостерігають типову тактику ворога: помітивши дрон, ворожі піхотинці лягають на землю та намагаються залишатися нерухомими, розраховуючи «зникнути» з поля зору.

Втім, сучасні засоби повітряної розвідки не залишають шансів на таке маскування. Спостереження з повітря дає повну картину обстановки: силует, характер руху та ознаки на місцевості дозволяють швидко ідентифікувати цілі та супроводжувати їх у режимі реального часу. Для досвідчених операторів БПЛА подібна поведінка не є ефективним способом приховування.

Бойова робота ведеться без поспіху та з дотриманням процедур: ціль ідентифікується, ситуація оцінюється, після чого ухвалюється виважене рішення. Усі результати фіксуються засобами об’єктивного контролю.

На цій війні не рятує ані пончо, ані удавана тиша. Єдиним шансом залишається своєчасний відступ. Його відсутність, як свідчить практика, має передбачувані наслідки.

Як повідомляла АрміяInform, один з бійців бригади «Форпост» примудрився зірвати атаку ворожого FPV-дрона, просто розірвавши руками його оптоволоконний кабель.


Україна та Євросоюз запускають програми на €343 млн для розвитку технологій подвійного призначення
Україна та Євросоюз запускають програми на €343 млн для розвитку технологій подвійного призначення

Єврокомісія, МОУ, уряди Франції та Фінляндії уклали угоди щодо розширення промислових спроможностей у сфері технологій подвійного призначення та ОПК.

Мільйони євро на оборонні технології: Уряд запускає міжнародні гранти від Brave International
Мільйони євро на оборонні технології: Уряд запускає міжнародні гранти від Brave International

Тепер Україна разом із союзниками створюватиме спільні фонди, щоб видавати гранти найкращим defense-tech розробникам з усього світу.

Найгарячіше на Гуляйпільському напрямку: Генеральний штаб повідомив про ситуацію на фронті
Найгарячіше на Гуляйпільському напрямку: Генеральний штаб повідомив про ситуацію на фронті

Від початку доби агресор 57 разів атакував позиції Сил оборони, українські війська виснажують ворога вздовж усієї лінії бойового зіткнення та у ворожому тилу.

Ворог атакував Сумську громаду трьома реактивними БПЛА: є поранені, пошкоджено інфраструктуру
Ворог атакував Сумську громаду трьома реактивними БПЛА: є поранені, пошкоджено інфраструктуру

Окупанти завдали удару по Сумській громаді, унаслідок чого по медичну допомогу звернулось 18 людей.

ВАКАНСІЇ
Водій-зв’язківець, військовослужбовець

від 22000 до 122000 грн

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Бойовий медик у Дрогобич

від 21000 до 130000 грн

Дрогобич

Військова частина А7079

Помічник гранатометника

від 50000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

Оператор БПЛА, розвідник (мікро, міні, ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

Батальйон безпілотних систем 154 ОМБр

Водій-санітар (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Водій кат. В

від 28000 до 36000 грн

Київ

Військова частина А3628