ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Екстрені контрзаходи: SpaceX запровадив обмеження для Starlink, щоб протидіяти російським БПЛА в Україні

Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 1 Лютого 2026, 9:06
Російський безпілотник БМ-35 зі Старлінком на стартовому майданчику.
Російський ударний дрон БМ-35 з терміналом Starlink. Фото — Телеграм-канал Сергій FLASH

Компанія SpaceX спільно з фахівцями Міністерства оборони України вдалися до тимчасових екстрених обмежень в роботі терміналів супутникового зв’язку Starlink з метою протидії російським ударним БПЛА.

Про це повідомив радник Міністра оборони України Сергій («Флеш») Бескрестнов.

«Я не можу публічно озвучувати все, що вже зроблено, робиться і буде зроблено, але всі ці дії спрямовані на одну мету: захист жителів нашої країни (як військових, так і цивільних) і наших об’єктів інфраструктури від загрози з боку ударних БПЛА противника», — зазначив він.

Радник міністра наголосив, що поточні екстрені тимчасові рішення невдовзі будуть замінені глобальним та продуманим рішенням, на прийняття та реалізацію якого знадобиться час.

За словами Сергія Бескрестнова, вжиті SpaceX на прохання Міністерства оборони України контрзаходи вже спостерігають багато користувачів терміналів Starlink в Україні.

«Хочу також сказати, що компанія SpaceX залучена до процесу і допомагає фахівцям Міністерства оборони», — наголосив експерт.

Starlink на російських «Шахедах»: протидіяти можна спільно зі SpaceX
Starlink на російських «Шахедах»: протидіяти можна спільно зі SpaceX

За попередньою інформацією, йдеться про обмеження швидкості руху терміналу на рівні 75 км/год. Керовані за допомогою супутникового зв’язку Starlink ударні російські БПЛА рухаються значно швидше. Таким чином, ворожі оператори не зможуть керувати безпілотниками в режимі реального часу.

Раніше АрміяInform повідомляла, що Ілон Маск відреагував на запит Міністра оборони України щодо обмежень на використання росіянами Starlink для БПЛА.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Є відчутні результати» — Президент заявив про суттєві успіхи Сил оборони за минулу зиму
«Є відчутні результати» — Президент заявив про суттєві успіхи Сил оборони за минулу зиму

Президент України Володимир Зеленський заявив про відчутні результати Сил оборони у протистоянні російській військовій агресії протягом минулої зими.

Евакуація з поля бою на НРК: бійці «Спартану» врятували на Покровському напрямку поранених побратимів
Евакуація з поля бою на НРК: бійці «Спартану» врятували на Покровському напрямку поранених побратимів

Бригада «Спартан» успішно евакуювала з поля бою на Покровському напрямку поранених бійців, використавши для цього наземний роботизований комплекс, який займався

Окупанти за добу 13 разів намагалися просунутися на Покровському напрямку — Генштаб ЗСУ
Окупанти за добу 13 разів намагалися просунутися на Покровському напрямку — Генштаб ЗСУ

Від початку доби між Силами оборони України та російськими загарбниками відбулося 42 бойових зіткнення.

«Шанси на виживання вкрай низькі» — пілоти 66 ОМБр викурюють окупантів з укриттів
«Шанси на виживання вкрай низькі» — пілоти 66 ОМБр викурюють окупантів з укриттів

У 66 окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго демонструють, чому ворожим штурмовикам не варто «гратись у хованки» з її пілотами БПЛА.

За останній тиждень «Альфа» СБУ знищила понад 1600 російських штурмовиків
За останній тиждень «Альфа» СБУ знищила понад 1600 російських штурмовиків

Лише за останній тиждень оператори безпілотних систем Центру спецоперацій «Альфа» Служби безпеки України вполювали на фронті понад 1600 російських окупантів.

Бійці бригади «Хижак» нищать ворожі дрони зі стрілецької зброї, мов комах
Бійці бригади «Хижак» нищать ворожі дрони зі стрілецької зброї, мов комах

Мобільні вогневі групи бригади «Хижак», які працюють на Костянтинівському напрямку, примудряються знищувати російські безпілотники навіть зі звичайної стрілецьк

ВАКАНСІЇ
Кухар

від 20000 до 20000 грн

Житомир

199 навчальний центр ДШВ ЗСУ

Старший Сапер

від 20000 до 120000 грн

Кропивницький

Військова частина А7343

Авіаційний технік, бортовий оператор

від 50000 до 50000 грн

Ужгород

Харківська окрема авіаційна ескадрилья

Оператор БПЛА

від 21000 до 120000 грн

Житомир

405 окремий стрілецький батальйон 32 ОМБр

Кулеметник

від 23000 до 173000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

Водій-номер обслуги

від 21000 до 50000 грн

Одеса

Військова частина А2238

--- ---