Це вже третє відоме застосування цієї балістичної ракети середньої дальності проти України. У російській логіці «Орєшнік» дедалі менше схожий на інструмент воєнного прориву….
На Північно-Слобожанському напрямку — зменшення активності ворожих штурмів. Натомість росіяни посилили «дронову війну».
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів Петро Гайдащук, офіцер відділення комунікації 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади.
За його словами, зараз у бригаді спостерігають за зменшенням активізації ворога. Йдеться саме про штурмові дії, адже противник компенсує «атакувальне затишшя» ударами артилерії, та атаками fpv та дронів зі скидами.
«Зараз ми з ними ведемо переважно таку дронову війну і артилерійську. Знаходимося в обороні. росіяни намагаються зібрати штурмові групи, ми це бачимо заздалегідь. Превентивно, артилерією і дронами, завдаємо удари по таких групах, створюючи певні «кілзони». Куди запускаємо ці групи і знищуємо їх», — розповів офіцер відділення комунікації 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади.
Крім того, що противник активно атакує БПЛА, він не припиняє вести розвідку безпілотниками. Так, буквально напередодні зенітникам бригади вдалося знищити дрон «Форпост».
«Це розвідувальний дрон. Є певні його модифікації, які можуть нести і озброєння. У цьому випадку це була авіаційна бомба у нього на крилі. І також він може вести підсвітку цілей і наведення різного типу озброєння. Знищили його за допомогою дрона-перехоплювача. Це є дефіцитний борт, тому що на ньому знаходиться досить дороговартісне обладнання», — зазначив Петро Гайдащук.
Як повідомляла АрміяInform, на Вовчанському напрямку росіяни наступають по трупах своїх побратимів. Повернутися назад бояться — там їх чекає розстріл.
У ніч проти 24 травня росія завдала по Україні чергового комбінованого удару: сотні ударних безпілотників, крилаті ракети, балістика — і ще один «Орєшнік».
Удень група БПЛА веде розвідку та стримує ворога, а вночі доправляє вантажі на передові позиції.
Прикордонники Мукачівського загону відшукали жителя Кам’янця Подільського, який звернувся по допомогу.
Кількість постраждалих внаслідок російського удару по Запоріжжю зросла. Станом на вечір відомо про 15 поранених, серед яких — немовля.
Олександр із позивним «Пінгвін» пройшов Вугледар, Мар’їнку, Авдіївку та понад два роки оборони Харківщини.
Номер обслуги гармати
від 21000 до 120000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
Оператор БПЛА (військова служба за контрактом в ЗСУ)
від 50000 до 120000 грн
Київ
Шевченківський РТЦК та СП (Київ)
Це вже третє відоме застосування цієї балістичної ракети середньої дальності проти України. У російській логіці «Орєшнік» дедалі менше схожий на інструмент воєнного прориву….