ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

З 2022 року розпочато понад 200 кримінальних проваджень щодо антиукраїнської діяльності кліриків УПЦ МП

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 10 Листопада 2025, 13:29

З 2022 року за матеріалами Служби безпеки розпочато 208 кримінальних проваджень щодо антиукраїнської діяльності та інших злочинів з боку представників УПЦ (МП). Серед фігурантів – 27 вищих чинів церкви: митрополити та архієпископи, які підозрюються у роботі на рф.

Про це повідомила Служба безпеки України.

За даними слідства, викриті клірики виконували завдання російських спецслужб з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні.

Для цього архієреї використовували релігійні громади, де вербували вірян до агентурного апарату рф, виправдовували воєнні злочини рашистів та закликали до захоплення нашої держави.

Так, нещодавно підозру отримав настоятель храму УПЦ (МП) на Донеччині, який коригував ворожий вогонь по Силах оборони та поширював фейки про українських захисників. Зловмисник перебуває під вартою.

Також, як встановили спільні розслідування СБУ та Нацполіції, окремі клірики причетні до розбещення неповнолітніх, поширення дитячої порнографії та організації «ухилянтських схем».

Загалом за матеріалами Служби безпеки 78 фігурантів-представників УПЦ (МП) вже отримали підозру у вчиненні злочинів. Окрім цього, ще 40 священнослужителів засуджено до тюремного ув’язнення. Зокрема, вироки одержали чотири архієреї – керуючі єпархіями у різних регіонах України.

Також за ініціативи СБУ припинено українське громадянство та скасовано посвідки на тимчасове проживання в нашій державі 19 клірикам УПЦ (МП), які мають російські паспорти.

Зокрема, за ініціативи Служби безпеки було припинено українське громадянство Ореста Березовського, котрий більше відомий як очільник УПЦ (МП) Онуфрій.

За наявною в Службі безпеки України інформацією, Березовський (Онуфрій) перебуває на звʼязку з московською патріархією та свідомо протидіяв отриманню канонічної незалежності української церкви від московської патріархії, представники якої відкрито виступають за російську агресію проти України. Попри повномасштабне вторгнення, Березовський (Онуфрій) фактично продовжує підтримувати політику рпц та її керівництва, зокрема патріарха Кирила (Володимира Гундяєва).

Сам московський патріарх також отримав підозру від СБУ. За даними слідства, він входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва росії та один із перших публічно схвалив повномасштабну війну проти України.

Для поширення пропаганди Кирил масово використовує підконтрольні йому релігійні громади рпц на території рф, а також представників УПЦ (МП) в Україні. Крім того, Гундяєв регулярно розповсюджує наративи кремля під час проповідей.

Окрім Кирила, підозру за вчинення злочинів проти України отримали ще 18 представників вищого духовенства рпц.

Одночасно за матеріалами Служби безпеки Рада національної безпеки та оборони України запровадила санкції щодо 17 священнослужителів УПЦ (МП), а також 23 керівників рпц.

Служба безпеки вкотре наголошує, що у своїй діяльності діє лише в межах Конституції України та чинного законодавства, а також з повагою ставиться до прав кожного громадянина на свободу вибору віросповідання і світогляду.

Разом з тим, якщо будь-яка особа працює в Україні в інтересах рф та є ворожим агентом, то наявність ряси та кадила не звільняють її від відповідальності за злочини.

Як повідомляла АрміяInform, СБУ повідомила про підозру настоятелю монастиря, який підтримував російських загарбників.

У Дніпрі завершили пошуково-рятувальну операцію: стала відома остаточна кількість загиблих
У Дніпрі завершили пошуково-рятувальну операцію: стала відома остаточна кількість загиблих

У Дніпрі завершилася пошуково-рятувальна операція у житловому кварталі, по якому уночі 2 червня поцілили російські ракети.

Друга група інвалідності — дорого: у Хмельницькому затримали організатора схеми
Друга група інвалідності — дорого: у Хмельницькому затримали організатора схеми

Повідомлено про підозру 35-річному жителю Хмельницького району, який, за даними слідства, організував схему незаконного переправлення військовозобов’язаних.

«Лютий» і «Пекло» для російської нафтянки: ГУР вперше розповів про свої діпстрайк-дрони
«Лютий» і «Пекло» для російської нафтянки: ГУР вперше розповів про свої діпстрайк-дрони

За гуркотом на російських нафтопереробних заводах, інших військових об'єктах, складах і логістичних вузлах стоїть складна робота.

Звичайна «буханка», а вибухнула, як «цар-хліб»: розліт російського буса було видно за десятки кілометрів
Звичайна «буханка», а вибухнула, як «цар-хліб»: розліт російського буса було видно за десятки кілометрів

Бійці батальйону безпілотних систем «Рубака» 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади видовищно знищили ворожу «буханку» з боєприпасами.

Шлях до пекла: під Добропіллям російські штурмовики гинуть дорогою до наших позицій
Шлях до пекла: під Добропіллям російські штурмовики гинуть дорогою до наших позицій

Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» зробили добірку різанини ворожої логістики на Добропільському напрямку.

Догляд за родичами замість мобілізації: у Сумах викрили схему ухиляння за $15 тисяч
Догляд за родичами замість мобілізації: у Сумах викрили схему ухиляння за $15 тисяч

Правоохоронці викрили 26-річного жителя обласного центру, який організував схему незаконного отримання відстрочки від мобілізації та виїзду за межі України.

ВАКАНСІЇ
Спеціаліст холодильного обладнання, апаратник

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Електрик-моторист в батальйон зв’язку

від 21000 до 50000 грн

Дружківка

Номер обслуги мінометної батареї

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр

Фельдшер

до 51000 грн

Запоріжжя

8 прикордонний загін

Зв’язківець, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

--- ---