«Вже сама постава генерала Грекова вказувала, що маємо перед собою вояка з крови й кости, з його бистрого зору й високого чола промовляла ініціятива, бистрий…
ГУР МО України в рубриці «Засоби ураження» розділу «Компоненти у зброї» порталу War&Sanctions оприлюднює тривимірну схему російського БПЛА «Оріон», а також інформацію про 43 підприємства, залучених до його виробництва.
Інформацію опублікувало Головне управління розвідки МОУ.
«Оріон» (він же «іноходєц») — ударно-розвідувальний БПЛА виробництва підсанкційної російської групи компаній «Кронштадт».
Апарат вагою близько однієї тонни з прямим крилом та V-подібним хвостовим оперенням здатний нести до 250 кг корисного навантаження, яке може включати системи для аерофотозйомки, модулі радіотехнічної розвідки, оптико-електронні системи, кореговані авіабомби КАБ-20, ракети Х-50 та Х-БПЛА тощо.
Окрім цього, «Оріон» є носієм нової російської крилатої ракети S8000 «бандероль», компоненти якої Головне управління розвідки публікувало раніше.
Радіус дії «Оріона» — до 250 км (з ретранслятором — до 300 км), тривалість польоту — до 30 годин. За такі тактико-технічні характеристики та конкурентну ціну російські ЗМІ гучно прозвали його «вбивцею Байрактара».
Також ГУР оприлюднює дані 43 російських компаній, що входять у кооперацію з виробництва «Оріона».
Третина з них наразі не перебуває під санкціями жодної з країн санкційної коаліції, що створює реальну можливість продовження постачань критичних компонентів та продовження війни проти України.
Серед ідентифікованих підприємств — виробники оптико-електронних систем, наземних станцій зв’язку та полімерно-композитних матеріалів для планера.
Розробки на кшталт «Оріона» становлять загрозу не лише для України, але й для цивілізованого світу загалом: технології та компоненти можуть передаватися союзникам росії, зокрема Ірану та КНДР, що розширює ризики їхнього військового використання в інших регіонах.
ГУР МО України наголошує: підприємства, що постачають продукцію для російського ВПК, мають бути відрізані від міжнародних ланцюгів постачання сировини та компонентної бази.
Синхронізація санкцій та контроль за їхнім виконанням — ключові механізми, які можуть позбавити агресора доступу до критичних технологій і сповільнити його воєнні можливості.
Як повідомляла АрміяInform, Головне управління розвідки МО України на порталі War&Sanctions оприлюднило дані щодо 145 підприємств, які входять до складу або перебувають під управлінням холдингу «Технодинаміка російської державної корпорації «Ростєх».
@armyinformcomua
Сьогодні в NSATU — Спеціальній місії НАТО з підтримки безпеки та підготовки для України — було проведено церемонію підняття прапора України з нагоди Дня Збройних Сил України.
Президент України Володимир Зеленський разом із з Андрієм Гнатовим та Рустемом Умєровим провели довгу й змістовну телефонну розмову зі Стівом Віткоффом і Джаредом Кушнером.
Бійці 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади, котрі виконують бойові завдання в Покровську, привітали співгромадян з Днем Збройних Сил України.
6 грудня 2025 року, в День ЗСУ та День Святого Миколая, внаслідок операції Департаменту активних дій ГУР МО України та Руху опору російській окупації в Херсонській області ліквідовано двох загарбників та їхній транспортний засіб.
ПС ЗСУ опублікували добірку відео бойової роботи за 6 грудня 2025 року з відбиття масованого удару агресора.
Президент України Володимир Зеленський взяв участь у другому військовому молитовному сніданку з нагоди Дня Збройних Сил України.
від 20100 до 60300 грн
Кривий Ріг
Інгулецький ОРТЦК та СП
від 27000 до 52000 грн
Васильків, Київська область
«Вже сама постава генерала Грекова вказувала, що маємо перед собою вояка з крови й кости, з його бистрого зору й високого чола промовляла ініціятива, бистрий…