У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
Власник успішної інтернет-крамниці, а нині «літун» 33-ї окремої механізованої бригади з позивним «Аякс», який у перші дні повномасштабного вторгнення добровільно вступив до ЗСУ, розповів про свій бойовий шлях, порятунок від смерті завдяки автівці та нещодавнє наведення авіації на колону ворожої техніки.
Історію бійця опублікували на сторінці бригади.
«Взяли до війська лише третього дня»
«Аякс» каже, що вирішив брати участь у захисті, коли побачив по телевізору, що росіяни доходять майже до Києва.
«Одразу пішов до територіального центру комплектування. Тоді там були великі черги — спочатку мені відмовили через відсутність бойового досвіду. Мене взяли до війська лише на третій день, тож з 26 лютого я офіційно в ЗСУ», — згадує він.
Спершу служив у роті охорони, потім — зв’язківцем, а наприкінці 2022 року потрапив до новоствореної 33-ї бригади. Перший бойовий вихід мав на Запорізькому напрямку біля Оріхова.
Від «Пуми» до авіаударів
«Я почав літати на „Пумі“. Той БПЛА був на той час дуже ефективним — ми займалися розвідкою й коригуванням вогню», — розповідає «Аякс».
Він пам’ятає перший успіх, коли допоміг вразити ворожу САУ біля Пшеничного: «Тоді обіймалися, наче після забитого гола. А щодо ворожої піхоти — багато її щодня лягало завдяки нашій роботі».
З 2024 року «Аякс» продовжив роботу на Донеччині, літаючи то на «Пумі», то на «Фурії».
«Пам’ятаю безперервні лобові штурми росіян під Побєдою — ми постійно по них працювали. Воювати стало складніше: якщо раніше FPV-дрони були тільки у нас, то з 2024 року їх почали застосовувати й вони. Проте ми швидко адаптувалися», — каже боєць.
«Найближча до мого фіналу»
Поблизу Улакли «Аякс» уперше відчув, як близько до смерті він опинився.
«Мене тоді врятувала автівка. Я вийшов з неї, і в ту ж мить прилетів 155-й мінометний снаряд. Машина прийняла удар на себе — а мене в кількох метрах не зачепило», — розповідає боєць.
Навів авіацію на колону ворога
Нещодавно на Добропільському напрямку, поблизу Малинівки, «Аякс» відзначився ще одним результативним епізодом.
«Ми виявили велику кількість пилі на дорозі і помітили там три ворожі бойові машини. Вирішили супроводжувати їх і передали координати авіації. Результат — удар по колоні: техніка ворога була знищена», — ділиться він.
Мотивація
«Аякс» каже, що воює за безпеку своєї родини: «Моя головна мета — щоб рідним і близьким більше нічого не загрожувало. Для цього треба вийти на наші кордони. Хочу знищити ворога і повернутися додому», — підсумував боєць.
Як повідомляла АрміяInform, екіпаж бронетехніки десантно-штурмової роти 1-го батальйону 35-ї окремої бригади морської піхоти здійснив зухвалу операцію — під димовою завісою та кулеметним прикриттям зайшов у тил ворога й евакуював дев’ятьох українських піхотинців, які опинилися в оточенні.
У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.
Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.
Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.
Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.
В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.
Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.
Військовослужбовець – артилерист (в ЗСУ чи МП ВМС)
від 51000 до 121000 грн
Львів
Львівський РТЦК та СП м.Жовква
Оператор-дешифрувальник (БПЛА)
від 50000 до 120000 грн
Покровськ
Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…