Запорукою спроможності оперативно обмінюватися тактичною інформацією для обох винищувачів стало використання системи зв’язку Link 16, яку інколи умовно називають «військовий Wi-Fi»…
Прем’єрний кінопоказ присвяченої митцям на війні документальної стрічки відбувся у Дніпрі. Її героями стали семеро українських митців та мисткинь, які після початку російської агресії стали до лав Сил оборони України.
Прем’єру фільму відвідав кореспондент АрміяInform.
Герої та героїні фільму — кінорежисерка Ірина Середа, фронтмен гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, фотохудожник Дмитро Балховітін, актор театру й кіно Олег Шульга, художник Сергій Бурбело, письменник Валентин Поспєлов та етноспівачка, культурологиня і краєзнавиця, а також засновниця легендарного фольклорно-обрядового театру «Родослав» Наталія Братчик.
Фільм присвятили пам’яті Якова Ткаченка — актора Дніпровського академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, відомого ширшому загалу поза межами Дніпра яскравими талановитими ролями у фільмах «Довбуш», «Безславні кріпаки», «Ціна правди», «Червоний» та багатьох інших кінострічках.
Проєкт реалізовано Громадською організацією «Краєзнавчо-культурне товариство «Д.І.Я.» у партнерстві з телеканалом D1 за підтримки Українського культурного фонду.
— Ми зробили документальний фільм, в основу якого лягли історії семи митців. Це і фотограф, і режисерка, і етнографиня, співак. Тобто люди з професії митців, які взяли зброю і пішли захищати нашу країну, захищати нашу землю.
Для героїв фільму їхня творчість та професія у цивільному житті відійшла на другий план, і вони зараз виконують найважливішу роботу — захищають свою державу. Їхні історії — це погляд документалістів на всіх нас, українців, які ми є та чому ми захищаємо нашу землю, навіщо нам це потрібно.
Героям фільму це потрібно для того, щоб створювати картини, писати книги, співати, знімати кіно. Для цього необхідно, щоб існувала вільна українська держава, в якій жили б вільні люди, — розповіла АрміяInform продюсерка фільму, виконавча директорка телеканалу D1 Ірина Зайцева.
Для телеканалу D1 фільм став певним продовженням їхнього давнього проєкту «Позивний України», понад 150 випусків якого вже побачили ефір.
— Коли Громадська організація «Д.І.Я» звернулася до телеканалу з пропозицією зняти документальний фільм «Воїни світла: Митці» про людей мистецтва на війні, ми сприйняли цей фільм як продовження нашого давнього проєкту «Позивний Україна», який ми знімаємо від початку широкомасштабного вторгнення.
«Позивний Україна» — це окремий проєкт, який розповідає про українських людей, військовослужбовців, які були в мирному житті фахівцями з інших професій. Тому для нас цей документальний фільм — продовження розповіді про людей, про яких ми розповідали у цьому проєкті. Цього рази ними стали сім відомих українських митців, — сказала Ірина Зайцева.
Під час показу гостинна зала кінотеатру «Планета Кіно» у Дніпрі була заповнена вщерть — не лишилося жодного вільного місця, тож частина глядачів мала сидіти просто на сходах.
Фільм вразив як яскравими та щирими героями, так і відмінним сценарієм та чудовою режисурою. У прикінцевому слові керівниця проєкту Яна Тимошенко відзначили роль команди професіоналів з телеканалу D1 у створенні стрічки.
Про її задум та мету голова Громадської організації «Краєзнавчо-культурного товариства „Д.І.Я.“» вже розповідала АрміяInform в окремому інтерв’ю.

21 жовтня прем’єра документального фільму «Воїни світла: Митці» відбудеться у Києві в культурному кластері Краків. Кінопоказ супроводжуватиме банерна виставка про героїв стрічки.
Фото автора
@armyinformcomua
Орієнтовно о 10:00 15 листопада Херсон вкотре опинився під ударами російської армії.
В одному з навчальних центрів Сухопутних військ звели підземний тренувальний комплекс площею 650 м². Він дозволяє військовим, зокрема рекрутам на БЗВП, продовжувати навчання навіть під час повітряних тривог — без втрати темпу та годин підготовки.
Президент України Володимир Зеленський нагородив званням Героя України полковника Олександра Довгача, командира 39-ї бригади тактичної авіації.
У Каїрі (Єгипет) триває чемпіонат світу зі стрільби кульової, де спортсмени Збройних Сил України здобули три медалі.
З ранку 14 листопада до ранку 15 листопада 2025 року, російські війська здійснили понад 50 обстрілів по 25 населених пунктах в 13 територіальних громадах області.
Окупанти атакували населені пункти Дніпровщини дронами, Зафіксовані численні займання та пошкодження цивільної інфраструктури.
від 20800 до 190000 грн
Вся Україна
23 ОМБр
Запорукою спроможності оперативно обмінюватися тактичною інформацією для обох винищувачів стало використання системи зв’язку Link 16, яку інколи умовно називають «військовий Wi-Fi»…