У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
Верховна Рада України підтримала Указ Президента про направлення 321 українського військовослужбовця до Туреччини та Великої Британії — для обслуговування українських військово-морських кораблів, що нині перебувають у цих країнах.
Про це повідомив Міністр оборони України Денис Шмигаль.
«Верховна Рада схвалила Указ Президента України про направлення підрозділів Збройних сил до інших держав. Документ, зокрема, передбачає направлення наших військових підрозділів до Туреччини та Великої Британії для обслуговування військових кораблів ВМС України», — зазначив він.
За словами міністра, усі підрозділи залишатимуться під командуванням Військово-Морських Сил України.
У Туреччині триває будівництво двох українських корветів типу «Ада» — спроєктованих спеціально для потреб Військово-Морських Сил України. Перший із них, «Гетьман Іван Мазепа», уже спущено на воду, і нині він проходить етап випробувань. Другий — «Гетьман Іван Виговський» — спустили на воду 2 серпня 2024 року.

Обидва кораблі зводяться на турецьких верфях у межах спільної українсько-турецької програми військово-морського співробітництва, що передбачає передачу сучасних технологій і зміцнення оборонного партнерства між двома державами.
Однак після початку повномасштабної війни між Україною та росією діє Конвенція Монтре, яка обмежує прохід військових кораблів через протоки Босфор і Дарданелли у період війни. Через це українські корвети наразі не можуть потрапити до Чорного моря й залишаються в турецьких портах.
Схожа ситуація — і з двома українськими протимінними кораблями класу Sandown: «Чернігів» та «Черкаси», які Велика Британія передала Україні у 2022 році. Вони базуються у британському Портсмуті, де проходять навчання екіпажі та технічне обслуговування кораблів. Їхнє переведення до України також ускладнене через дію тієї ж Конвенції.

В уряді наголошують, що ухвалене рішення не лише забезпечить належне технічне обслуговування українських кораблів, а й розширить практичну співпрацю з партнерами по НАТО.
«Прийняття цього законопроєкту дозволить поглибити нашу співпрацю з союзниками та посилити безпеку в Чорноморському й загалом у європейському регіоні. Це підвищить спроможність українських Військово-Морських Сил», — підкреслив Денис Шмигаль.
Очільник оборонного відомства також подякував народним депутатам за підтримку рішення, яке має стратегічне значення для розвитку українського флоту в умовах війни.
Як повідомляла АрміяInform, у середу, 8 жовтня, Кабінет міністрів спрямував понад 36 млрд гривень на потреби Міністерства оборони.
Повідомлено про підозру у вимаганні та одержання неправомірної вигоди заступнику командира батальйону з психологічної підтримки.
У Житомирі повідомили про підозру 12 чоловікам, які, за даними слідства, були фіктивно працевлаштовані до професійного коледжу для отримання відстрочки від мобі
Нова ймовірна хвиля мобілізації на росії може стати не лише серйозним соціальним потрясінням, а й каталізатором масштабної економічної кризи.
Викрито масштабну схему виготовлення та використання фіктивних документів задля уникнення мобілізації.
Вдень 13 травня (з 08.00 по 18:30) противник атакував 753 ударними БПЛА. З урахуванням нічної атаки (139 БПЛА), усього було запущено 892 ворожих безпілотників.
Правоохоронці викрили 41-річну киянку, яка під час воєнного стану ошукала військовослужбовця ЗСУ, котрий був тяжко поранений.
Начальник медичного пункту
від 21000 до 121000 грн
Вся Україна
1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…