У Запоріжжі суд виніс вирок місцевому жителю, який адміністрував кілька телеграм-каналів. Чоловік публікував дані про пересування військових та правоохоронців і тим самим перешкоджав…
Контррозвідка Служби безпеки затримала неповнолітнього агента спецслужб рф, який з території ЄС підшукував в Україні виконавців для замовних терактів. Більшість із завербованих ним агентів виявилася підлітками, котрі шукали «легких заробітків».
Про це повідомила Служба безпеки України.
Затримання фігуранта відбулося на західному кордоні нашої держави, куди він був доставлений польськими правоохоронцями у зв’язку з примусовим поверненням на територію України.
Як встановило розслідування, поплічником рф є 16-річний харків’янин, який восени 2024 року виїхав до Євросоюзу.
Перебуваючи там, він почав шукати «легкі заробітки» у Телеграм-каналах, де потрапив у поле зору спецслужб рф. Після вербування юнака ворог доручив йому підшукувати потенційних виконавців замовних терактів на території України.
Знаходячи «кандидатів», зловмисник передавав їх на прямий контакт з російськими спецслужбістами, які проводили з ними інструктаж.
Двоє із завербованих ним агентів – 15-річні мешканці Харкова, які у грудні 2024 року вчинили підриви біля райвідділів поліції у Слобідському та Холодногірському районах міста.
Тоді дівчина забрала зі схрону саморобний вибуховий пристрій (СВП), а юнак самотужки виготовив ще один СВП та начинив його металевими гайками. Потім вони заклали вибухівку на місцях запланованих терактів.
Тандем агентів затримали одразу після того, як російські спецслужбісти дистанційно активували заховані СВП.
Також встановлено, що для здійснення ще одного вибуху неповнолітній резидент залучив свою 21-річну знайому, уродженку із прифронтової Костянтинівки.
На початку цього року вона прибула на Одещину, орендувала квартиру, де виготовила СВП з пластиду та заклала його поблизу адмінбудівлі ТЦК. Тоді правоохоронці затримали фігурантку «на гарячому», чим запобігли теракту.
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ кваліфікували злочини доставленого з ЄС російського агента за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України (пособництво у вчиненні терористичних актів за попередньою змовою групою осіб).
Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Харківській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
Як повідомляла АрміяInform, «кріт» гру намагався проникнути у штаб ДШВ під виглядом капелана.
Сили оборони України у квітні систематично завдавали ударів по кораблях Чорноморського флоту рф у Севастополі та Керченській протоці.
Пілоти батальйону Signum показали кадри знищення російських дронів: Supercam, «Гербера», «Молнія-2» та інших.
Бійці «Хартії» показали зачистку Куп’янська від залишків російських окупантів силами наземних роботизованих комплексів.
Росіяни вдарили КАБом по Запорізькому району, внаслідок чого загинув 61-річний чоловік.
Мешканку Дніпра засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за державну зраду та передачу даних ворогу.
Від’ємне співвідношення між поповненням та втратами особового складу російських окупаційних сил зберігається вже п’ятий місяць поспіль.
Пілот, оператор безпілотних авіаційних комплексів
від 20000 до 25000 грн
Київ
Військова частина А4682
Військова служба за контрактом: Обери свою майбутню професію!
від 23000 до 130000 грн
Корюківка, Чернігівська область
Бухгалтер фінансово-економічної служби військової частини
від 25000 до 25000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
Розвідник-далекомірник у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
У Запоріжжі суд виніс вирок місцевому жителю, який адміністрував кілька телеграм-каналів. Чоловік публікував дані про пересування військових та правоохоронців і тим самим перешкоджав…