У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
Заступник Міністра оборони України Юрій Мироненко представив ключові досягнення та плани з розвитку технологій штучного інтелекту (ШІ) у сфері оборони. Презентація відбулась у межах саміту Defense Tech Valley 2025 у Львові.
Про це повідомили на сайті Міністерства оборони України.
За словами Юрія Мироненка, Україна зібрала і вже використовує на полі бою унікальний бойовий датасет — структурований набір даних для навчання ШІ у сфері оборони.
«Безпілотники типу “крило”, що працюють на лінії зіткнення, щомісяця забезпечують понад 50 000 стрімів, які дозволяють з високою точністю ідентифікувати ворожу техніку та позиції. Це стало можливим завдяки використанню ШІ та унікального верифікованого датасету, який щодня поповнюється тисячами відео з різних джерел. Над їх анотуванням постійно працює команда фахівців», — зазначив Юрій Мироненко.
Він повідомив, що наразі обговорюється можливість надання доступу до цього датасету іноземним компаніям для навчання їхніх власних моделей.
За словами заступника Міністра, ШІ використовується не лише для аналізу візуальних даних, а й для роботи з радарами, артилерією, звуковими сигналами, розвідувальною інформацією та історичними даними.
Щодо інших напрямів роботи з ШІ Юрій Мироненко розповів, що планується підвищення автономності БпЛА, збільшення дальності їхньої роботи та масштабування цього процесу.
Крім того, заступник Міністра повідомив про напрацювання нормативно-правової бази, яка передбачатиме спрощений допуск ШІ-розробок виробників на поле бою для їхнього тестування.
Як повідомляла АрміяInform, Кабмін врегулював передачу навчальної зброї до Центрів підготовки та осередків викладання предмета «Захист України».
У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.
Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.
Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.
Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.
В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.
Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.
Оператор безпілотних авіаційних комплексів (БПЛА)
від 50000 до 120000 грн
Ужгород, Закарпатська область
Стpілець, помічник гpанатометника, військовослужбовець
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…