Про це свідчать численні відео, якими у соцмережах діляться самі росіяни. Сухопутний «коридор смерті» У результаті систематичних ударів українських безпілотників…
На Покровському напрямку ситуація залишається напруженою — противник намагається прорватися вглиб українських позицій, використовуючи тактику тотального просочування. Малочисельні диверсійні групи, які діють у складних погодних умовах, заходять у тил підрозділів ЗСУ, ховаючись у лісах і посадках.
Про це в ефірі «Суспільне.Новини» повідомила начальниця відділу комунікацій 117-ї окремої важкої механізованої бригади ЗСУ Юлія Степанюк.
«Ворог застосовує так зване тотальне просочування — малими групами по 2–5 осіб вони рухаються в тил, закріплюються в наших секторах», — пояснила вона.
Це ускладнює їхню фіксацію, адже бойовики ховаються у лісах, в умовах дощу і слабкої видимості, маскуючись серед дерев і чагарників.
За словами Юлії Степанюк, прикметною стала поява серед окупантів жінок: «Так, раніше це було поодиноке явище, але зараз вже фіксується частіше саме в нашому секторі».
Вона пов’язує це з браком мотивації та деморалізацією серед особового складу окупантів, які змушені комплектувати групи не лише призовниками, а й жінками під примусом або за грошове заохочення.
Юлія Степанюк також зазначила, що ворог намагається застосовувати «рої дронів»: один рекогносцинувальний дрон скидає кілька FPV-дронів на місце, де перебуває ціль.
«Найчастіше це — логістичні шляхи, які регулярно мінуються і перебувають під наглядом наших підрозділів. Росіяни вичікують на відкритих просторах, де може діяти FPV-дрон, і намагаються знищити мінерів або операторів», — пояснила вона.
Коментуючи ситуацію безпосередньо біля Покровська, Юлія Степанюк повідомила: «Ворог просувається навколо міста малими групами, щоб перерізати логістичні шляхи. Хоча це не часто приносить стратегічний успіх, техніка „просочування“ працює. На щастя, у нас є спеціальні підрозділи, які оперативно знищують таких диверсантів. Ми ведемо 24/7 спостереження за допомогою дронів, але погода — дощ або палюче сонце — також впливає на ефективність роботи».
Як повідомляла АрміяInform, російські війська знову заявили про «взяття» Часового Яру, та вкотре за рік ця заява виявилась фейком.
До речі, якщо вас цікавить спеціалізований та аналітичний контент про військову справу — підпишіться на телеграм-канал АрміяInform
У середу вранці, 3 червня, українські ударні безпілотники атакували нафтопереробну інфраструктуру у порту Санкт-Петербурга.
Олексій Лисенко — офіцер ЗС України, загинув у 2016 році.
Ворожі війська здійснили майже 80 обстрілів по 33 населених пунктах у 20 територіальних громадах Сумської області.
2 червня близько 23:30 військові рф атакували безпілотним літальним апаратом багатоповерховий будинок у Херсоні.
Увечері 2 червня в лікарні помер один з поранених мешканців Києва, який постраждав під час масованого російського удару.
Протягом минулої доби між Силами оборони та російськими окупантами відбулося 263 бойові зіткнення.
Про це свідчать численні відео, якими у соцмережах діляться самі росіяни. Сухопутний «коридор смерті» У результаті систематичних ударів українських безпілотників…