Проте реальність значно масштабніша. Сьогодні цей навчальний заклад є інтелектуальним центром оборони, що готує фахівців, без яких неможлива сучасна війна. Офіцери бойового…
Військова контррозвідка Служби безпеки затримала агента фсб в одному з бойових підрозділів Сил оборони на Харківщині.
Про це повідомили в СБУ.
Фігурантом виявився 26-річний мобілізований, якого окупанти завербували через телеграм-канал з пошуку «легких заробітків».
За наявними даними, чоловік погодився на співпрацю з ворогом, оскільки шукав кошти, щоб покрити свої борги за азартні ігри.
Як встановило розслідування, фігурант наводив російські авіабомби та важку артилерію на позиції свого підрозділу, який стримує наступ рашистів у районі Великого Бурлука.
Після коригування ворожих атак фігурант завчасно виїздив із зони обстрілу під вигаданими приводами. Під час таких «виходів за периметр» він додатково збирав для фсб дані про дислокацію розташованих поруч військових частин Сил оборони.
За наявною інформацією, рашисти розраховували, що надані відомості можна буде використати для підготовки так званих прорирів вглиб території України.
Військова контррозвідка СБУ затримала фігуранта на гарячому, коли він за допомогою телефону фіксував локацію українських захисників біля передової. Під час обушків у «крота» вилучено смартфон із доказами роботи на ворога.
Також Служба безпеки встановила особу російського куратора цього агента. Ним виявився уродженець Севастополя, співробітник фсб рф Супруненко Олексій Леонідович, 20.08.1978 р.н. Раніше він працював у правоохоронних органах України, але зрадив присягу та перейшов на бік ворога.
Крім того, СБУ провела комплексні заходи для убезпечення пунктів базування та маршрутів переміщення українських військ на відповідній ділянці фронту.
Слідчі СБУ в Харківській області повідомили агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Також підозру у державній зраді отримав куратор від фсб.
Затриманий перебуває під вартою без права внесення застави, йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Окупанти продовжують влаштовувати засідки на маршрутах, якими здійснюється постачання українських підрозділів, намагаючись порушити логістику Сил оборони.
Кластер оборонних інновацій Brave1 запускає нові гранти на розробки, здатні посилити перевагу Сил оборони.
Сили безпілотних систем відпрацювали по так званому енергомосту Кубань-Крим, який живить тимчасово окупований Крим, та низці інших важливих об’єктів
Інспектор прикордонної служби
від 20000 до 25000 грн
Могилів-Подільський
Державна прикордонна служба України
Викладач циклової комісії радіотехнічного забезпечення (польотів)
від 27000 до 52000 грн
Васильків, Київська область
Заступник командиpа бойової машини, навідник-оператор, військовий
від 25000 до 125000 грн
Одеса, Одеська область
Проте реальність значно масштабніша. Сьогодні цей навчальний заклад є інтелектуальним центром оборони, що готує фахівців, без яких неможлива сучасна війна. Офіцери бойового…