ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

ГУР МОУ: росія повертає в стрій застарілі танки Т-62 через нестачу сучасної техніки

Новини
28 Червня 2025, 12:14
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Трофейний російський танк Т-62. Фото: Суспільне Запоріжжя

Унаслідок масштабних безповоротних втрат озброєння та військової техніки під час війни проти України російська федерація вдається до масового розконсервування застарілих бойових машин.

Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ.

На тлі виснаження резервів техніки 1970-х років випуску командування зс рф розпочало активне повернення до експлуатації ще давніших зразків, зокрема танків типу Т-62.

Відновлення цих машин відбувається переважно на базі 103-го бронетанкового ремонтного заводу, що розташований в смт Атамановка Забайкальського краю. Постачання танків Т-62 до зони бойових дій здійснюється головним чином зі складів східного військового округу.

27 червня 2025 року було зафіксовано перекидання 21 одиниці танків Т-62 зі східного воєнного округу до європейської частини рф.

У ГУР зазначають, що технічний стан більшості цих машин — незадовільний: танки десятиліттями зберігалися просто неба, без технічного обслуговування. Проте через гостру нестачу сучасних основних бойових танків, таких як Т-90М і Т-72Б3М, застосування Т-62 розглядається як тимчасове, але вимушене рішення

Ключовими факторами, що обмежують можливості виробництва сучасної бронетехніки в рф, залишаються брак промислових потужностей і дефіцит імпортних високотехнологічних компонентів.

На практиці Т-62 використовуються не лише як активні бойові одиниці, а й як стаціонарні вогневі точки для зміцнення оборонних позицій.

Відповідно до інформації Генерального штабу ЗСУ, за понад три роки широкомасштабного вторгнення росіяни втратили майже 11 тисяч танків.


Окупований — значить небезпечний: наші пілоти палять російські авто на Донбасі
Окупований — значить небезпечний: наші пілоти палять російські авто на Донбасі

Бійці батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка провели екскурсію окупованими територіями.

Україна посилює оборону Донеччини та готує нові удари по російській економіці — Президент
Україна посилює оборону Донеччини та готує нові удари по російській економіці — Президент

Володимир Зеленський провів нараду з військовими, Міноборони, командами Служби безпеки України, ГУР та Офісу.

Жоден бронік не врятує: окупанти використовують FPV-дрони з кумулятивними боєприпасами
Жоден бронік не врятує: окупанти використовують FPV-дрони з кумулятивними боєприпасами

Ворожі ударні БПЛА часто працюють по нашій піхоти не уламково-фугасними, а кумулятивними зарядами.

Вони випалюють росію: бійці СБС показали, як запускають діпстрайки
Вони випалюють росію: бійці СБС показали, як запускають діпстрайки

Оператори 2-го загону 1-го центру Сил безпілотних систем ЗСУ зробили добірку своїх ударів по глибокому тилу ворога.

ВАКАНСІЇ
Olx Інструктор з зв’язку

від 24000 до 49550 грн

Харків, Харківська область

Olx Інженер-електронщик БПЛА, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

WorkUa Водій-електрик, військовослужбовець

від 21000 до 125000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

RobotaUa Кухар-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків

Косівський РТЦК та СП

Olx Навідник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

RobotaUa Медсестра/медбрат

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр"