Серед причин популярності бригади серед військовослужбовців — довіра до командира частини Кирила Вереса, високі результати на полі бою та позитивні…
Молодший лейтенант Артем — військовий 60-ї окремої механізованої Інгулецької бригади. Служить у мінометному взводі.
Як змінилася тактика ворога за три роки? Та які «найжирніші» цілі вдавалося уражати? Про це воїн розповів кореспонденту АрміяInform.
«До широкомасштабного вторгнення я працював у мережі магазинів «Аврора». До Збройних Сил приєднався у 2022-му році. Рідним, як то кажуть, було не звикати до цього, бо у 2014 році я брав участь в АТО.
Від початку широкомасштабного вторгнення, після розподілу, потрапив до підрозділу матеріального забезпечення, але я сам викликався на міномет. Тому що чоботи якось не хотілося охороняти. Поставили мене спочатку на посаду номера обслуги, потім навідником міномета.
Тепер вже місяць, як мені присвоїли офіцерське звання, і я став на посаду командира мінометного взводу.
Працюємо на мінометах 82-го калібру. Тому нині основне завдання — це ураження живої сили противника, його звичайної та легкоброньованої техніки.
…Пригадую, коли раніше на 120-му калібрі працював, то були випадки, що ми влучали у вхід ворожого бліндажа з другого пострілу. Якраз там скупчення піхоти противника ми знищили. Гарно тоді відпрацювали — з того бліндажа вже ніхто не вийшов.
Було навіть таке, що за допомогою нашого міномета «ловили» по полю ворожий танк.
Це, звісно, важко — перенаводитись, на випередження вдарити. Танк тоді, на жаль, ми не уразили, але поруч там була напівзруйнована двоповерхівка. От туди ми й влучили.
Після влучання в будівлю її частина почала детонувати. Видно, що БК там зберігався. Звідти почав вибігати ворог. Ми допрацювали.
…Якщо порівнювати 2022-й та 2025 рік, то тепер уже серйозно треба маскуватись. Дуже багато дронів з’явилося. Є дрони на оптоволокні, з нічним баченням. Особливо в нічний час треба бути уважним, бо виходи міномета видно одразу. Так само щодо контрбатарейної боротьби — кілька пострілів зробив, і вже тебе може помітити ворог.
Піхота противника теж зараз вже так не скупчується. Пересуваються по 1–2 людини, з великим інтервалом та в теплоізоляційних накидках у нічний час. Їх важче виявляти.
Раніше вони могли збиратися до 10 осіб в одній точці, і ми їх уражали. Був випадок, коли командири в рацію кричали, що у ворога «аж піс…ни по деревах порозлітались», коли ми в таке скупчення влучили”.
Прикордонники РУБпАК «Прайм» 5-го загону ДПСУ знищили гармату, техніку та живу силу окупантів на Північно-Слобожанському напрямку.
Бійці ЦСО «Альфа» СБУ, зокрема дронарі підрозділу, продовжують систематичну ліквідацію живої сили противника на фронті.
Серед причин популярності бригади серед військовослужбовців — довіра до командира частини Кирила Вереса, високі результати на полі бою та позитивні…