ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

«На реабілітацію часу нема» — повернених з полону росіян вантажать у КАМАЗи й кидають на штурми

Новини
31 Травня 2025, 15:16
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Показові відео зустрічей російських військовополонених після обміну приховують правду: багатьох із них, навіть поранених та тих, хто потребує реабілітації, через місяць знову кидають на фронт, причому одразу в «м’ясні штурми».

Про цю практику розповіли в публікації на сторінці соціального проєкту «Хочу жить», ініційованому Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими спільно з ГУР МО України.«.

Нещодавно стало відомо про долю 22 російських військових, які повернулися до рф під час обміну 19 березня. За словами їхніх родичів, через місяць усіх їх знову відправили на фронт, причому одразу в „м’ясний штурм“. „Всі мужики були з різних частин, і їм навіть не дали повернутися до своїх підрозділів! Багато з них — із серйозними пораненнями, потребували лікування та реабілітації“, — повідомляють родичі.

Після традиційної „фільтрації“ в казармах 27-ї ОМСБр у Підмосков’ї, у них відібрали телефони та особисті речі, завантажили в КАМАЗ, „як худобу“, і відвезли на Донбас. Там, імовірно, їх передали одному з підрозділів так званих „лднр“, де правовий статус бійців неясний, їм часто навіть не видають документів, а втрати ніхто не враховує.

У проєкті „Хочу жить“ наголошують, що подібна історія — далеко не перша. „Можна впевнено говорити, що російські м’ясники в погонах поставили відправку „на м’ясо“ своїх колишніх полонених на потік“.

Це разюче контрастує з тим, як ставляться до військовополонених в Україні, і з тим, як російська пропаганда намагається демонізувати український полон. „Наші хлопці пройшли через пекло в полоні“, — [часто кажуть в Україні про своїх]. Український полон — це насправді найкраще, що сталося з ними [російськими солдатами] на цій війні. Там їхнім життям нічого не загрожувало, над ними ніхто не знущався і, найголовніше, не відправляв на штурм в один кінець», — підкреслюють у проєкті.

Мало того, в Україні вже давно діє закон, що дозволяє військовим, які побували в полоні, звільнитися зі служби. Водночас російська пропаганда, як зазначалося раніше, закликає росіян не робити героїв зі своїх полонених і взагалі обирати смерть, а не полон.

Як повідомляла АрміяInform: «не робіть героїв із полонених!» — цинічно заявив кремлівський пропагандист Олександр Сладков після обміну «1000 на 1000». Його слова оголили контраст: для України полонений — герой, для росії — ганьба.


Окупанта будуть судити за катування судді на Харківщині
Окупанта будуть судити за катування судді на Харківщині

Харківська обласна прокуратура передала до Балаклійського районного суду обвинувальний акт проти окупанта.

Українські захисники відбили 10 ворожих атак на Слов’янському напрямку
Українські захисники відбили 10 ворожих атак на Слов’янському напрямку

Від початку доби агресор 52 рази атакував позиції Сил оборони.

Система «Периметр» — інженери ГУР створили механізм спостереження, який замінив чатових
Система «Периметр» — інженери ГУР створили механізм спостереження, який замінив чатових

Інженер підрозділу «Крила» Департаменту активних дій ГУР з позивним «Осака» розповів про систему секторного спостереження власної розробки.

«Кримський рубильник вирує Півднем»: СБС уразили 13 енерговузлів
«Кримський рубильник вирує Півднем»: СБС уразили 13 енерговузлів

Підрозділи СБС протягом двох діб уразили ще 13 енергетичних об’єктів у тимчасово окупованому Криму та на інших захоплених росіянами територіях.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Аналітик, дешифрувальник БПЛА

від 20000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС

RobotaUa Звязківець

від 21000 до 121000 грн

Дніпро

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Olx Військова служба за контрактом

від 20000 до 120000 грн

Черкаси, Черкаська область

Olx Водій 39 зенітного ракетного полку

від 21000 до 51000 грн

Володимир, Волинська область

WorkUa Сапер 23 ОМБр

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

WorkUa Операційна сестра, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А4615

ПУБЛІКАЦІЇ
«СЗЧ — теж не вихід»: як «Ніка» знайшла бажану посаду і повернулася до війська
«СЗЧ — теж не вихід»: як «Ніка» знайшла бажану посаду і повернулася до війська

Саме такою можливістю скористалася військовослужбовиця 152-ї окремої єгерської бригади з позивним «Ніка». Про свій військовий шлях та повернення до війська вона розповіла кореспонденту АрміяInform. Бажання…