ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Автомат врятував — осколок вибив зброю з рук»: «Відьмак» про те, як його «Васильок» полем «ганяв»

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 25 Травня 2025, 19:16

«Пам’ятаю, як нас по полю ганяв міномет „Васильок“! Ото весело було!» — з гіркою іронією згадує один з епізодів своєї довгої війни Василь на псевдо «Відьмак». Він відслужив строкову, потім за контрактом охороняв кордон на рідній Сумщині, повернувся до війська у 2015-му під час АТО, а сьогодні, після найзапекліших боїв у Білогорівці, Бахмуті та на Лисичанському НПЗ, продовжує службу в одній з мотопіхотних бригад.

Про свій насичений бойовий шлях та думки про сучасну війну розповів командир відділення Василь «Відьмак» зі складу 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського.

Василь «Відьмак» родом із Сумщини, його рідне село — лише за десять кілометрів від кордону з росією, і там досі проживає його сім’я, попри постійні ворожі обстріли. Зв’язок з військом у нього давній: строкова служба у 2002-му, а вже наступного року — контракт з прикордонною службою.

«Охороняв рубіж нашої держави, можна сказати, у себе вдома», — каже він. Потім було цивільне життя, але у 2015-му, з початком АТО, він знову повернувся до рідних прикордонних військ. Зрештою доля привела його до 58-ї бригади, разом із якою він пройшов найгарячіші точки: Білогорівку, двічі Бахмут, обороняв Лисичанський НПЗ.

«Багато чого було, всього і не пригадаєш зараз», — посміхається «Відьмак». — «Пам’ятаю, як нас по полю ганяв міномет „Васильок“! Ото весело було! Ми вдвох з побратимом йшли на позицію… Кудись ми трохи не туди залізли й потрапили під мінометний обстріл. Дивом живий залишився, — автомат врятував: осколок від міни потрапив у нього і вибив зброю з рук».

А ще був випадок, як його «ворожий танк літати навчив». Під Бахмутом по них відкрили вогонь прямим наведенням. «Сім снарядів поруч лягло, один — за кілька метрів від мене вдарив в асфальт. Мене підняло над землею і відкинуло в якусь яму. Приходжу до тями — живий, тільки закривавлений, обірваний і брудний весь. Така от у нас, військових зв’язківців робота, — пов’язана з ризиком», — розповідає він. Він додає, що для такої роботи потрібно мати «сталеві нерви», щоб лізти на 70-метрову вежу під обстрілом або тягнути провідний зв’язок по потенційно замінованому полю.

Василь зазначає, як сильно змінилася специфіка зв’язку з початку 2000-х: «Дуже змінилася, ба більше, — міняється кожні пів року. Зараз майже все переведено у цифровий формат, тому служба потребує переважно айтівців, програмістів… використовуються радіостанції, інтернет.» Для перекодування рації потрібні спеціальні знання, тому дуже цінними є фахівці, що раніше працювали у компаніях мобільних операторів чи радіоінженерами.

Попри весь досвід та обережність, війна непередбачувана. Восени минулого року на Харківщині «Відьмак» підірвався на ворожій розтяжці та отримав травму обох ніг. На щастя, товариші витягли й доставили до шпиталю, де ноги врятували, і зараз Василь «вже бігає».

До війни «Відьмак» захоплювався бджолярством і зізнається, що мріє про свою пасіку. Ну і, звичайно ж, прагне повернутися до родини у своє прикордонне село.

Як повідомляла АрміяInform, «10 метрів — будь-яка куля, і ми залишаємо цей світ», — такі думки промайнули в голові командира на псевдо «Бірд», коли він з двома побратимами опинився затиснутим у ямі посеред поля під Первомайським, відстрілюючись від ворога.

До Словаччини не дійшли кілометр: прикордонники затримали провідника з двома «туристами»
До Словаччини не дійшли кілометр: прикордонники затримали провідника з двома «туристами»

На Закарпатті викрили канал незаконного переправлення чоловіків через українсько-словацький кордон.

У Києві представники всіх країн НАТО віддали шану загиблим захисникам України
У Києві представники всіх країн НАТО віддали шану загиблим захисникам України

Президент Володимир Зеленський і Генсек НАТО Марк Рютте вшанували пам’ять українських воїнів, полеглих у війні з росією.

«Після війни відкрию бар»: історія американської легіонерки BabyDoc з Юти
«Після війни відкрию бар»: історія американської легіонерки BabyDoc з Юти

Американська бойова медикиня зі штату Юта Ґленна Манчеґо на псевдо BabyDoc настільки захопилася Україною, що планує залишитись тут навіть після війни.

«Будемо бити ці зебри, що вони нафарбують»: командир полку БпС про ворожу логістику та камуфляж рф
«Будемо бити ці зебри, що вони нафарбують»: командир полку БпС про ворожу логістику та камуфляж рф

Українські удари по сухопутному коридору до Криму мають накопичуватьний ефект, який у перспективі значно погіршить ситуацію для окупантів.

Моторошні кадри: ворог обстріляв Костянтинівку фосфорними боєприпасами
Моторошні кадри: ворог обстріляв Костянтинівку фосфорними боєприпасами

Російські окупаційні війська знову завдали по Костянтинівці удару забороненими міжнародними конвенціями фосфорними боєприпасами.

«Очікування затягнулося»: Володимир Зеленський дав тиждень на підготовку угоди щодо Patriot
«Очікування затягнулося»: Володимир Зеленський дав тиждень на підготовку угоди щодо Patriot

Президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо додаткових шляхів постачання в Україну систем ППО та ракет до них.

ВАКАНСІЇ
Бухгалтер

від 19000 до 19000 грн

Дніпро

АРЗ СП ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області

Стрілець

від 22000 до 50000 грн

Шостка

Військова частина 3022 НГУ

Старший водій, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Бухгалтер Полтавського ЗВ ВСП

від 20000 до 21000 грн

Полтава, Полтавська область

Стрілець

від 50000 до 100000 грн

Харків

Військова частина А7286

Штаб-сержант

від 23000 до 50000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

--- ---