ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Хвилі шторму, які розбивають ворожі укріплення: у Києві відкрили пам’ятний знак «Морська піхота» – фоторепортаж

Новини Репортаж
Прочитаєте за: 4 хв. 23 Травня 2025, 19:06

У Києві на Алеї захисників України відкрили вже другий пам’ятний знак — «Морська піхота»

З нагоди Дня морської піхоти України 23 травня в Києві відкрили пам’ятний знак «Морська піхота» на Алеї захисників України, закладеній біля Арки Свободи українського народу.

Як все відбувалося — у фоторепортажі АрміяInform.

Начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Андрій Гнатов на відкритті пам’ятного знаку пояснив його символізм.

«Цей знак графічно відображає хвилі шторму, які розбивають укріплення на березі, зайнятому противником. Саме це є символічним. Бо рідна стихія для морської піхоти — це якраз дії на морі. Україна була, є і буде морською державою, і надзвичайно важливо, що в нас у складі ЗСУ є рід військ, який здатен захищати морські рубежі, порти, відбивати будь-які загрози противника з моря», — говорить Андрій Гнатов.

Він також нагадав, що саме морські піхотинці від початку створення 1-го батальйону морської піхоти ще в Криму не зрадили у 2014 році присягу українському народові, і, виконуючи конституційний обов’язок, вийшли на материкову територію України; у швидкі терміни сформували першу бригаду морської піхоти в ЗСУ.

«Згодом підрозділи цієї бригади вже приймали активну участь в бойових діях у східних областях нашої країни. Вони відбивали у противника Широкине, захищали Талаківку та чимало населених пунктів на Донеччині. З початком широкомасштабної агресії саме морські піхотинці першими стали до запеклої битви на околицях Маріуполя, і героїчно, разом із іншими складовими Сил оборони, захищали це місто, перебуваючи в повному оточенні тривалий час. Багато наших побратимів досі перебувають у полоні країни-агресора. І ми сподіваємося, що найближчим часом вони зможуть повернутися додому, до своїх рідних, і стати до строю».

Андрій Гнатов — сам виходець із морської піхоти. Він підкреслив, що це рід військ, який «здатен виконувати завдання будь-якої складності, проводячи повітрянодесантні, морські десантні і будь-які наземні операції, притаманні сучасним військовим конфліктам».

«Символічно, що День морської піхоти відзначається саме 23 травня – більш ніж 100 років тому в Українській Народній Республіці було сформовано перші полки морської піхоти, які в той час стали на захист рубежів на Одещині, Херсонщині, Миколаївщині», — додав начальник Генштабу ЗСУ Андрій Гнатов.

Серед присутніх на відкритті пам’ятного знаку — морський піхотинець 36 ОБрМП імені контрадмірала Михайла Білинського Роман Городенський, учасник оборони Маріуполя. Він прийшов у морську піхоту, коли йому було 18. Був у лавах розвідувальної роти бригади. Під час боїв за місто Роман зазнав поранення, втратив руку та ногу. Йому довелося пережити нестерпні умови російського полону, схуд на 40 кілограмів.

Роман Городенський – крайній зліва

Повернувшись додому під час одного з обмінів, військовослужбовець пройшов тривалу реабілітацію, переніс 47 операцій і знову долучився до лав морської піхоти.

«Я радію, що сьогодні така подія відбулася. І це — ще один момент згадки про героїв і наших хлопців, які перебувають у полоні. Такі пам’ятні знаки, які відкрили сьогодні — це нагадування майбутнім поколінням про незламних людей, які захищали нашу незалежність, нашу землю. Це більш ніж важливо», —  говорить Роман Городенський.

У заході взяли участь представники Збройних Сил України, морські піхотинці — учасники бойових дій, Герої України, очільник платформи «Культурні сили» Микола Сєрга, співачка Христина Соловій та інші.

Більше фото з відкриття пам’ятного знаку — у фоторепортажі Віталія Павленка.

Як писала АрміяInform, 6 травня 2025 року, з нагоди Дня піхоти, під Аркою Свободи українського народу встановлено пам’ятний знак «Піхота», присвячений українським піхотинцям. Він став першим у Алеї захисників України, який, власне, і започаткував її.

На металевій плиті вигравійовано відбитки берців піхотинця — він стоїть твердо, впершись у землю, наче стримуючи ворожу навалу. Під слідами — карта поля бою: лінії висот, лінія оборони. І великий напис внизу: «Піхота».

Нагадаємо, що 23 травня щорічно в Україні відзначається День морської піхоти України. З нагоди свята військовослужбовці 38-ї окремої бригади морської піхоти долали психологічну смугу перешкод на право носити штормовий берет.

Як долали психологічну смугу перешкод морпіхи та складали Клятву морського піхотинця — ви можете переглянути в репортажі АрміяInform за ось цим посиланням.

Фото Віталія Павленка

Людмила Кліщук, Віталій Павленко

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Нічний експрес до пекла: наші дрони «допомогли» окупантам біля залізниці доїхати до кінцевої

Нічний експрес до пекла: наші дрони «допомогли» окупантам біля залізниці доїхати до кінцевої

Пілоти бригади «Буревій» влаштували нічне полювання на ворожу піхоту, яка пересувалася біля залізничних колій на тимчасово окупованій території, відправивши окупантів на станцію призначення «вічний спокій».

«Зв’язок тепер — тільки з потойбіччям»: на Покровському напрямку знищили дорогу антену ворога

«Зв’язок тепер — тільки з потойбіччям»: на Покровському напрямку знищили дорогу антену ворога

На Покровському напрямку пілоти батальйону БпЛА «EWOKS» 152-ї бригади двома влучними ударами знищили дорогу та технічно складну ворожу антену зв’язку.

«Я не хотів чекати, поки хтось інший захищатиме мою країну»: історія 18-річного добровольця

«Я не хотів чекати, поки хтось інший захищатиме мою країну»: історія 18-річного добровольця

Натхненний прикладом загиблого дядька, 18-річний Данііл зі Слов’янська одразу після повноліття долучився до лав морської піхоти, бо, за його словами, «не хотів чекати, поки хтось інший стане між моєю родиною й ворогом».

Труба, що стала пасткою: український FPV-дрон ліквідував групу окупантів у їхньому укритті

Труба, що стала пасткою: український FPV-дрон ліквідував групу окупантів у їхньому укритті

На Краматорському напрямку оператори FPV-дронів 5-ї штурмової бригади знищили групу ворожої піхоти.

БТР, танк, міномет і САУ: прикордонники показали «королівський» улов на Харківщині

БТР, танк, міномет і САУ: прикордонники показали «королівський» улов на Харківщині

На Харківщині пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» продемонстрували результативну роботу, знищивши БТР, танк, міномет, САУ «Гвоздика» та вантажівки російських окупантів.

З українських депутатів — у комунальники до окупантів: на Куп’янщині викрито чергового колаборанта

З українських депутатів — у комунальники до окупантів: на Куп’янщині викрито чергового колаборанта

Депутату Дворічанської селищної ради на Купʼянщині заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності за те, що під час окупації він добровільно очолив комунальне підприємство, створене загарбниками.

ВАКАНСІЇ

Інженер-радіотехнік

від 16000 до 19000 грн

Львів

4762 військове представництво МОУ

Номер обслуги 23 ОМБр

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Командир бойової машини піхоти – командир відділення

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область

Водій-слюсаp, військовий

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Начальник групи психологічного супроводу та відновлення

від 26000 до 126000 грн

Львів, Львівська область

Оператор ПТРК 23 ОМБр

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

--- ---