Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Напередодні Дня морської піхоти України воїни пройшли смугу перешкод та склали Клятву морського піхотинця
23 травня щорічно в Україні відзначається День морської піхоти України. З нагоди свята військовослужбовці 38 окремої бригади морської піхоти долали психологічну смугу перешкод на право носити штормовий берет.
Як долали психологічну смугу перешкод морпіхи та складали Клятву морського піхотинця бачив спецкореспондент МОУ молодший лейтенант Антон Шевельов. Деталі — в його «адреналіновому» фоторепортажі.
Випробування відбувалися на імпровізованому полігоні неподалік району ведення бойових дій на східному фронті.
Щоби пройти цю смугу перешкод, скласти Клятву морського піхотинця та здобути право носити штормовий берет, деякі військовослужбовці прибули спеціально з бойових позицій. За спиною в них — неабиякий бойовий шлях.
Серед військовослужбовців, зокрема, були і морпіхи 503 окремого батальйону морської піхоти.
Так, психологічна смуга перешкод дає змогу перевірити не лише фізичні спроможності воїнів. Тут йдеться і про моральну стійкість, уміння працювати командою, взаємопідтримку, вольові якості тощо.
На рівних проходили смугу перешкод і військовослужбовиці бригади морської піхоти.
Після проходження смуги перешкод та випробування власної сили духу морпіхи отримали свої штормові берети з рук своїх командирів.
Більше фото з цієї виснажливої, але важливої для морпіхів церемонії — дивіться у світлинах.
День морської піхоти — професійне свято військовослужбовців морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України, яке відзначається щороку 23 травня. Свято започатковане 2014 року, і у 2014-2017 роках відзначалося 16 листопада. Чинна дата святкування 23 травня встановлена від 2018 року Указом Президента України № 145/2018 «Про День морської піхоти України».
Підкреслимо, що, попри широкомасштабну війну росії проти України морські піхотинці продовжують підтримувати військові традиції.
Так, у 2023 році воїни окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського також проходили смугу перешкод і складали Клятву морського піхотинця.
Була така виснажлива церемонія і в 2024 році — тоді випробування на одному з імпровізованих полігонів проходили морпіхи окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського.
@armyinformcomua
Пілоти бригади «Буревій» влаштували нічне полювання на ворожу піхоту, яка пересувалася біля залізничних колій на тимчасово окупованій території, відправивши окупантів на станцію призначення «вічний спокій».
На Покровському напрямку пілоти батальйону БпЛА «EWOKS» 152-ї бригади двома влучними ударами знищили дорогу та технічно складну ворожу антену зв’язку.
Натхненний прикладом загиблого дядька, 18-річний Данііл зі Слов’янська одразу після повноліття долучився до лав морської піхоти, бо, за його словами, «не хотів чекати, поки хтось інший стане між моєю родиною й ворогом».
На Краматорському напрямку оператори FPV-дронів 5-ї штурмової бригади знищили групу ворожої піхоти.
На Харківщині пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» продемонстрували результативну роботу, знищивши БТР, танк, міномет, САУ «Гвоздика» та вантажівки російських окупантів.
Депутату Дворічанської селищної ради на Купʼянщині заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності за те, що під час окупації він добровільно очолив комунальне підприємство, створене загарбниками.
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…