Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
За кількасот метрів чути характерне «дзижчання». Це неподалік району ведення бойових дій бійці батальйону безпілотних систем «Сапсан» 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого влаштували імпровізований навчальний центр. Тут проходять підготовку новачки, так і досвідчені оператори відточують свою майстерність та обмінюються досвідом.
Тренуються бійці на кількох локаціях. Перший етап — симулятори. Початківці близько двох тижнів по 5-6 годин займаються на тренажерах. Пульт аналогічний тому, що використовується на бойових позиціях. Спершу навчаються злітати, а згодом відпрацьовують посадку, зависання, «орбіту» — обліт.
— Ця навичка необхідна для пошуку прихованої цілі, наприклад ворожого спостережного посту, — говорить інструктор «Сапсану» Максим. — Симулятор допомагає для відточення мікроконтролю і дає розуміння як дрон поводить себе у повітрі. Звісно комусь потрібно більше або менше часу, тому намагаємося підходити при підготовці до кожного бійця індивідуально.
Інструктор вважає, що пілотом FPV може стати кожен, але передусім важлива мотивація. Самому Максиму було 23, коли він добровільно долучився до лав 14 бригади. Тоді ж обрав спеціальність пілота FPV дрона. А за пів року вже став інструктором.
В лісі бійці «Сапсану» обладнали тренувальну трасу. Сюди приходять після підготовки на симуляторах. Природні та штучно створені перешкоди дозволяють «доточити» майстерність пілота на дроні.
На трасі бійці переносять навички здобуті на тренажерах в реальні вміння. Це допомагає залітати в кущі, бліндажі, перекриті перешкодами, літати по лісі так, щоб не втратити дрон.
Пілот FPV Сергій завершив підготовку на тренажері, а сьогодні тренується проходити реальну трасу. Для нього на практиці працювати складніше, адже відчуваєш відповідальність за кожну «пташку». Проте на трасі краще відчуваєш дрон і готуєшся до виконання бойового завдання. До речі — маршрути постійно змінюють, щоб не було звикання.
Етап підготовки на цьому майданчику завершується проходженням траси та виконанням імпровізованих завдань та команд інструктора. Але одна вправа є обов’язковою — проліт в отвір на десять сантиметрів більший за ширину дрона.
Більш досвідчені пілоти тренуються застосовувати дрони-перехоплювачі, полюючи за мішенню на дроні-жертві. На FPV прилаштовані два столи. Замість вибухівки використовується набій з дробом.
Ствольний дрон-перехоплювач не дає досягнути цілі ворожому скиду, щоб убезпечити піхоту. Перехоплювачі з’явились нещодавно, тому цей напрямок тільки починає розвиватися.
— В районі ведення бойових дій це працює так — екіпаж або патрулює свою зону відповідальності, або чекає повідомлення про наближення. До прикладу піхота повідомляє нам «ворожа пташка». Тоді пілот скеровує свій дрон у відповідному напрямку, — ділиться боєць з позивним «Раґнар». — Це наче включити режим «хижака», щоб відслідкувати ціль.
Долучитися до батальйону безпілотних систем «Сапсан» 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого можна на сайті або за телефоном +380968463154.
@armyinformcomua
Українські військові поділилися вражаючими кадрами зі ще однією «дорогою смерті», буквально всіяною тілами російських загарбників.
Українські воїни з 63-ї окремої механізованої бригади ЗСУ продовжують поповнювати обмінний фонд російськими полоненими.
У четвер, 19 червня, Президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо санкційної політики та спільного із партнерами тиску на кремлівський режим.
Українські захисники поділилися неймовірно напруженим відео, на якому російський оператор оптоволоконного FPV-дрона намагається уразити нашого бійця, проте той виявляється для нього занадто спритним.
Україна повернула з полону військових ЗСУ, НГУ та ДПСУ. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський. Більшість бійців перебували в полоні з 2022 року.
Міністерство оборони України продовжує впроваджувати сучасні цифрові інструменти взаємодії з бізнесом.
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
від 25000 до 125000 грн
Київ
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…