Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
У Збройних Cилах України з’явилася мотоциклетна рота. Саме такий підрозділ сформували в 425 окремому штурмовому полку «Скала».
Йдеться не про копіювання тактики «м’ясних» мотоштурмів росіян. Українських «байкерів» використовуватимуть в мобільній обороні.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів Дмитро Жмайло, співзасновник та виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці.
За його словами, для початку треба розуміти — чому росіяни пересіли на двоколісні. Сталося це не від хорошого життя. Навпаки — через те, що їхня техніка масово знищувалася і знищується українськими дронами. А оскільки найчастіше це стається саме під час руху до позицій Сил оборони, то за рахунок швидкості мотоциклів час атаки намагаються скоротити. Інколи це вдається, хоча і ціною величезних втрат — двоколісні не мають захисту.
«Вони намагаються саме на мотоциклах проскакувати цю довгу „кілзону“ у 8-10 кілометрів. Надіються, що хоча б 10-20 відсотків доїдуть до наших позицій. Ми ж використовуємо мотоцикли виключно для мобільності», — зазначив Дмитро Жмайло.
Тут потрібно розуміти, зазначає експерт, що з українського боку це тестування новацій. Продовження тієї самої лінії, коли ми використовуємо багі й роботизовані наземні комплекси, такі як «Шабля», які можуть дистанційно розмотувати ряди колючого дроту та проводити дистанційне мінування.
Озброєна ж короткоствольними автоматами АК-74-У моторота може бути цінною під час в активної оборони. Саме зараз відточується тактика застосування Силами оборони такого типу транспорту.
«Мотоцикли для наших військ це виключно мобільність. Тому що починається період „зеленки“, росіяни знову під покровом посадок, залізничних шляхів, автошляхів намагаються просочуватися. Тому нашим військовим критично бути мобільними. Як самі зазначають військові — штурмонути, закріпитися і далі продовжувати свої оборонні дії», — резюмував виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці.
Як повідомляла АрміяInform, українські Збройні Сили перебувають у процесі масштабної та надзвичайно важливої структурної трансформації — переходу на корпусну систему управління військами.
@armyinformcomua
Пілоти бригади «Буревій» влаштували нічне полювання на ворожу піхоту, яка пересувалася біля залізничних колій на тимчасово окупованій території, відправивши окупантів на станцію призначення «вічний спокій».
На Покровському напрямку пілоти батальйону БпЛА «EWOKS» 152-ї бригади двома влучними ударами знищили дорогу та технічно складну ворожу антену зв’язку.
Натхненний прикладом загиблого дядька, 18-річний Данііл зі Слов’янська одразу після повноліття долучився до лав морської піхоти, бо, за його словами, «не хотів чекати, поки хтось інший стане між моєю родиною й ворогом».
На Краматорському напрямку оператори FPV-дронів 5-ї штурмової бригади знищили групу ворожої піхоти.
На Харківщині пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» продемонстрували результативну роботу, знищивши БТР, танк, міномет, САУ «Гвоздика» та вантажівки російських окупантів.
Депутату Дворічанської селищної ради на Купʼянщині заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності за те, що під час окупації він добровільно очолив комунальне підприємство, створене загарбниками.
від 20100 до 120000 грн
Кривий Ріг
77 ОАеМБр ДШВ ЗС України
від 24000 до 124000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…