ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

«Парна робота» дронів у Чорному морі: повітряні та морські «месники» знищили РЛС та склади рф на газових платформах

Важливі новини Новини
19 Травня 2025, 9:44
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Українські повітряні та морські безпілотники провели блискучу комбіновану спецоперацію в акваторії Чорного моря.

Завдали точкових ударів по ворожому радіолокаційному обладнанню та інфраструктурі, яку окупанти незаконно розмістили на захоплених українських газовидобувних платформах. Результат — знищена РЛС “Нева”, складські приміщення та житловий модуль.

Про деталі спецоперації повідомила Служба безпеки України.

За даними СБУ, співробітники 13-го Головного управління Департаменту військової контррозвідки розробили і реалізували унікальну операцію, що стала черговим прикладом ефективної асиметричної відповіді України на спроби рф мілітаризувати цивільну інфраструктуру.

Ціллю українських сил стала російська радіолокаційна станція та допоміжні споруди, розташовані на газовидобувних платформах, які рф фактично перетворила на військові об’єкти — з технікою, боєзапасами й особовим складом.

«Спочатку одна з вишок була уражена повітряним дроном, а потім по ній точно відпрацював морський дрон», — розповідають у СБУ, акцентуючи на точності та координації дій.

Унаслідок операції було знищено:

  • Радіолокаційну станцію «Нева», яку ворог використовував для контролю повітряної й надводної обстановки в північно-західній частині Чорного моря.
  • Складські приміщення, розташовані на платформі.
  • Житловий блок, у якому, ймовірно, перебував особовий склад окупаційних військ.

«У межах однієї спецоперації ми застосували два типи безпілотників, які продемонстрували синхронну, результативну парну роботу. Це — ще один сигнал ворогу: жоден російський мотлох не буде почуватися безпечно у Чорному морі», — наголосили в СБУ.

У Службі безпеки також нагадали: ця операція — не перша. Надводні дрони вже вразили Кримський міст і щонайменше 11 російських військових кораблів.

Ці удари, підкреслюють у відомстві, мали не лише військове, а й стратегічне значення: послаблення контролю рф у Чорному морі сприяло відновленню функціонування «зернового коридору» — критично важливого для українського експорту та глобальної продовольчої безпеки.

Як повідомляла АрміяInform, оператори безпілотних систем Центру спеціальних операцій «А» додали на свій рахунок ще майже 1000 ліквідованих російських загарбників.


Внаслідок ударів по Запоріжжю травмовано 18 людей, з яких двоє дітей
Внаслідок ударів по Запоріжжю травмовано 18 людей, з яких двоє дітей

Війська окупантів завдали авіаударів по обласному центру Запорізької області.

Судитимуть російського полоненого, який понад два місяці вчиняв насильницькі дії жодо жінки в Покровському районі
Судитимуть російського полоненого, який понад два місяці вчиняв насильницькі дії жодо жінки в Покровському районі

Прокурори Донецької обласної прокуратури скерували до суду справу військовослужбовця зс рф, який обвинувачується у вчиненні сексуального насильства.

Судді, адвокати та військовозобов’язаний: про підозру повідомили причетним до фіктивних судових рішень для ухилення від служби
Судді, адвокати та військовозобов’язаний: про підозру повідомили причетним до фіктивних судових рішень для ухилення від служби

Повідомлено про підозру двом суддям Конотопського міськрайонного суду Сумської області, двом адвокататам та військовозобов’язаному.

Окупанти атакували Херсонщину дронами та авіацією: постраждали 16 людей
Окупанти атакували Херсонщину дронами та авіацією: постраждали 16 людей

За процесуального керівництва органів прокуратури Херсонської області розпочато досудове розслідування за фактами вчинення воєнних злочинів.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Начальник зарядно-акумуляторної станції

до 22000 грн

Житомир

Військова частина А1724

WorkUa Офіцер штабу

Київ

Річкова флотилія ВМС ЗСУ

WorkUa Сапер окремого батальйону сил ТрО

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО

RobotaUa Командир стрілецього взводу

Покровськ

107 ОБТРО м. Маріуполь

Olx Водій-електрик 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

WorkUa Лаборант киснедобувної станції

від 20000 до 25000 грн

Васильків

Військова частина А1789