Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
В Україні запроваджено спрощений механізм повернення на службу військовим, які самовільно залишили військові частини чи місця проходження служби або дезертирували.
Це можливість добровільно прибути до відповідних військових частин і висловити готовність продовжити військову службу. З цього моменту протягом 72 годин таким військовослужбовцям продовжується військова служба, дія контракту, а також поновлюється виплата грошового і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення.
Як саме мають відновлюватися виплати, розповідає АрміяInform на основі роз’яснень, підготовлених у Департаменті соціального забезпечення Міністерства оборони України.
Спрощений механізм повернення на службу передбачає прибуття до певного батальйону резерву і перебування в ньому, допоки вирішуватиметься питання щодо майбутньої військової частини військовослужбовця. Тож здебільшого грошове забезпечення має відновлюватися ще в батальйоні резерву. Скільки там мають отримувати військові, що повертаються із СЗЧ?
Коли військовослужбовець, який вирішив повернутися на службу, прибуває до батальйону резерву, командир військової частини, з якої військовослужбовець здійснив СЗЧ, протягом 24 годин надсилає до батальйону грошовий атестат. У ньому зазначаються посадовий оклад і розмір щомісячної премії за останньою займаною посадою військовослужбовця.
Протягом 72 годин командир батальйону резерву на підставі рапорту військовослужбовця видає наказ про поновлення військової служби та/або дії контракту, призначення на посаду, зарахування до списку особового складу військової частини та на всі види забезпечення.
Поновлення виплати грошового забезпечення здійснюється так:
Щомісячна премія не виплачується за місяць, у якому мало місце самовільне залишення військової частини, оскільки це є формою невиходу на службу без поважних причин. Отже, якщо військовослужбовець повернувся до проходження служби в межах поточного місяця, але частину цього місяця перебував у статусі СЗЧ, щомісячна премія за цей місяць не виплачується. Але вже з наступних місяців виплата премії відбуватиметься в повному обсязі.
Нагадаємо, що для військовослужбовців, які здійснили СЗЧ чи дезертирство, припиняються виплати, а забезпечення та пільги не надаються. Термін відсутності на службі не зараховується до вислуги років.
Також військовослужбовець та члени його родини не можуть користуватися правом на пільги, гарантії та компенсації.
Відновлюються всі ці права лише після повернення на службу. Як це зробити, читайте тут.
@armyinformcomua
У Чорному морі 1 ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 6 ракет.
Російські війська продовжують тероризувати Запорізьку область. Упродовж доби зафіксовано 438 ударів по 16 населених пунктах. Внаслідок атак загинула одна людина, ще двоє — отримали поранення.
За минулу добу армія країни-агресора втратила 1130 осіб, 3 танки та 52 артилерійські системи.
Сили оборони України продовжують стримувати натиск окупаційних військ. На даний час загалом відбулося 175 бойових зіткнень.
Нещодавно українські медики в темряві прооперували пораненого в живіт військового: джерелом світла були лише налобні ліхтарики та одна освітлювальна лампа.
Знайомтесь, батько Валерій Леонідович з позивним «Батя» та його сини — Володимир на псевдо «Хасан» та Валерій «Джуніор». І в них усіх — спільний другий день народження: вони вижили під час ворожого обстрілу на березі Дніпра.
від 20000 до 120000 грн
Ужгород
Перший відділ Ужгородського РТЦК та СП
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…