У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
Максимальне прискорення розробки та виробництва власних балістичних ракет і продовження активних дій на території росії — такою буде відповідь України на триваючу агресію та вперту відмову кремля від реального, тривалого припинення вогню.
Про ці та інші ключові рішення, ухвалені на засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача, повідомив Президент Володимир Зеленський.
Одним із головних питань, розглянутих на Ставці, стала українська ракетна програма. За словами Президента, відбулося «дуже детальне» обговорення стану вітчизняних розробок та виробничих потужностей.
Поставлено чітке завдання: «максимально прискорювати створення української балістики». Володимир Зеленський пояснив стратегічну важливість цього напрямку: «Наша далекобійність — це чітка та ефективна гарантія безпеки для України». Розвиток власного ракетного потенціалу розглядається як ключовий елемент стримування агресора та забезпечення можливості ураження важливих цілей на значній відстані.
Водночас Україна не обмежуватиметься лише обороною. Головнокомандувач ЗСУ кілька разів доповідав на Ставці про ситуацію на фронті, де особлива увага приділяється Донеччині, зокрема Покровському напрямку, а також деяким іншим ділянкам.
Президент підтвердив, що Сили оборони продовжуватимуть діяти і на території російської федерації, зокрема в курській та бєлгородській областях. Ця позиція обґрунтовується необхідністю перенести тягар війни на територію агресора: «Війна має відчуватись там, звідки вона і прийшла».
Рішення щодо активних дій, включно з операціями на території рф, та прискорення ракетної програми є також відповіддю на позицію москви щодо припинення вогню.
«росія продовжує відмовлятись від повного, тривалого припинення вогню — вже всі партнери втомились від цих російських маніпуляцій,» — констатував Володимир Зеленський. Він підкреслив, що Україна захищатиме свої позиції та діятиме адекватно ситуації — «як на фронті, так і в наших діях на російській території».
Окрім стратегічних питань, на Ставці також обговорювалися нагальні потреби армії: «забезпечення наших бригад» та «комплектація підрозділів». Це свідчить про постійну увагу до підтримання боєздатності військ на всіх рівнях.
Як повідомляла АрміяInform, розвиток та максимальна ефективність українського флоту військових літаків, з особливим акцентом на інтеграцію винищувачів F-16, стали предметом спеціальної наради під головуванням Президента України Володимира Зеленського. Обговорювалися як поточний стан справ із західними літаками, так і системні рішення для майбутнього Повітряних Сил.
У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.
Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.
Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.
Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.
В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.
Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.
Сапер (контрактна служба, Збройні Сили України)
від 20100 до 60300 грн
Кривий Ріг
Інгулецький ОРТЦК та СП
Механік (128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада)
від 23000 до 123000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…