ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Комплексна підтримка: що гарантує держава військовим і цивільним після полону

Новини
27 Квітня 2025, 13:56
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Один з наших захисників, що повернувся з полону 5 лютого 2025 року. Фото з каналу Міноборони.

Українські військові та цивільні, які повернулися з російського полону, можуть розраховувати на потужну підтримку держави: фінансову допомогу, реабілітацію, перекваліфікацію та пільги.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів Дмитро Лазуткін, речник Міністерства оборони України.

«Передусім передбачена одноразова державна грошова допомога у розмірі 100 тисяч гривень після звільнення з полону. Також надається щорічна грошова допомога, яка може виплачуватися і членам сім’ї військовослужбовця під час його перебування в полоні», — повідомив Дмитро Лазуткін.

За його словами, держава забезпечує звільнених захисників медичною реабілітацією, психологічною допомогою, соціальною та професійною адаптацією. Також передбачені пільги на санаторно-курортне лікування, право на отримання житла з фондів тимчасового проживання (для цивільних), збереження місця роботи для цивільних працівників на період полону і 6 місяців після звільнення.

«Держава надає можливість пройти перекваліфікацію, отримати освіту у державних та комунальних закладах, а також забезпечує звільнення від фінансових зобов’язань і штрафів на час полону і 6 місяців після», — додав Дмитро Лазуткін.

Оформлення пільг можливе після отримання офіційного статусу особи, позбавленої волі через збройну агресію проти України.

Як повідомляла АрміяInform, українські військові мають можливість лікуватися після поранень за кордоном та отримувати такі самі виплати, які б вони отримували під час лікування в Україні.


З тюрми потрапив на війну і здався дрону «Скелі»: окупант замість «обнулення» своїми вибрав полон
З тюрми потрапив на війну і здався дрону «Скелі»: окупант замість «обнулення» своїми вибрав полон

Оператори БПЛА 425-го штурмового полку «Скеля» взяли в полон окупанта, який потрапив на війну з російської тюрми, де сидів за крадіжку велосипеда.

«Сталевий кордон» вполював дві гармати, міномет та транспорт противника
«Сталевий кордон» вполював дві гармати, міномет та транспорт противника

Бійці «Сталевого кордону» продовжують завдавати відчутних втрат російським окупаційним силам на Північно-Слобожанському та Курському напрямках.

Буде сидіти: Верховний Суд залишив без змін вирок агенту, який «зливав» дані про ДніпроГЕС
Буде сидіти: Верховний Суд залишив без змін вирок агенту, який «зливав» дані про ДніпроГЕС

Прокурори у Верховному Суді відстояли законність вироку 58-річному жителю Запоріжжя, засудженому за державну зраду.

Ворог вдарив по складу ЮНІСЕФ: росіяни знищили гуманітарну допомогу для українських дітей на суму в мільйони доларів
Ворог вдарив по складу ЮНІСЕФ: росіяни знищили гуманітарну допомогу для українських дітей на суму в мільйони доларів

Під ворожим ударом опинився склад ЮНІСЕФ, де зберігалася гуманітарна допомога для українських дітей і сімей, які постраждали від війни.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Санітарний інструктор

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

Olx Електрик-моторист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

RobotaUa Радіотелефоніст-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Дніпро

Косівський РТЦК та СП

Olx Кулеметник у військову частину

від 20000 до 190000 грн

Харків

415-Окремий Стрілецький Батальйон

WorkUa Начальник групи телекомунікації інформаційно-телекомунікаційного вузла

від 20000 до 25000 грн

Хмельницький

Військова частина А1056

RobotaUa Водій Кат С, військовослужбовець

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр"

ПУБЛІКАЦІЇ